metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Pondělí 17. června 2024. Svátek má Adolf

Krčský slon i bídný účes. Výjezdy strážníků někdy berou dech

  14:43
„Občas se stává, že se na nás veřejnost obrátí s neuvěřitelnými i paradoxními žádostmi. Někdy máme dokonce podezření, že se jedná o nějakou skrytou kameru,“ komentuje neobvyklé žádosti a zážitky mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.
Hlídka na trzích | foto: MPP

Své tvrzení podpořila seznamem bizarních žádostí na lince 156. Figuruje na něm například žádost o výjezd k areálu krčské nemocnice, kde měl podle volajícího pobíhat slon, či dotaz, zda se dá splachování po dvaadvacáté hodině považovat za rušení nočního klidu. Výjezdu strážníků do kadeřnictví se zase dožadovala rozrušená žena, která byla nespokojená s tím, jak zde ostříhali syna.

„Každé, i to sebezvláštnější oznámení musí strážníci řešit. A tak mají bizarní telefonáty často ještě bizarnější rozuzlení. Například slon po krčské nemocnici opravdu pobíhal. Utekl z poblíž stojícího cirkusu,“ směje se Seifertová. Ze sousedů, jejichž pes údajně vydával každý večer podivné zvuky, se zase vyklubala vášnivá dvojice. „Sousedé oznamovatele byli jen hlučnější při postelových radovánkách,“ dodává Seifertová.

Spršku bizarních dotazů často dostává také administrátor facebookových stránek městské policie. „Dobrý den. Hlaste, prosím, stav pand v centru Prahy. Je dnes bezpečno?“ zněl například jeden z dotazů. Další si žádal odtažení klubka kabelu. Podle pisatele totiž parkoval bez povolení. „Proč nikde není vidět, co se stalo s kočkou odvezenou do útulku v Měcholupech? Vy jste ji odvezli na smrt. Proč? To děláte i s lidma, když se vám nelíbí? To máte nějaký azyl pro ztracené lidi a tam si doktor vybere, koho nechá žít a koho vymaže?“ napsal další ze zmatených pisatelů.

Své si letos podle Seifertové užili i kolegové v terénu. Na Smetanově nábřeží nedávno překvapili dva dealery drog, kteří se marně pokoušeli zbavit se zakázaných látek ve Vltavě. „Jeden z nich nevydržel a rozběhl se k zábradlí. Přes něj pak hodil několik malých pytlíčků. Jeho prvotní úlevu v očích, když se na nás obrátil, náhle vystřídalo zděšení. Důkazy místo toho, aby zmizely v temných hlubinách, se chytily do víru a kroužily na vodní hladině,“ popsal podle Seifertové jeden z členů hlídky. Jeho kolega pak poprosil místního loďmistra, aby ho svezl pro drahocenné důkazy. Ten ochotně souhlasil. „Asi by to neudělal, kdyby věděl, že se v půlce řeky zasekne motor. Z běžné kontroly dvou podezřelých týpků jsme rázem měli situaci, kdy byl kolega unášen na neovladatelné lodi Vltavou, drogy kroužily na hladině a já stál na břehu s dvojicí rozesmátých dealerů. To nechceš,“ popsal strážník.

Další z mnoha bizarních historek, o které se strážníci v terénu podělili, se odehrála během jednoho sychravého podzimního večera. Hlídka v autě zastavila u mladíka, který na ulici močil do kanálu a porušoval tak vyhlášku o veřejném pořádku. „Mladík byl zaskočen, asi jako každý, koho načapáte s nádobíčkem venku. Zanechal tedy svého protiprávního jednání a pustil se do hledání dokladů. Během chvilky byla občanka na světle, během další zase v temnotách. Nešťastníkovi doklad vypadl z ruky a spadl přímo do kanálu, který mu před chvílí sloužil jako pisoár. Poskytli jsme mu ubrousky a číslo na městské služby,“ uvedl další ze strážníků. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz
Témata: Vltava, Měcholupy, pes

Hlavní zprávy

Zastávky autobusů budou na znamení. Strach cestujících mírní organizátor dopravy i humorem

vydáno 17. června 2024  4:24

„Zakrněl vám váš stopovací palec? Nevadí. I vy máte na zastávce superschopnost zastavit si autobus. A nemusíte pro to udělat vůbec nic. Jen být vidět,“...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek