metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

5 největších změn v dopravě po otevření áčka? Nejvíce přestupů bude na Veleslavíně

  10:24
Po pondělním zprovoznění prodlouženého úseku metra A přijde revoluce v dopravě, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. Kompletní seznam změn, které začnou platit v noci ze 7. na 8. dubna, zveřejnila organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, na svých webových stránkách. Přinášíme vám 5 největších změn.
Zkušební jízda v metru A | foto: DPP - Petr Hejna

1 Autobusy budou končit na Veleslavíně

V autobusové dopravě například linky jedoucí po Evropské budou končit u stanice Nádraží Veleslavín, případně Bořislavka. Na Veleslavíně skončí kupříkladu linka číslo 119. Trasu změní mimo jiné autobus 108, u dalších budou trasy zkráceny či naopak prodlouženy.

2 Autobus pojede z Butovic do Luk

Nově vznikne metrobusová linka 142, která pojede z Nových Butovic přes Luka a Sídliště Dědina do stanice Nové Vokovice. Ta nahradí linky 225 a 214. Slučování čeká linku 168 s 216 a linku 255 s 256.

3 Příměstské autobusy budou končit u metra

Další změnou u autobusů bude přesměrování některých příměstských linek z Berounska, Rudné, Ořechu a Řeporyjí. Nově budou končit u stanic prodlouženého úseku metra. Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

4 Dvojka už jezdit nebude

Změny se netýkají, až na jednu výjimku, tramvají. Bude zrušena pouze linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic. Tuto změnu ale Ropid nakonec na základě protestu obyvatel i radnice Prahy 6 odvolal a „osmnáctka“ bude nadále jezdit na Petřiny.

5 Do Motola pojede jen každý druhý spoj

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6.00 do 9.30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9.30 do 20.00 v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Autoři: Metro.cz, ČTK

Hlavní zprávy

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Aktivní zálohy jsou dril, ale není to vyloženě mazácká vojna, říká restauratér Jiří Panuška

vydáno 22. května 2024  15:57

Vzdát se komfortu, nebýt jen individualitou, ale i součástí celku, mít dobrou fyzičku, ale i řádnou psychickou odolnost. Takové jsou podmínky, aby se z...  celý článek

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek