Mezi stabilní cykly, které kino nabízí každý měsíc, patří Legendy a Popkulturní milníky. Druhý jmenovaný cyklus Aero pořádá ve spolupráci s webem Moviezone.cz. „Jeho redaktoři vybírají do programu fláky, které miluje určitá generace, a zná je hlavně z televize. Díky Aeru fanoušci filmu dostanou šanci vidět snímek na velkém plátně,“ popisuje cyklus Flígl a dodává: „Některé filmy promítáme už poněkolikáté. Kdykoli nasadíme Predátora, je vyprodáno.“
Specifikem kina je i povyk publika. Příkladem může být třeba nedávný Valentýn. Aero v dvojprogramu nasadilo Ducha a Hříšný tanec. „Kdykoli Patrick Swayze sundá tričko, je v sále velké haló. Tleská se a výská. Za takovou podobu diváctví jsme moc rádi,“ usmívá se Flígl. Ten většinou speciální program také uvádí.
Kultovní snímky mají v kině stabilní místo v kalendáři. „Na Hromnice dáváme Na Hromnice o den více, na Silvestra pravidelně komedii Big Lebowski a na Štědrý den promítáme pozdě večer Monty Pythonův Život Briana. To jsou tituly, které diváci velmi rádi zhlédnou znova. Dáváme je pravidelně. Spousta fanoušků se do kina na ně i vrací,“ těší ředitele Aera.
Kino má velmi dobré vztahy se zahraničními distributory. Na plátno se tak dostane například starší film, který ještě v českém kině vůbec nebyl. Toho Aero využívá i při cyklu Naslepo. Divák přijde, zhlédne film a na konci přispěje do kasičky. „Nenasazujeme filmy, u kterých víme, že by měly stoprocentně velkou návštěvnost, ale vybíráme spíš méně známé zahraniční věci. Cokoli od sedmdesátých do nultých let. Diváci jsou často mile překvapeni a z kina neodejdou,“ libuje si Flígl. Cyklus je oblíbený i mezi studenty, což ředitele kina také moc těší. „Mladí lidé i díky nám zjišťují, že je kino unikátní a intenzivní zážitek. V lepším případě je tak vychováváme, aby do podobných kin chodili,“ dodává.
Samotnou kapitolou je i březnový Festival otrlého diváka. Osmnáctý ročník bude zasvěcený tématu mateřství. „Když se vyřkne název akce, může to možná někoho odrazovat. Výběr filmů je ale vždy pestrý. Ano, promítáme i horory a krváky, ale nemalou část programu tvoří filmy, které jsou hlavně zábavné. Občas to jsou snímky, které jsou blbé, až jsou skvělé. V rámci festivalu se snažíme přinášet i filmy, o kterých nikdo pořádně neslyšel nebo je rozhodně neměl šanci vidět na plátně,“ zve Flígl na týdenní akci, jež v Aeru startuje 6. března.
Na závěr pár perliček o kině. Postaveno bylo už v roce 1933, jeho autorem byl architekt Jindřich Freiwald. Slavnostní otevření proběhlo za účasti věhlasných umělců té doby – přišla Lída Baarová i Hugo Haas. Původně se kino mělo jmenovat Stráž. Sloužit totiž mělo zejména zaměstnancům ministerstva vnitra. Svůj název nakonec ale kino Aero dostalo z ryze praktických důvodů, a sice aby bylo v seznamech biografů na prvním místě. Tím předehnalo v pořadí tehdejší známé kino Alfa.
Mimochodem, víte, čím se do dějin kinematografie zapsal Světozor a co koupíte v obchodě Terryho ponožky? Odpovědi najdete zde.