metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina

Další 1 fotografie v galerii
Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Komerční sdělení Obec Starkoč na Náchodsku se chystá v sobotu 17. června na příliv vyznavačů pěší turistiky, neboť se zde po osmačtyřicáté uskuteční pochod Po stopách bojů roku 1866. Ten i tentokrát nabídne pestrou škálu tras pro pěší turisty, cyklisty a zábavu pro rodiny s dětmi.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

„Vše u nás záleží jako u všech venkovních aktivit na počasí. Hlavně nesmí pršet, to pak vždy účast ovlivní. Před rokem jsme měli krásně slunečno a dorazilo 900 pochodníků. I v deštivých ročnících se vydalo na cestu třeba 250 až 300 turistů. Oproti minulým letům letos nemáme na programu padesátku, protože u ní postupně zájem klesal. Naopak máme ve Starkoči krásně upravenou novou lesní cestu, a tak jsme na ni přidali atrakce pro děti,“ prozradil Jaroslav Rufer za pořádající TJ Sokol Starkoč.

Organizátoři mysleli na praktickou stránku věci, a tak je start přímo na nádraží ve Starkoči. Na místě si stačí zvolit trasu, zaregistrovat se a vydat se za krásami okolní krajiny. Na pěší a cyklistické trasy budou zájemci vyrážet od 7 do 10,45 h. Kdo si zvolí pětikilometrovou pohádkovou cestu, kterou lze zvládnout i s kočárky, může na ni vystartovat od 9 do 11,30 h.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Turisté budou mít na výběr trasy o délce 10, 15 a 25 km. Na nich se dostanou v závislosti na zvolené vzdálenosti například k památníku bojů z roku 1866, do Ratibořic, Červeného Kostelce, Náchoda, Václavic, k přehradě Rozkoš a pomníku Myslivce, do Pekla, České Skalice, Nového Města nad Metují, k rybníkům Brodský a Špinka i zřícenině hradu Rýzmburk.

Stejnými místy budou projíždět i cyklisté, kteří se navíc mohou těšit na novou cyklostezku okolo vodní nádrže Rozkoš. Na výběr budou mít silniční trasu na 35 km a dvě varianty pro horská kola rovinatější a kopcovitější o délce 35 nebo 56 km. Oproti pěším se dostanou i ke zřícenině Vízmburk, na Červenou Horu či do Odolova.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Zábava u nás nekončí samotným pochodem. Od 13,30 h zahraje kapela Osto6 Ukulele a pochodníkům bude k dispozici rovněž domácí udírna a chlazené občerstvení.

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek