metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara

DEFEND INSURANCE uvádí na trh pojištění spoluúčasti u půjčeného auta DEFEND Car Hire XS

  14:40
Praha 25. května 2023 (PROTEXT) - Pojištění chrání proti vysoké spoluúčasti při poškození půjčeného vozu během dovolené nebo na pracovní cestě.

DEFEND INSURANCE GROUP ("DIG"), lídr středoevropského trhu v oblasti doplňkového pojištění pro automobily, uvádí na český trh nový produkt - pojištění spoluúčasti u půjčeného vozidla DEFEND Car Hire XS. To chrání proti vysokým částkám za spoluúčast na náhradě škody, která je obvyklou součástí nájemní smlouvy vozu. Platí téměř po celém světě a je možné jej sjednat online kompletně v češtině a za zlomek ceny než v autopůjčovně.

Přestože půjčení auta v zahraničí je mezi Čechy stále oblíbenější, mnoho cestovatelů si neuvědomuje, že smlouvy na pronájem vozidel běžně zahrnují vysokou spoluúčast na škodě. V ceně půjčovného obvykle mají povinné a havarijní pojištění, to jim ale nenabízí kompletní ochranu. V případě, že by došlo k poškození či krádeži auta, museli by platit zmíněnou spoluúčast, která je často ve výši 10 % z celkové škody. Dle hodnoty vozu a míry poškození může jít i o částku atakující 100.000 Kč.

"V neznámých a často náročných podmínkách mohou vůz poškodit i zkušení řidiči. Pojištění spoluúčasti na škodě by proto mělo být povinnou výbavou každého, kdo si pronajímá vozidlo, ať už na dovolenou nebo pracovní cestu. V půjčovně ho zákazníkům obvykle nabídnou, bývá ale výrazně dražší. Navíc tato pojištění často nezahrnují části vozidla, u kterých je největší pravděpodobnost poškození. Díky DEFEND Car Hire XS se však nyní i čeští zákazníci mohou připravit na půjčení auta výhodněji ještě před cestou," vysvětluje Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP.

Pojištění DEFEND Car Hire XS poskytuje cestovatelům kompletní ochranu a bezpečí při půjčování vozidla. Lze ho sjednat během pár minut online na portálu defend-online.cz a je kompletně v češtině. Pojištění navíc kryje i ty nejrizikovější části auta jako jsou pneumatiky, čelní sklo, střecha či podvozek a je možné ho uplatnit v jakékoliv autopůjčovně téměř po celém světě. Výhodou je i nadstandardní limit pojistného plnění a možnost zvolit si jednorázovou či celoroční variantu. To vše za třetinovou cenu než je obvyklá v autopůjčovně. "S DEFEND Car Hire XS zcela odpadá čtení pojistných podmínek v cizím jazyce a pod časovým tlakem. Klienti tak přesně vědí, co podepisují a pokud dojde k problému, budou opět vše řešit v mateřském jazyce a online. Mohou se spolehnout také na široké pokrytí rizik, která zahrnují poškození vozidla, krádež i chybné tankování a ztrátu či zabouchnutí klíčů od vozu. Potěšíme je i souhrnným limitem pojistného plnění, který může dosahovat až 175.000 Kč," říká Andrew Quirke.

DEFEND Car Hire XS je také možné přizpůsobit individuálním potřebám. Klienti, kteří cestují několikrát do roka, ať už za zážitky či kvůli práci, ocení celoroční variantu. Ten, kdo vyráží jen na pár dnů v roce, zase jednorázovou. Zvolit lze i územní pokrytí. V nabídce jsou opět dvě varianty - pro cesty po Evropě a rozsáhlejší pro cesty i mimo ni.

"Půjčení auta se může nepříjemně prodražit. S DEFEND Car Hire XS se ho ale cestovatelé nemusí bát v Česku ani v zahraničí. Pokud dojde k poškození vozu, spoluúčast uhradíme za ně a ušetří si tak spoustu starostí i peněz," uzavírá Andrew Quirke.

O DEFEND INSURANCE GROUP

Společnosti skupiny DEFEND INSURANCE GROUP (DIG) jsou předními poskytovateli doplňkových pojistných produktů, administrátory pojištění a likvidátory škod se zaměřením na prodloužené záruky, GAP pojištění, pojištění klíčů od vozidla a další inovativní produkty. Misí DIG je překonávat očekávání zákazníků poskytováním bezkonkurenčních pojistných řešení a špičkové zákaznické podpory, aby se mohli obávat méně a "Zažívat více". DIG tak významně přispívá k jejich spokojenosti a loajalitě k téměř 4000 partnerů napříč Českou republikou, Polskem, Maďarskem, Slovenskem, Velkou Británií, Litvou, Německem a Rumunskem. Od roku 2019 je DIG součástí americké pojišťovny Fortegra s prestižním ratingem A- (Excellent) od AM Best. Další informace o nás najdete na www.defendinsurance.eu, www.defend-online.eu nebo nás sledujte na našem LinkedInu.

Kontakt:

DEFEND INSURANCE GROUP

Markéta Žatkuláková

e-mail: marketing@defendinsurance.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Veřejná wi-fi? Nejen na dovolených ji používáme, často patří samotným podvodníkům

vydáno 3. června 2023  16:29

Nabíjení telefonu na cestách přes USB zásuvky může být rizikové, vysoký výkon dokáže zničit celé zařízení.   celý článek

Led se neptá, jestli se ještě někdy uvidíme, říká přírodovědec, fotograf a spisovatel

vydáno 3. června 2023  9:47

Přírodovědec, fotograf, autor knih i pořadů. To je dobrodruh Petr Jan Juračka. Nyní svůj příběh líčí pro Metro.  celý článek

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek