metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Zkušební jízda v metru A | foto: DPP - Petr Hejna

5 největších změn v dopravě po otevření áčka? Nejvíce přestupů bude na Veleslavíně

  10:24
Po pondělním zprovoznění prodlouženého úseku metra A přijde revoluce v dopravě, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. Kompletní seznam změn, které začnou platit v noci ze 7. na 8. dubna, zveřejnila organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, na svých webových stránkách. Přinášíme vám 5 největších změn.

1 Autobusy budou končit na Veleslavíně

V autobusové dopravě například linky jedoucí po Evropské budou končit u stanice Nádraží Veleslavín, případně Bořislavka. Na Veleslavíně skončí kupříkladu linka číslo 119. Trasu změní mimo jiné autobus 108, u dalších budou trasy zkráceny či naopak prodlouženy.

2 Autobus pojede z Butovic do Luk

Nově vznikne metrobusová linka 142, která pojede z Nových Butovic přes Luka a Sídliště Dědina do stanice Nové Vokovice. Ta nahradí linky 225 a 214. Slučování čeká linku 168 s 216 a linku 255 s 256.

3 Příměstské autobusy budou končit u metra

Další změnou u autobusů bude přesměrování některých příměstských linek z Berounska, Rudné, Ořechu a Řeporyjí. Nově budou končit u stanic prodlouženého úseku metra. Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

4 Dvojka už jezdit nebude

Změny se netýkají, až na jednu výjimku, tramvají. Bude zrušena pouze linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic. Tuto změnu ale Ropid nakonec na základě protestu obyvatel i radnice Prahy 6 odvolal a „osmnáctka“ bude nadále jezdit na Petřiny.

5 Do Motola pojede jen každý druhý spoj

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6.00 do 9.30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9.30 do 20.00 v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek