metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Na festivalu bude i David Stypka & Bandjeez | foto: Festival v ulicíchMetro.cz

Festival v ulicích láká na hudbu, sport i průvod

  10:55
Dnes a zítra vystoupí na Černé louce třeba Aneta Langerová, Zrní nebo David Stypka.

Koncerty, taneční představení, sportovní aktivity, program pro děti, nejrůznější workshopy a mnoho doprovodných akcí přinese do centra Ostravy osmý ročník Festivalu v ulicích. Akce proběhne na Černé louce, Slezskoostravském hradě a v přilehlých ulicích. Vstup je zdarma.

K hlavním hudebním lákadlům letos budou patřit například taneční a swingový orchestr Golden Big Band Prague vedený Petrem Sovičem, s Peterem Lipou a Jitkou Zelenkovou, nebo unikátní společný koncert kapely Zrní se symfonickým doprovodem souboru Camerata Janáček. Dále zahrají David Stypka & Bandjeez, Aneta Langerová, Dara Rolins nebo Pokáč.

Koncertní zážitky nabídnou také kapely ze zahraničí – Kalascima z Itálie, Virelai z Dánska, Tuuletar z Finska nebo The Great Malarkey a The Carny Villains z Velké Británie. „Letos jejich členové povedou na Černé louce taneční a vokální workshopy a zahrají si také s místními hudebníky,“ láká ředitelka festivalu Petra Hradilová.

„Jsem rád, že se Festival v ulicích koná opět v centru města. Jeho organizátoři podporují naše snahy o oživování lokality, když do centra a jeho okolí umístili všechny festivalové scény. Letošní ročník je znovu spojen s ukončením školního roku a mladším návštěvníkům je uzpůsobena část programu,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura.

Na pohodovou atmosféru se těší i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. „Lidé se mnohem více usmívají, někteří si dokonce prozpěvují. Na spoustě míst se hraje divadlo nebo vystupuje nějaká kapela, potkáváte lidi v maskách a nevíte, u kterého stánku si dát něco dobrého. Bohatý a rozmanitý program promění centrum města v místo plné překvapení a zábavy,“ uvedl Vondrák.

Další novinkou letošního ročníku je noční průvod. Do něj se zapojí hudebníci i nosiči pochodní, účastníci uvidí ohňovou show v podání Amanitas fire show a uslyší i noční chorál. Zasportovat si budou moci návštěvníci v zóně Ostravské univerzity.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy