metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Čtvrtek 5. října 2023. Svátek má Eliška

Další 1 fotografie v galerii
Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Komerční sdělení Benešov se chystá v neděli 17. září na nápor vyznavačů běhání. Podesáté se totiž v sedmnáctitisícovém středočeském městě uskuteční Benešovský běžecký festival.

Celodenní nabitý program nabídne vyžití pro všechny věkové kategorie, stejně jako třeba pro ty, kteří aktivnímu sportu právě neholdují, ale přesto by se chtěli zapojit pro dobrou věc.

Akce je letos součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

„Očekáváme, že dorazí mezi šesti a sedmi stovkami běžců. Z široké škály závodů si přitom u nás vybere každý – od zarytých vytrvalců na desítce, přes hobbíky, kteří si chtějí vyzkoušet dlouhou trať nebo si zasportovat na pohodu na některé z kratších, až po kategorii příchozích. Ti se mohou zapojit v rámci nesoutěžního charitativního běhu na dvakrát 400 m. Výtěžek tentokrát poputuje sedmileté holčičce Elišce s poruchou autistického spektra,“ upřesnil Zdeněk Rada, předseda spolku Benešov žije sportem.

Zázemí závodů a start bude na Městském atletickém stadionu, kde festival zahájí v 8,30 h závody dorostenců na 1500 m. Postupně se představí stále mladší kategorie až po minipřípravky ročníku 2018 a mladší v 10,25 h na distanci 60 m. V 10,50 h začne zpestření programu v podobě doprovodných závodů v hodu oštěpem v případě starších či raketkou v případě dětí a v 11 h budou na programu tříčlenné rodinné štafety na 400 m, v jejichž složení musí figurovat alespoň jedno dítě do 15 let. Dopolední blok pak v 11,30 h uzavře již zmiňovaný charitativní Běh pro Elišku.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Odpoledne se naplno rozjedou silniční běhy dospělých. Nejprve ve 13,15 h vystartují závodníci na Benešovskou trojku, aby je ve 14 h následovali běžci na trase Benešovské desítky. Obě tratě odstartují ze stadionu, aby provedly atlety po okruhu ve městě a znovu je zavedly do cíle na atletickém závodišti. V rámci delší distance jsou vypsány rovněž čtyřčlenné štafety, a to mužské, ženské a mixy.

Stabilní součástí Benešovské desítky je také závod měst, kde se kromě místních zúčastní zástupci Vlašimi, Senohrab, Zruče nad Sázavou a další měst.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Jihočeský kuželkářský maraton se nezastaví, dokud nepadne 60 000 hodů

vydáno 5. října 2023

Kuželkáři nejen z Jižních Čech si přijdou na své v pátek 6. a v sobotu 7. října. Po roce se totiž vrací Jihočeský kuželkářský maraton a tentokrát hned ve...  celý článek

Letiště. Více parkovacích míst, rychlejší odbavení, z centra bez přestupů. Přijedou i archeologové

vydáno 4. října 2023  15:44

Přísahat čestné skautské ministři dopravy a financí ještě nechtějí, ale v roce 2030 bychom se mohli projet vlakem na Letiště Václava Havla.  celý článek

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek