metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Andy Dean Photography | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat půjčku na rekonstrukci bytu nebo domu?

Komerční sdělení Plánujete celkovou rekonstrukci bytu nebo domu, případně rekonstrukci pouze částečnou? Ve všech případech si můžete pomoci půjčkou. Pro většinu lidí je rekonstrukce poměrně nákladná záležitost a z vlastních zdrojů ji sami nezvládnou.

Proto zde existují úvěrové produkty, které jsou šité na míru právě pro takové případy. Využít lze ale také běžných neúčelových nebankovních půjček. V článku se podíváme také na to, jak přistoupit k rekonstrukci konkrétní místnosti.

Hypotéka

Nejprve se pojďme podívat na klasickou hypotéku, která je samozřejmě tím nejběžnějším, co každého napadne. Hypotéku si nemusíte vzít pouze na koupi nebo stavbu nového domu, případně na byt, ale také právě na rekonstrukci. Mezi hlavní výhody hypotéky od banky patří:

  • · Obecně nižší úroky
  • · Stabilita bankovní instituce
  • · Jednoznačné podmínky

V uplynulých letech bohužel v případě hypoték docházelo k postupnému zpřísňování podmínek pro jejich získání. Na hypotéku tak nemusí dosáhnout každý. Musíte například financovat část rekonstrukce z vlastních zdrojů, pravděpodobně zde bude požadavek na postupné čerpání hypotéky. Také vyřízení hypotéky nemusí být nejjednodušší a proces v bance bude zdlouhavější. Pamatujte také na to, že hypotéku můžete využít pouze pro potřeby bydlení, protože se jedná o účelový úvěr.

Americká hypotéka a další nebankovní úvěry

Možným řešením, pokud nedosáhnete na klasickou hypotéku, může být samozřejmě také nebankovní půjčka. V tomto ohledu vám mohou pomoci půjčky online, kde najdete jejich přehled. Je potřeba si však pořádně rozmyslet, kde si půjčíte, protože úroky bývají vyšší, podmínky nejsou vždy úplně jednoznačné a mohou tady na vás číhat různé vysoké poplatky a sankce, pokud nebudete řádně splácet. Na druhou stranu neúčelový úvěr je:

  • · Využitelný nejen na bydlení
  • · Snadno sjednatelný přes internet
  • · Rychlá cesta k penězům na účtu

Možná jste také někde slyšeli pojem americká hypotéka, na který si však dejte pozor. Nemá totiž mnoho společného s klasickou hypotékou, jak by mohl název evokovat. Jedná se o ručení nemovitostí, ale jinak je to klasický spotřebitelský neúčelový úvěr. A je vždy otázkou, zda je rozumné za neúčelový spotřebitelský úvěr ručit bytem nebo domem.

Když se pustíte do rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukci nemusíte provádět pouze v rámci celého domu nebo bytu, někdy chceme rekonstrukci provést pouze u konkrétní místnosti. Velice často dochází k rekonstrukcím právě u kuchyně, která nejrychleji morálně zastarává. Dnešní moderní kuchyňské linky už zkrátka nemají mnoho společného s tím, co si pamatujeme z doby ještě před třeba deseti lety.

Také často chceme kuchyni vybavit novými moderními spotřebiči. V takovém případě doporučujeme podívat se na nejrůznější srovnávací testy, abyste vybrali ten nejlepší spotřebič, a i touto cestou při rekonstrukci ušetřili. Příkladem může být třeba srovnávací test, který se zaměřuje na lednice. Rekonstrukce dokáže finančně poměrně vyčerpat, a tak si určitě dávejte pozor při výběru spotřebičů, abyste zvolili vhodný poměr ceny a výkonu.

Než se pustíte do rekonstrukce kuchyně, určitě si sestavte rozpočet. Udělejte si plán, co a jak budete dělat, aby vás nic nepřekvapilo. Zaměřte se také na to, jaké spotřebiče budete chtít v kuchyni využívat. Stále populárnější je dnes třeba americká lednice, ale musíte si říci, zda na ni máte v kuchyni dostatek místa. Právě boj s prostorem v kuchyni může být často v menším bytě nebo domě tím hlavním, co vás donutí nad vybavením více přemýšlet.

Menší rekonstrukci možná pokryje stavební spoření

Pokud provádíte pouze částečnou rekonstrukci některé místnosti, může rekonstrukci pokrýt i stavební spoření. Tento kdysi zajímavý produkt už ztratil poměrně na atraktivitě, stále jej však můžete využít k financování rekonstrukce jako alternativu k půjčce.

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy