metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 24 °C

Neděle, 26. září 2021. Svátek má Andrea.

Palivové karty: bezpečná a chytrá alternativa hotovosti

  12:08
Každodenní život vám zjednoduší a práci usnadní používání palivových karet. Pojďme se podívat na to, co jsou palivové karty, jaké výhody poskytují a jaké typy karet jsou dnes k dostání.

Co přesně jsou palivové karty?

Jednoduše řečeno, palivové karty slouží k nákupu paliva. Jsou to malé plastové karty, které připomínají ty kreditní, ale nejde o totéž. Existuje několik poskytovatelů palivových karet, každý má trochu jiné podmínky, za kterých jejich palivové karty fungují, ale všechny lze na vybraných čerpacích stanicích použít k nákupu paliva.

Palivové karty jsou propojeny s účtem, který zřizuje společnost poskytující danou palivovou kartu. Typ účtu a karty pak určuje, jak se bude palivovou kartou platit.

Obecně platí, že palivové karty mohou být buď předplacené, nebo s nastavením zpětné platby. U předplacených palivových karet vkládáte na účet finanční prostředky ještě před nákupem paliva. Poté můžete nakupovat palivo a platit za něj danou kartou, a to až do výše vložené sumy.

Palivové karty se zpětnou platbou vám umožňují platit za nakoupené palivo bez finančních prostředků předem vložených na účet. Palivo zakoupené prostřednictvím palivové karty se zpětnou platbou se platí na konci předem stanoveného fakturačního období. Karty se zpětnou platbou mají obvykle kreditní limit, který určuje, kolik můžete v daném období z konkrétního účtu „utratit“.

Palivové karty nelze použít všude a na všechno. Většina palivových karet má omezenou škálu produktů, které jimi můžete zaplatit (některé lze použít nejen na nákup paliva, ale také k platbě za mytí nákladních aut, parkování, opravy, a dokonce k úhradě mýtného). Palivové karty je možné uplatnit jen u provozovatelů, kteří je akceptují. Různí provozovatelé čerpacích stanic přijímají palivové karty od různých poskytovatelů, proto je důležité vybrat si poskytovatele, jehož karty přijímá síť společností, kterou při svém podnikání využijete nejvíce.

Proč jsou palivové karty lepší než hotovost?

Palivové karty vám pomohou udržet výdaje za palivo pod kontrolou. Většina poskytovatelů palivových karet zasílá výpisy, v nichž najdete své výdaje za palivo podrobně rozepsané, což vám usnadní jejich správu. Díky stanovení limitů na palivových kartách se zároveň vyhnete utrácení více peněz, než si můžete dovolit.

Palivové karty vám zajistí také další výhody, jako jsou lepší ceny pohonných hmot nebo slevy na služby od vašeho poskytovatele palivových karet. Pokud si vyberete poskytovatele, jako je Eurowag, který nabízí širší využití karet (ne pouze na nákup pohonných hmot), můžete čerpat celou řadu dalších benefitů.

Palivové karty představují bezpečnější platební metodu než hotovost. Nástroje jako Fuel Guard od společnosti Eurowag vám pomohou předcházet podvodným transakcím. Mnoho karet má zároveň integrované bezpečnostní funkce, které zabraňují jejich zneužití. Ztracené nebo odcizené karty lze zablokovat nebo kompletně zrušit.

Výhody palivové karty od Eurowagu

Eurowag je předním poskytovatelem služeb pro dopravní firmy v Evropě. Má více než 25 let zkušeností v odvětví dopravy a důvěřuje mu tisíce společností.

Eurowag nabízí různé typy palivových karet, které jsou vhodné pro podniky všech velikostí. S palivovou kartou Eurowag získáte přístup k široké síti více než deseti tisíc čerpacích stanic po celé Evropě, které tyto karty přijímají. Eurowag navíc provozuje několik vlastních čerpacích stanic na klíčových hraničních přechodech a svým zákazníkům může poskytnout nejlepší možné ceny vysoce kvalitního paliva.

Zákazníci Eurowagu však získávají mnohem více výhod než jen širokou síť čerpacích stanic, které akceptují jeho palivové karty. Mohou využít také zvýhodněné ceny všech služeb, které Eurowag nabízí. Řidičům Eurowag nabízí přístup k síti myček nákladních vozidel, parkovacích míst a čištění nádrží, které lze snadno rezervovat online. Samotným firmám pak Eurowag poskytuje daňové a jiné finanční služby, směnárnu, pojištění a další.

Eurowag dobře chápe, co dopravní společnosti potřebují k úspěchu. Proto tisíce podniků každý rok volí palivové karty Eurowag.

Typy palivových karet od Eurowagu

Eurowag nabízí palivové karty vhodné pro vozové parky všech velikostí. Ať už jste malý, lokální provozovatel, nebo velká mezinárodní společnost, Eurowag vám poskytne kartu, která splní vaše potřeby. Porovnejte dostupné karty a najděte tu správnou pro své podnikání.

Eurowag dále nabízí Eurowag MasterCard, předplacenou kartu, kterou přijímá každý podnik, jenž běžně přijímá klasické MasterCard karty. Je to perfektní řešení pro společnosti, které svým řidičům potřebují poskytnout nouzové prostředky, ale nechtějí pracovat s hotovostí. Řidičům pomáhá zvládnout nepředvídatelné situace na silnici, spojené s nečekanými výdaji.

Ať už zvolíte jakoukoli kartu, můžete si být jisti, že bude užitečnou a bezpečnou alternativou hotovosti. Usnadněte si správu výdajů pomocí správné palivové karty.

Hlavní zprávy

Na Žižkově se otevřel sklad uměleckého materiálu za odvoz. Místo uren jsou zde hrnce

vydáno 26. září 2021  7:52

První pražský sklad art re use se otevřel na Žižkově. Jeho součástí budou dílny a doprovodný program. Neziskový projekt vznikl za podpory městské části...  celý článek

Vyrazte do trojských zahrad. Zoo slaví, botanická nabízí orchideje

vydáno 25. září 2021  5:26

Na den přesně uplyne v úterý 28. září 90 let od prvního otevření Zoo Praha. Oslavy začnou již v dopoledních hodinách a ponesou se v duchu první republiky....  celý článek

Růst skautingu závisí i na dostatečné kapacitě oddílů

vydáno 24. září 2021  5:58

Tisíce kluků a holek míří do skautských oddílů, najít místo i sehnat klubovnu je těžké. Například podle skautů z obcí v okolí Prahy je na čekacích...  celý článek

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Vaše fotky z Prahy