metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
Jak vybrat správné dioptrické brýle online? | foto: George Rudy / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat správné dioptrické brýle online?

Komerční sdělení Pokud zvažujete pořízení dioptrických brýlí online, pak je důležité vědět, na co přesně se zaměřit, abyste měli jistotu, že vám brýle i bez vyzkoušení padnou. Výběr brýlí přes internet není tak složitý, navíc na rozdíl od nákupu v optice můžete najít více různých stylů brýlí, a to za výhodnější cenu.

Základní výběr velikosti

Než se vrhnete do měření různých parametrů, je důležité zjistit, jaká velikost brýlí se pro vás hodí. Standardně jsou nabízeny velikosti S, M a L. Pro většinu lidí je nejvhodnější velikost M, lze tedy počítat s tím, že i pro vás to bude ta správná velikost. Avšak pro jistotu si můžete vyzkoušet jednoduchý test za pomoci pouze standardní platební karty. Tu stačí přiložit na střed nosu tak, aby její delší strana směřovala k bradě. Jestliže karta výrazně přesahuje za vnější konec vašeho oka, pak budete potřebovat velikost S. Pokud karta s koncem oka přesně lícuje, nejlepší je pořídit si brýle velikosti M. Ovšem jestli karta nedosahuje po konec oka, pak budete potřebovat velikost L.

Brýlové obruby

Vybrat si brýlové obruby může být s tak obrovským množstvím nabízených produktů na internetu trochu oříšek. Avšak díky tomu lze vybrat takové, které budou přesně odpovídat vašim představám. Ať už hledáte něco neotřelého, nebo raději střídmé obruby, eyerim collection může nabídnout obojí. Záleží jen na vás, jak moc netradiční tvar obrouček zvolíte, a to v klasické černé barvě nebo i zajímavých vzorech, díky kterým budou brýle skvělým módním doplňkem. Některé weby dokonce nabízejí funkci virtuálního zrcadla, díky kterému si můžete udělat představu, jak na vás konkrétní brýle budou vypadat.

Důležité rozměry

Jestliže si chcete objednat dioptrické brýle, pak je důležité znát různé rozměry, které zajistí to, aby brýle dobře seděly, a hlavně plnily svou funkci. Nejjednodušším řešením, pokud už nějaké dioptrické brýle máte, je změřit jejich rozměry a porovnat je s brýlemi, které si chcete koupit. Mezi nejdůležitější rozměry patří šířka a výška jednotlivé očnice, dále také šířka brýlí v místě nosu, takzvaný nosník, který nese většinu tíhy brýlí, a je tak nejvíce namáhanou částí brýlí. V neposlední řadě je důležitá také délka stranic.

Jak vybrat správné dioptrické brýle online?

Parametry z předpisu

K objednání nových brýlí budete vždy potřebovat předpis od očního lékaře nebo optometristy, který by neměl být starší než půl roku. Na webové stránce pak při objednávání brýlí stačí zadat dioptrie pro pravé a levé oko. Dejte si však pozor na správné hodnoty. Pokud znaménko není uvedeno, jedná se o plusové dioptrie. Jestliže máte v předpisu znak rovná se, znamená to minusové dioptrie. Nezapomeňte ani na hodnoty pro osu a cylindr, pokud nějaké máte uvedené.

Vzdálenost zornic

Vzdálenost zornic můžete najít také pod označením zkratkou PD z anglického pupillary distance. Tato hodnota je pro dioptrické brýle klíčová, udává vzdálenost mezi zornicemi v milimetrech. Díky tomuto údaji budou vaše čočky správně vycentrované, což zajišťuje jasnost vidění.

Jestliže nemáte v předpisu od lékaře hodnotu PD uvedenou, nabízí se snadné řešení. Některé webové stránky nabízí online měření, případně si můžete stáhnout a vytisknout speciální pravítko pro měření vzdálenosti zornic.

Výhody nákupu brýlí online

Díky online nákupu můžete získat až třetinovou pořizovací cenu, navíc máte na výběr z mnohem většího množství obrouček. Velkou výhodou je, že si můžete snadno navolit vše, co od brýlí chcete, jako je třeba povrchová úprava skel. Na internetu navíc také snadno narazíte na slevové kupóny, díky kterým nákup nových brýlí nebude představovat výrazný zásah pro vaši peněženku.

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám