metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva

Další 1 fotografie v galerii
Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Komerční sdělení Obec Starkoč na Náchodsku se chystá v sobotu 17. června na příliv vyznavačů pěší turistiky, neboť se zde po osmačtyřicáté uskuteční pochod Po stopách bojů roku 1866. Ten i tentokrát nabídne pestrou škálu tras pro pěší turisty, cyklisty a zábavu pro rodiny s dětmi.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

„Vše u nás záleží jako u všech venkovních aktivit na počasí. Hlavně nesmí pršet, to pak vždy účast ovlivní. Před rokem jsme měli krásně slunečno a dorazilo 900 pochodníků. I v deštivých ročnících se vydalo na cestu třeba 250 až 300 turistů. Oproti minulým letům letos nemáme na programu padesátku, protože u ní postupně zájem klesal. Naopak máme ve Starkoči krásně upravenou novou lesní cestu, a tak jsme na ni přidali atrakce pro děti,“ prozradil Jaroslav Rufer za pořádající TJ Sokol Starkoč.

Organizátoři mysleli na praktickou stránku věci, a tak je start přímo na nádraží ve Starkoči. Na místě si stačí zvolit trasu, zaregistrovat se a vydat se za krásami okolní krajiny. Na pěší a cyklistické trasy budou zájemci vyrážet od 7 do 10,45 h. Kdo si zvolí pětikilometrovou pohádkovou cestu, kterou lze zvládnout i s kočárky, může na ni vystartovat od 9 do 11,30 h.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Turisté budou mít na výběr trasy o délce 10, 15 a 25 km. Na nich se dostanou v závislosti na zvolené vzdálenosti například k památníku bojů z roku 1866, do Ratibořic, Červeného Kostelce, Náchoda, Václavic, k přehradě Rozkoš a pomníku Myslivce, do Pekla, České Skalice, Nového Města nad Metují, k rybníkům Brodský a Špinka i zřícenině hradu Rýzmburk.

Stejnými místy budou projíždět i cyklisté, kteří se navíc mohou těšit na novou cyklostezku okolo vodní nádrže Rozkoš. Na výběr budou mít silniční trasu na 35 km a dvě varianty pro horská kola rovinatější a kopcovitější o délce 35 nebo 56 km. Oproti pěším se dostanou i ke zřícenině Vízmburk, na Červenou Horu či do Odolova.

Pochod Po stopách bojů roku 1866 - trasy pro dospělé i pohádková cesta

Zábava u nás nekončí samotným pochodem. Od 13,30 h zahraje kapela Osto6 Ukulele a pochodníkům bude k dispozici rovněž domácí udírna a chlazené občerstvení.

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek