metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Silniční Běh Hronov – Náchod láká účastníky na start 65. ročníku | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Silniční Běh Hronov – Náchod láká účastníky na start 65. ročníku

Komerční sdělení Druhý nejstarší silniční běh v České republice čeká v sobotu 21. října jubilejní, pětašedesátý ročník. Organizátoři Běhu Hronov – Náchod se tak těší na příliv stovek vyznavačů běhání, kteří přijedou změřit síly na zvlněné trati vedoucí Podorlickou pahorkatinou z rodiště Aloise Jiráska do někdejšího centra textilní výroby přezdívaného Manchester východu.

Akce je opět součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Silniční Běh Hronov – Náchod láká účastníky na start 65. ročníku

„Čekáme, že na startu přivítáme kolem čtyř set účastníků, přece jen je teď velký boom nejrůznějších běžeckých závodů a vzájemně si akce tak trochu konkurují. Co nás odlišuje, je dlouhá tradice a s tím související prestiž akce – ne nadarmo se našemu běhu přezdívá Východočeské Běchovice s odkazem na nejstarší silniční závod u nás,“ řekla Hana Kopecká z pořádajícího Okresního sdružení ČUS v Náchodě.

Nultý ročník Běhu Náchod – Hronov se uskutečnil ještě za Rakouska-Uherska v roce 1913. Následovala dlouhá pauza, než se 13. května 1928 opět postavilo na start dvacet statečných. Nejvyšší účast zaznamenali organizátoři v roce 2015, kdy vyběhlo na trať 767 závodníků. Nejrychleji v historii si s během poradili v roce 1993 Jan Pešava z LIAZ Jablonec v čase 25:07 min. a Eva Vrabcová Nývltová z AK Olymp Brno, která v roce 2014 finišovala v čase 29:05 min.

Silniční Běh Hronov – Náchod láká účastníky na start 65. ročníku

Předkrm k hlavnímu závodu obstarají dětské běhy s podtitulem Od radnice k radnici, které se uskuteční na náměstí T. G. Masaryka v Náchodě. První se na start v 9 h postaví starší žáci, které čeká 1200 m, na závěr od 10,25 h vyběhnou dívky ročníku 2018 a mladší na 150 m. V 11 h už z náměstí v Hronově vyrazí aktéři Běhu Hronov – Náchod na trať o délce 8850 m.

Silniční Běh Hronov – Náchod láká účastníky na start 65. ročníku

„Vzhledem k letošnímu jubileu máme pro každého účastníka připravenou na památku skleničku v dárkovém balení s logem závodu a pětašedesátkou. V kategoriích dospělých se nejlepších deset mužů a osm žen může těšit na prize money v hodnotě od 4000 do 500 korun a k tomu vždy první tři na poukázky na nákup sportovního zboží. Pro děti máme připraveny sladkosti, medaile nebo ceny v podobě sportovního vybavení,“ popsala Hana Kopecká.

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek