metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Neděle 21. dubna 2024. Svátek má Alexandra

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čtyřapůltisícové město v úzkém údolí řeky Svitavy, odkud po obou stranách strmě stoupají stráně vzhůru – tak lze nejlépe popsat Adamov, který za svůj největší rozmach vděčí strojírenskému průmyslu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 2 fotografie v galerii
Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Právě pro zaměstnance zdejších podniků vznikla řada sídlišť a jedno z nich, Ptačina, bude v neděli 3. března hostit druhý ročník Adamovského sprintu v orientačním běhu. Akce se stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

„Letos organizujeme v Adamově druhý ročník, tentokrát u příležitosti šedesáti let od povýšení Adamova na město. Před rokem jsme se do toho pustili premiérově, neboť zhruba dvacet let se tu v okolí běhá Brněnská zimní liga a my chtěli rovněž přispět svou troškou do mlýna. Ráz Adamova je nezaměnitelný a s tím musejí závodníci počítat. Volit tak budou nejen nejkratší cestu mezi stanovišti, ale zároveň přemýšlet, jaká varianta bude nejvýhodnější s ohledem na převýšení. Kopcovitý terén je pro ´orienťáky´ vždy vítaným zpestřením – dokáže běh udělat zajímavějším,“ uvažuje Petr Matula z pořádajícího Oddílu orientačního běhu Spartak Adamov.

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

Účastníci si dají sraz v odpoledních hodinách na hřišti u Základní školy Ronovská v Adamově, start prvního závodníka je plánovaný na 14 hodin. Organizátoři odhadují, že se zapojí okolo dvou stovek běžců, pro něž jsou vypsány kategorie mužů, žen, žáků, začátečníků a veteránů stejně jako zjednodušená trať pro děti do deseti let, již lze případně absolvovat v doprovodu rodičů.

„Ačkoliv jde o šestý závod Brněnské zimní ligy, jedním z poslání naší akce je, že chceme náš krásný sport přiblížit i začátečníkům. Pokud si kdokoliv chce orientační běh vyzkoušet, je srdečně zván. Na startu budou připravení členové našeho oddílu, kteří rádi vysvětlí, jak na to, a zapůjčíme také čipy ke kontrolám. Sprint je pro začátečníky dobrou volbou, protože probíhá na relativně malé ploše a trvá okolo čtvrt hodiny. Co se cen týče, děti se mohou těšit třeba na svítící náramky, tréninkové deníčky nebo nálepky a dospělí na víno či nářadí,“ uvádí Petr Matula.

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

Hlavní zprávy

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek