metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Neděle 25. září 2022. Svátek má Zlata
Pane primátore Hřibe, okamžitě odstupte a svěřte Prahu odborníkům ! | foto: Praha bez chaosu

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pane primátore Hřibe, okamžitě odstupte a svěřte Prahu odborníkům !

Komerční sdělení S touto výzvou vystoupilo hnutí Praha bez chaosu na úterní tiskové konferenci. Lídr hnutí a kandidát na primátora Jaroslav Ďuriš upozornil na fakt, že primátor Hřib a vedení Prahy, které má hájit zájmy svých občanů, nedělá nic a jen čeká, jak dopadnou volby. Zhruba měsíc času do voleb musí být podle PRAHY BEZ CHAOSU maximálně využit pro řešení krize.

„Proč se nechováte stejně jako jihočeský hejtman Martin Kuba? Vnímáte to stejně jako on, že se jedná o kolaps systému? Tak proč proti tomu nic neděláte? Jak je možné, že městská firma Pražská plynárenská a.s. připravuje podraz na občany našeho města? Byl za to někdo potrestán? Zdá se vám normální, že se vrcholový manažer této energetické firmy sám pochlubí tím, že už si nechal vysvětlit, jak se tvoří cena elektrické energie?“ ptal se na briefingu Jaroslav Ďuriš. Upozornil tak na fakt, že tato městem stoprocentně vlastněná společnost se nechová jako firma poskytující službu občanovi, ale jde jim jen o byznys a vydělávání peněz.

Další klíčovou společností, se kterou musí vedení města neprodleně začít intenzivně jednat, je Pražská energetika. Tady by se dalo očekávat, že již dávno běží jednání s většinovým 51% vlastníkem - Energií Baden Wichtenberg. Ani v tomto ohledu vedení města nekoná. Hrozí tak cena 20 Kč/kwh, kterou Pražané a většina firem a podnikatelů jednoduše nebudou schopni zvládnout.

Proto byla uveřejněna Výzva k okamžitému odstoupení primátora Hřiba z funkce.

Vystoupení Jaroslava Ďuriše doplnil další v pořadí na kandidátce Prahy bez chaosu Pavel Sehnal. Ten poukázal na reálnou hrozbu likvidace podnikatelských subjektů a potíže domácností obyvatel Prahy. „Nestačím se divit tomu, jak stát a město Praha hrozící energetickou krizi fakticky podceňují a nepodnikají žádné skutečné efektivní kroky. Samé sliby, domněnky, dohady. A lidem přicházejí na složenkách neuvěřitelné sumy za plyn, elektřinu a brzo i za teplo,“ připomněl Pavel Sehnal. Zároveň zdůraznil, že budování všech alternativních zdrojů energií pro Prahu je jistě aktuální a potřebná věc, ale je to práce na několik let. Vedení Prahy však musí reagovat hned, dnes.

„Podporuji kroky hnutí Praha bez chaosu. Jediným lékem je jasné, razantní řešení. Není na co čekat,“ uvedl na závěr tiskové konference Pavel Sehnal.

Hlavní zprávy

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek