metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce

Komerční sdělení Plzeň nebude o víkendu 24. a 25. června pouze západočeskou metropolí, ale stane se rovněž hlavním městem koloběžek. Po čtyřiadvacáté sem zavítá Zlatá koloběžka, což je nejstarší, stále trvající závod tohoto typu na světě.

Proto láká koloběžkáře nejen z celé České republiky, ale letos také zahraniční účastníky. Organizátorům totiž příští rok připadne čest pořádat mistrovství světa, a tak se řada závodníků chce seznámit s tratí v předstihu.

Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce

Akce se stala letos také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Koloběžky měly v Československu tradici od roku 1968 a můj strýc jezdil v 70. letech. Když mi bylo patnáct, svou koloběžku mi věnoval a já s ní jezdil na gympl. Někdy v roce 1996 jsem potkal pána, co měl kousek s dvacetipalcovými koly, to tehdy u nás nebylo k vidění. Slovo dalo slovo a on vyrobil koloběžky pro mě a kamarády. Protože jsme byli mladí a soutěživí, hledali jsme, zda se někde nejezdí závody. Tak jsme se na ně dostali do Kodaně a následující rok 1999 jsme je už pořádali u nás,“ přiblížil okolnosti vzniku Zlaté koloběžky Petr Pešta z pořádajícího Klubu koloběhu Plzeň.

Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce

Po oba dny budou borci na koloběžkách bojovat o prvenství na cyklooválu Rapid Sport v Plzni. V sobotu od 14 hodin jsou na programu sprinty a následně štafety, kdy žáky a žákyně čeká 400 m a na opačném pólu dospělé 1100 m. Soupeřit budou účastníci průběžně až po velké finále. Štafety se pojedou na třikrát jeden, dva nebo tři kilometry.

Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce

V neděli přijde čas na dlouhé tratě. Předtím obstarají prolog od 9,10 h přípravky na 2,2 km, následovány v 9,30 h žactvem na 5,5 km. V 10 h vystartují kadeti na 11 km, v 10,35 h se představí ženské kategorie a muži ultraveteráni na 19 km a nakonec v 11 h mužské kategorie na 27 km.

Plzeň bude o víkendu patřit jednomu z nejstarších závodů - Zlaté koloběžce

„Celým dnem bude jako moderátor provázet herec Václav Liška, hrát bude i hudba, takže bude skvělá atmosféra. Vyhlásíme celkem patnáct kategorií a ocenění se mohou těšit na medaile a diplomy. U nás je hlavní jet pro čest a slávu,“ vysvětlil Petr Pešta.

Hlavní zprávy

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek