metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 31 °C

Neděle 21. července 2024. Svátek má Vítězslav

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Benešov se chystá v neděli 17. září na nápor vyznavačů běhání. Podesáté se totiž v sedmnáctitisícovém středočeském městě uskuteční Benešovský běžecký festival.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 1 fotografie v galerii
Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh | foto: Tipsport - sportuj s námi

Celodenní nabitý program nabídne vyžití pro všechny věkové kategorie, stejně jako třeba pro ty, kteří aktivnímu sportu právě neholdují, ale přesto by se chtěli zapojit pro dobrou věc.

Akce je letos součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

„Očekáváme, že dorazí mezi šesti a sedmi stovkami běžců. Z široké škály závodů si přitom u nás vybere každý – od zarytých vytrvalců na desítce, přes hobbíky, kteří si chtějí vyzkoušet dlouhou trať nebo si zasportovat na pohodu na některé z kratších, až po kategorii příchozích. Ti se mohou zapojit v rámci nesoutěžního charitativního běhu na dvakrát 400 m. Výtěžek tentokrát poputuje sedmileté holčičce Elišce s poruchou autistického spektra,“ upřesnil Zdeněk Rada, předseda spolku Benešov žije sportem.

Zázemí závodů a start bude na Městském atletickém stadionu, kde festival zahájí v 8,30 h závody dorostenců na 1500 m. Postupně se představí stále mladší kategorie až po minipřípravky ročníku 2018 a mladší v 10,25 h na distanci 60 m. V 10,50 h začne zpestření programu v podobě doprovodných závodů v hodu oštěpem v případě starších či raketkou v případě dětí a v 11 h budou na programu tříčlenné rodinné štafety na 400 m, v jejichž složení musí figurovat alespoň jedno dítě do 15 let. Dopolední blok pak v 11,30 h uzavře již zmiňovaný charitativní Běh pro Elišku.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Odpoledne se naplno rozjedou silniční běhy dospělých. Nejprve ve 13,15 h vystartují závodníci na Benešovskou trojku, aby je ve 14 h následovali běžci na trase Benešovské desítky. Obě tratě odstartují ze stadionu, aby provedly atlety po okruhu ve městě a znovu je zavedly do cíle na atletickém závodišti. V rámci delší distance jsou vypsány rovněž čtyřčlenné štafety, a to mužské, ženské a mixy.

Stabilní součástí Benešovské desítky je také závod měst, kde se kromě místních zúčastní zástupci Vlašimi, Senohrab, Zruče nad Sázavou a další měst.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Hlavní zprávy

Mosty pro Prahu jezdívají po Vltavě. Už dřív takhle přijel ten železniční na Výtoň

vydáno 21. července 2024  11:41,  aktualizováno  11:59

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek