metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 1 °C

Středa 6. prosince 2023. Svátek má Mikuláš

Další 2 fotografie v galerii
Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice. | foto: Legendy

Každá doba má své legendy, každý máme svou legendu

  9:55
Motoristická slavnost Legendy letos oslavuje jubilejní 10. výročí a už o posledním květnovém víkendu, ve dnech 27. a 28. května 2023, znovu otevře své brány všem nadšencům do klasických aut, moderních supersportů, zásadních novinek, ohromujících závodních strojů i obdivovatelům slavných osobností s fascinujícím životním příběhem. Akce se už tradičně koná v příjemném parku výstaviště v pražských Holešovicích.

Hlavním tématem letošní motoristické slavnosti Legendy jsou „Německé hvězdy“, tedy německá auta. I letos se na Legendách ukáže více než tisícovka jedinečných exponátů. Od našich západních sousedů se představí velká přehlídka značek jako Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen nebo dokonce Trabant. Na své si tak přijdou milovníci historických aut i nových aut.

Mercedes-Benz, jeden z hlavních vystavovatelů na letošních Legendách, připravuje českou výstavní premiéru nového elektrifikovaného Mercedesu-AMG C 63 S E Performance. Spojuje přeplňovaný čtyřválec s technologiemi z Formule 1 a zaujme ohromujícím kombinovaným výkonem 680 koní (500 kW) a brutálním točivým momentem 1 020 newtonmetrů. Ukáže se s originálním předchůdcem, sedanem Mercedes-Benz C 36 AMG.

Nová nejvýkonnější třída C nebude jedinou významnou novinkou značky s trojcípou hvězdou na květnových Legendách. České zastoupení přiveze ukázat i nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, novou nejsilnější třídu S s osmiválcovým plug-in hybridem. Na Legendy se vrací také ikonický závodní speciál Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG „Rote Sau“ a budoucnost sportovních sedanů značky přiblíží luxusní Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+.

Unikátní stroje na pražské motoristické výstavě Legendy zastoupí znovuzrozená česká značka Praga. Pro širokou veřejnost připravuje českou výstavní premiéru nového exkluzivního supersportu Praga a jedinečného motocyklu Praga ZS 800.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice.

Oficiální česká premiéra na Legendách čeká také nejnovější Ford Mustang GT s tradičním vidlicovým osmiválcem. Očekávaná novinka se světu poprvé představila na podzim loňského roku a zaujme zejména modernějším elegantnějším designem s čistějšími liniemi. V nově koncipovaném interiéru pak zaujmou i nová multimédia s grafikou zakládající na technologii Unreal Engine vyvinuté pro vývoj počítačových her.

Letošní Legendy současně budou o zábavě. Generální partner Shell, síť čerpacích stanic, na slavnost připravuje živý přenos sobotní kvalifikace a nedělního závodu z Velké ceny Formule 1 v Monaku. V sobotu to navíc doplní o živé vystoupení populárního moderátorského dua EisKing, Števo Eisele a Josef Král, a uspořádá také Pit Stop Challenge, kde si zájemci vyzkouší výměnu pneumatik na Formuli 1 na čas, doplněný soutěžemi na autodráhách.

Na motoristickou slavnost Legendy na konci května se připravují vystavovatelé Hyundai s retro konceptem N Vision 74, Škoda Auto s aktuální modelovou řadou, oficiální český importér nových italských vozů Imofa, autorizovaný prodejce Ford AMB Praha, prodejce exkluzivních vozů Advantage Cars, dovozce amerických aut Unitesta a výrobce nářadí Milwaukee. Milovníci jízdy na jedné stopě se pak mohou těšit na motocykly značek Ducati a Indian nebo lidově dostupné i unikátní stroje od společnosti MR43 Exclusive Motorcycles.

Už tradičně se na letošní slavnosti představí i české osobnosti. Fanoušci se mohou těšit na Petra Piláta, Erika Caise, Martina Macíka, Tomáše Ouředníčka, Radka Jaroše, Richarda Chlada, Ondřeje Klymčiwa, Filipa Turka, Míru Hejdu, Mílu Janáčka, Jana Černého, Ondřeje Hrubeše, Honzu Červenku, Martina Machalu nebo hlavního organizátora Lubora Kose.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice.

Slavnostním vyvrcholením letošního setkání Legendy bude vyhodnocení nejprestižnější české soutěže krásy a elegance. V hlavní soutěži Grand Prix Legendy 2023 bude vybráno 50 nejlepších vozů letošní slavnosti, jejichž majitelé budou soutěžit o velké finanční odměny, poháry a diplomy. Komentovaná přehlídka se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin, přičemž vítězná ocenění uděluje Akademie slavnosti Legendy.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice. V sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Oficiální cena základní vstupenky je 600 Kč. Zvýhodněná vstupenka pro studenty 15+, seniory 65+ a doprovod ZTP/P stojí 300 Kč. Děti ve věku 6 až 15 let zaplatí symbolických 100 Kč a děti ve věku do 6 let mají vstup zdarma.

Motoristická slavnost LEGENDY má doporučený dress code ve stylu „smart casual“. Detailní informace naleznete na www.LEGENDY.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Objevování opuštěných domů je v Česku fenomén, říká zakladatel projektu Poznej domy

vydáno 6. prosince 2023  4:24

„Je to jedno z koření života. Kdo je trochu dobrodružnější povahy, je na takovém místě ve svém živlu. A kdo není, pro toho ten první připraví pěkné...  celý článek

Tentokrát budu tátu dirigovat já, říká pro deník Metro Felix Slováček mladší

vydáno 5. prosince 2023  19:17

Saxofonista a klarinetista Felix Slováček mladší v lednu chystá další koncert s názvem Lady Carneval a největší hity božského Káji. Písně jako Kávu si...  celý článek

Stalo se před 106 lety. Kyselina pikrová zažehla malou sněžnou Hirošimu

vydáno 5. prosince 2023  16:45

Psal se prosinec roku 1917 a první světová válka spěla ke svému rozuzlení. Jenže přišla opomíjená katastrofa v daleké Kanadě.  celý článek

Soutěž podporuje děti s epilepsií. Záchvatové onemocnění s sebou stále nese řadu stigmat

vydáno 5. prosince 2023  11:48

Panenku, plyšové zvíře, míč nebo stavebnici nakreslily děti s epilepsií pro výtvarnou soutěž Líbí se ti, mami? Letošního 11. ročníku se zúčastnilo přes 60...  celý článek