metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

Další 1 fotografie v galerii
Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Komerční sdělení Benešov se chystá v neděli 17. září na nápor vyznavačů běhání. Podesáté se totiž v sedmnáctitisícovém středočeském městě uskuteční Benešovský běžecký festival.

Celodenní nabitý program nabídne vyžití pro všechny věkové kategorie, stejně jako třeba pro ty, kteří aktivnímu sportu právě neholdují, ale přesto by se chtěli zapojit pro dobrou věc.

Akce je letos součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

„Očekáváme, že dorazí mezi šesti a sedmi stovkami běžců. Z široké škály závodů si přitom u nás vybere každý – od zarytých vytrvalců na desítce, přes hobbíky, kteří si chtějí vyzkoušet dlouhou trať nebo si zasportovat na pohodu na některé z kratších, až po kategorii příchozích. Ti se mohou zapojit v rámci nesoutěžního charitativního běhu na dvakrát 400 m. Výtěžek tentokrát poputuje sedmileté holčičce Elišce s poruchou autistického spektra,“ upřesnil Zdeněk Rada, předseda spolku Benešov žije sportem.

Zázemí závodů a start bude na Městském atletickém stadionu, kde festival zahájí v 8,30 h závody dorostenců na 1500 m. Postupně se představí stále mladší kategorie až po minipřípravky ročníku 2018 a mladší v 10,25 h na distanci 60 m. V 10,50 h začne zpestření programu v podobě doprovodných závodů v hodu oštěpem v případě starších či raketkou v případě dětí a v 11 h budou na programu tříčlenné rodinné štafety na 400 m, v jejichž složení musí figurovat alespoň jedno dítě do 15 let. Dopolední blok pak v 11,30 h uzavře již zmiňovaný charitativní Běh pro Elišku.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Odpoledne se naplno rozjedou silniční běhy dospělých. Nejprve ve 13,15 h vystartují závodníci na Benešovskou trojku, aby je ve 14 h následovali běžci na trase Benešovské desítky. Obě tratě odstartují ze stadionu, aby provedly atlety po okruhu ve městě a znovu je zavedly do cíle na atletickém závodišti. V rámci delší distance jsou vypsány rovněž čtyřčlenné štafety, a to mužské, ženské a mixy.

Stabilní součástí Benešovské desítky je také závod měst, kde se kromě místních zúčastní zástupci Vlašimi, Senohrab, Zruče nad Sázavou a další měst.

Benešovský festival nabídne závod měst i charitativní a jubilejní běh

Hlavní zprávy

Vítězné snímky z přehlídek v Cannes, Benátkách a Berlíně přijedou za pár dní do Prahy

vydáno 24. září 2023  19:03

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se od 4....  celý článek

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek