metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina

Další 2 fotografie v galerii
Kros Popelka provede běžce po Zlaté stezce Českého ráje | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kros Popelka provede běžce po Zlaté stezce Českého ráje

Komerční sdělení Lyžařský areál v Popelkách v Lomnici nad Popelkou bude v neděli 4. června v obležení běžců. Ti se sem sjedou nejen z blízkého okolí, aby se zapojili do jubilejního, pětatřicátého ročníku krosového běhu Popelka.

Ten se pořádá od roku 1989 a je určený pro všechny věkové kategorie. Aktéři se v jeho průběhu pokusí překonat letitý rekord Václava Paříka ze Sparty Praha v hodnotě 28:06 min, který je neměnný už od roku 1991.

Kros Popelka provede běžce po Zlaté stezce Českého ráje

Závod se v tomto roce stal také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Očekáváme, že se zapojí celkem zhruba osmdesát dospělých vytrvalců v hlavním závodě a další tři stovky dětí v rámci doprovodných běhů. Těší nás, že s námi je řada účastníků už dlouhé roky a také letos na startu uvítáme řadu známých tváří. Jak je u nás zvykem, v případě své jubilejní účasti se dočkají pamětních triček,“ prozradil Petr Pivrnec z pořádajícího Lyžařského sportovního klubu Lomnice nad Popelkou.

V místě konání v lyžařském areálu v Popekách přijde nejprve od 9,30 hodin řada na dětské závody. Mladé naděje se představí na tratích dlouhých od padesáti metrů do dvou kilometrů, jež povedou v blízkém okolí prostoru startu. V 11 hodin odstartují dorostenci, muži a ženy do hlavního závodu na 8500 metrů. Ten kopíruje Zlatou stezku Českého ráje a účastníky krosu svým profilem šetřit rozhodně nebude. Vede částečně lesními úseky, obsahuje však i náročnější stoupání a otevřené partie s výhledy na Český ráj, Jizerské hory a Krkonoše.

Kros Popelka provede běžce po Zlaté stezce Českého ráje

„Zveme současně i diváky, aby přišli borcům vytvořit pěknou atmosféru, máme pro ně navíc zajištěno pěkné zázemí s občerstvením. Vyhlašovat budeme vždy šest nejlepších běžců v dětských kategoriích a po třech mezi dospělými. Pro děti máme samozřejmě připraveny medaile a drobné odměny, dospělí se mohou těšit na věcné ceny například v podobě sportovní výživy,“ uvedl Petr Pivrnec.

Kros Popelka provede běžce po Zlaté stezce Českého ráje

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek