metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Rymden | foto: stock.adobe.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Souboj PC vs. notebook. Znáte všechna pro a proti?

Komerční sdělení Stojíte před rozhodnutím, zda si pořídit notebook, nebo bude lepší stolní počítač? Přinášíme vám všechna pro a proti, abyste se mohli rozhodnout.

Koupě nového PC rozhodně nemusí být snadná. Nový počítač není levnou záležitostí, a proto byste si předem měli zjistit co nejvíc informací, abyste s výběrem byli skutečně spokojeni.

PC vs. notebook: V hlavní roli výkon

Stolní počítače mají obvykle vyšší výkon než notebooky. Mají lepší chlazení i možnost rozšíření hardwaru. Pro vás to znamená, že zvládnou složitější úkoly, jako je například hraní her ve volném čase nebo práce se softwarem, který potřebujete pro práci. Speciálně v případě hraní her je nutné mít větší paměť RAM, což vám umožní hrát náročnější hry s dobrou grafikou.

PC vs. notebook: Na ceně záleží

Stolní počítač vás s největší pravděpodobností vyjde levněji než notebook s tou stejnou výbavou. To je dáno tím, že notebook musí být přenosný, což automaticky zvyšuje náklady na jeho výrobu. Pokud vám tedy nevadí, že počítač zůstane na jednom místě, je to určitě lepší volba z hlediska finančních výdajů.

PC vs. notebook: Velikost displeje

Oproti notebooku mají stolní počítače obvykle větší monitor, což pro vás bude lepší při hraní her, při práci i při běžném surfování ve vodách internetu. Monitor si navíc můžete nastavit i výškově, takže pro vás čas strávený za počítačem bude příjemnější.

PC vs. notebook: Možnosti úprav

Pokud budete chtít do budoucna něco upravit nebo rozšířit, bude to pro vás snazší se stolním počítačem. Výměna procesoru, grafické karty, RAM nebo pevného disku bude vždy jednodušší u klasického PC než u notebooku.

PC vs. notebook: Ergonomie

Potřebujete nastavit výšku monitoru, zalíbila se vám jiná klávesnice nebo chcete speciální myš? U stolního počítače si výšku monitoru lehce nastavíte a příslušenství si můžete pořídit, jaké chcete. Notebook oproti tomu vyžaduje spoustu kabelů a celkově příliš nedává smysl zapojovat do něj hromadu příslušenství, protože jeho největší předností je právě mobilita.

PC vs. notebook: Mobilita

Zatím se jeví jako lepší varianta stolní počítač, nicméně oproti notebooku má jednu velkou nevýhodu. Musí zůstat staticky na místě. Notebooky jsou lehké, tenké, snadno je umístíte do batohu nebo tašky na notebook a přenesete z místa na místo.

Abyste si vybrali ten nejvhodnější počítač, je třeba si promyslet všechny body, které jsme popsali výše, a ujasnit si, na co počítač chcete a jak s ním hodláte pracovat. A na základě toho se finálně rozhodnout.

Hlavní zprávy

Vražda na samém konci světa je moderní vykrádačkou Agathy Christie

Strážce streamu
vydáno 8. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už měsíc nám streamovací platforma Disney+ každý týden servíruje novou epizodu seriálu Vražda na samém konci světa. Dva závěrečné díly nás ještě čekají....  celý článek

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek