metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Středa 27. září 2023. Svátek má Jonáš

Další 2 fotografie v galerii
Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice. | foto: Legendy

Každá doba má své legendy, každý máme svou legendu

  9:55
Motoristická slavnost Legendy letos oslavuje jubilejní 10. výročí a už o posledním květnovém víkendu, ve dnech 27. a 28. května 2023, znovu otevře své brány všem nadšencům do klasických aut, moderních supersportů, zásadních novinek, ohromujících závodních strojů i obdivovatelům slavných osobností s fascinujícím životním příběhem. Akce se už tradičně koná v příjemném parku výstaviště v pražských Holešovicích.

Hlavním tématem letošní motoristické slavnosti Legendy jsou „Německé hvězdy“, tedy německá auta. I letos se na Legendách ukáže více než tisícovka jedinečných exponátů. Od našich západních sousedů se představí velká přehlídka značek jako Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen nebo dokonce Trabant. Na své si tak přijdou milovníci historických aut i nových aut.

Mercedes-Benz, jeden z hlavních vystavovatelů na letošních Legendách, připravuje českou výstavní premiéru nového elektrifikovaného Mercedesu-AMG C 63 S E Performance. Spojuje přeplňovaný čtyřválec s technologiemi z Formule 1 a zaujme ohromujícím kombinovaným výkonem 680 koní (500 kW) a brutálním točivým momentem 1 020 newtonmetrů. Ukáže se s originálním předchůdcem, sedanem Mercedes-Benz C 36 AMG.

Nová nejvýkonnější třída C nebude jedinou významnou novinkou značky s trojcípou hvězdou na květnových Legendách. České zastoupení přiveze ukázat i nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, novou nejsilnější třídu S s osmiválcovým plug-in hybridem. Na Legendy se vrací také ikonický závodní speciál Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG „Rote Sau“ a budoucnost sportovních sedanů značky přiblíží luxusní Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+.

Unikátní stroje na pražské motoristické výstavě Legendy zastoupí znovuzrozená česká značka Praga. Pro širokou veřejnost připravuje českou výstavní premiéru nového exkluzivního supersportu Praga a jedinečného motocyklu Praga ZS 800.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice.

Oficiální česká premiéra na Legendách čeká také nejnovější Ford Mustang GT s tradičním vidlicovým osmiválcem. Očekávaná novinka se světu poprvé představila na podzim loňského roku a zaujme zejména modernějším elegantnějším designem s čistějšími liniemi. V nově koncipovaném interiéru pak zaujmou i nová multimédia s grafikou zakládající na technologii Unreal Engine vyvinuté pro vývoj počítačových her.

Letošní Legendy současně budou o zábavě. Generální partner Shell, síť čerpacích stanic, na slavnost připravuje živý přenos sobotní kvalifikace a nedělního závodu z Velké ceny Formule 1 v Monaku. V sobotu to navíc doplní o živé vystoupení populárního moderátorského dua EisKing, Števo Eisele a Josef Král, a uspořádá také Pit Stop Challenge, kde si zájemci vyzkouší výměnu pneumatik na Formuli 1 na čas, doplněný soutěžemi na autodráhách.

Na motoristickou slavnost Legendy na konci května se připravují vystavovatelé Hyundai s retro konceptem N Vision 74, Škoda Auto s aktuální modelovou řadou, oficiální český importér nových italských vozů Imofa, autorizovaný prodejce Ford AMB Praha, prodejce exkluzivních vozů Advantage Cars, dovozce amerických aut Unitesta a výrobce nářadí Milwaukee. Milovníci jízdy na jedné stopě se pak mohou těšit na motocykly značek Ducati a Indian nebo lidově dostupné i unikátní stroje od společnosti MR43 Exclusive Motorcycles.

Už tradičně se na letošní slavnosti představí i české osobnosti. Fanoušci se mohou těšit na Petra Piláta, Erika Caise, Martina Macíka, Tomáše Ouředníčka, Radka Jaroše, Richarda Chlada, Ondřeje Klymčiwa, Filipa Turka, Míru Hejdu, Mílu Janáčka, Jana Černého, Ondřeje Hrubeše, Honzu Červenku, Martina Machalu nebo hlavního organizátora Lubora Kose.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice.

Slavnostním vyvrcholením letošního setkání Legendy bude vyhodnocení nejprestižnější české soutěže krásy a elegance. V hlavní soutěži Grand Prix Legendy 2023 bude vybráno 50 nejlepších vozů letošní slavnosti, jejichž majitelé budou soutěžit o velké finanční odměny, poháry a diplomy. Komentovaná přehlídka se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin, přičemž vítězná ocenění uděluje Akademie slavnosti Legendy.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha - Holešovice. V sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Oficiální cena základní vstupenky je 600 Kč. Zvýhodněná vstupenka pro studenty 15+, seniory 65+ a doprovod ZTP/P stojí 300 Kč. Děti ve věku 6 až 15 let zaplatí symbolických 100 Kč a děti ve věku do 6 let mají vstup zdarma.

Motoristická slavnost LEGENDY má doporučený dress code ve stylu „smart casual“. Detailní informace naleznete na www.LEGENDY.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek

Komerční sdělení

Rozvoj zábavnou formou: Kreativita, empatie a fantazie ve světě panenek

vydáno 27. září 2023

Panenky a kočárky představují oblíbené hračky a symboly dětství. Nabízejí přitom více než jen zábavu. Dokáží totiž rozvíjet kreativitu, empatii a sociální...  celý článek

Okolí nádraží Praha-Smíchov má ambice stát se po rekonstrukci tepnou města

vydáno 26. září 2023  18:24

Víte, jaká prkotina zaujala diváky seriálu Sanitka? Když si ředitel záchranky po použití pisoáru neumyl ruce. Rekonstrukce smíchovského terminálu má...  celý článek