metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Poslední pochod roku projde okolím Nové Paky už po padesáté | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poslední pochod roku projde okolím Nové Paky už po padesáté

Komerční sdělení Ani komplikace s uzavírkami některých komunikací v souvislosti v výstavou obchvatu Nové Paky nezhatily jubilejní, padesátý ročník Posledního pochodu roku. Organizátoři operativně modifikovali trasy, takže si účastníci budou moct do sytosti užít ticha a malebné přírody Podkrkonoší, neboť půjdou převážně po lesních cestách.

Tato turistická akce se také letos stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Poslední pochod roku projde okolím Nové Paky už po padesáté

„Tradičně míváme nejdelší pětatřicetikilometrovou distanci, letos jsme ji však zkrátili kvůli stavbě silničního obchvatu na třicet kilometrů, aby šlo vše hladce. Teď především doufáme, že se nám vyvede počasí, přece jen na závěr sezony to může dopadnout jakkoliv, ale věříme v lepší variantu. Celkově jsme zařadili nová místa, aby účastníci poznali další perly z okolí Novopacka. Když přijde na start kolem dvou set pochodníků jako loni, budeme moc spokojení,“ uvedl Josef Pilař z pořádajícího Klubu českých turistů Nová Paka.

Turisté budou vyrážet od 6,30 do 11 hodin od Skautské klubovny v Nové Pace a k dispozici jim budou trasy na 30, 24, 18, 15 a 6 kilometrů. Nejkratší vzdálenost vede kompletně po klidné silnici, takže ji mohou absolvovat i rodiče s kočárky. Třicítka zase stačí obsáhnout třeba údolí potoka Studénka, zachovalé zbytky valů a příkopů Mokřice a Hřídelec a přes Lázně Bělohrad, Přibyslav a Heřmanice vede zpět do Nové Paky.

Poslední pochod roku projde okolím Nové Paky už po padesáté

„S výjimkou nejkratší trasy procházejí všechny ostatní přes Hřídelec, kde bude u rybníka hořet oheň, takže bude možné se tam ohřát a přinést si nebo koupit buřtíky na opečení, pár jich tam pro jistotu mít budeme. Poblíž je také zajímavost, která stojí za zmínku – Hřídelecká hůra, což je pozůstatek třetihorní sopky. Vzhledem k tomu, že máme jubilejní ročník, se může každý těšit na pamětní kovovou medaili,“ prozradil Josef Pilař.

Poslední pochod roku projde okolím Nové Paky už po padesáté

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek