metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 11 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Metropole bude na podzim intimní, a někdy až erotická

  5:22
Filmové orgie u Muchy. Butik, který se nestydí. A porno rvačka na veletrhu. Vyrazte na lechtivé akce.

Další 1 fotografie v galerii
„Věřím, že zákazníci nebudou mít ostych,“ říká Anna Marešová (vpravo). | foto: MARTIN BRAŽINA

Právě dnes do kin vstupuje nový český film Pražské orgie. Deník Metro se proto rozhodl shrnout další lechtivé události, které jsou spojené s Prahou a odehrají se tento podzim.

Filmové orgie u Muchy
Nový český film režisérky Ireny Pavláskové podle literární předlohy světoznámého spisovatele Philipa Rotha Pražské orgie se odehrává v polovině 70. let. Hlavní postava, slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman, přijíždí do Prahy, aby zachránila a odvezla rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit.

Večírek, na němž se Zuckerman s Olgou seznámí, je podle pamětníků inspirovaný slavnými večírky pořádanými u Jiřího Muchy, syna Alfonse Muchy, v domě na Hradčanech. „Philip Roth to ve své knize neuvádí explicitně, ale podle vyprávění pamětníků víme, že popisované večírky jsou inspirované večírky u Jiřího Muchy. Tam si každý našel, co chtěl a co potřeboval,“ říká režisérka Irena Pavlásková. Diváci by však ve filmu neměli hledat jen erotiku. „Já na takových večírcích nikdy nebyla, ale nechala jsem si všechno podrobně od pamětníků vyprávět. Ve filmu jsme mnohem cudnější proti tomu, co se na nich občas odehrávalo, ale to nebyl můj cíl ukazovat erotiku. Ta je v druhém plánu. Na večírku vlastně sledujeme hlavně rodící se vztah-nevztah dvou hlavních hrdinů,“ zve na film režisérka.

Hlavní role v Pražských orgiích hrají Kanaďan Jonas Chernick a Ruska Ksenia Rappaport.

„Olga prožívala tu dobu v té podobě, která byla vlastní její extravagantní povaze, její ženské podstatě. Organizovala divoké večírky v domě svého vlivného milence, kde si vytvořila malé území svobody alespoň v oblasti volných vztahů, což ji udržovalo nad hladinou. V druhém plánu tušíme, že ji nejspíš nabízeli spolupráci s StB, ale tuto oblast jsme s Irenou neprohlubovaly,“ říká Ruska Ksenia Rappoportová, která hraje jednu z hlavních rolí. Z českých herců se ve filmu představí například Pavel Kříž, Klára Issová a Jiří Havelka.

Butik, který se nestydí
Designérka Anna Marešová, která před šesti lety představila intimní produkty pro ženy Whoop.de.doo, otevřela na začátku října v obchodním centru Westfield Chodov netradiční butik. Oproti jiným „erotickým“ obchodům je tento trochu jiný. Butik, který se nachází v prvním patře chodovského centra, totiž není jako jiné podobné obchody olepený neprůhlednou tapetou.

„Značka Whoop.de.doo není jen o erotice, vnímá ženu jako celek. Je o jejích emocích, o jejím těle, o jejích cyklech. O sexuálním zdraví. O zdravém sebevědomí. Není jen o sexu, věnuje se i těm méně atraktivním tématům,“ říká Anna Marešová, která je podepsána i pod návrhem pražské tramvaje T3 Coupé.

Butik je otevřený dočasně do 31. prosince a je možné ho navštívit každý den od 9 do 21 hodin. Během tří měsíců bude do butiku značka zvát i slavné osobnosti, například herečku Petru Nesvačilovou, autorskou dvojici projektu Terapie sdílením Ester & Josefínu, návrhářku spodního prádla Terezu VU či sex koučku Julii Gaiu Poupětovou. Informace o termínech budou zveřejněny na stránkách www.whoopdedoo.me a na sociálních sítích značky.

Rvačka na veletrhu
Metropole na podzim hostí také mezinárodní erotický veletrh Erofest. Ten se odehraje 8. a 9. listopadu v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Pořadatelé slibují, že festival bude letos nejen o erotice, ale také o módních trendech a novinkách v oblasti erotických pomůcek. Návštěvníci se mohou také těšit, že zjistí, jaké jsou trendy ve spodním prádle nebo v kostýmech. K vidění budou i vířivky, výživové doplňky a afrodiziaka. Chybět nebudou ani moderní aplikace a technologie, které pronikají také do sexuálního byznysu. „Pro někoho bude možná překvapivé zjištění, že řada erotických pomůcek je dnes ovládaná aplikacemi z mobilu,“ říká Petr Auterský, organizátor akce.

Součástí veletrhu je i soutěžní klání Miss Erotika, kterého se zúčastní tanečnice, herečky a extravagantní dívky. Soutěžící mohou vyhrát nejen titul Miss Erotika, ale také získat ocenění za nejhezčí zadeček. Do hlasování o nejhezčí dívky se zapojí také fanoušci veletrhu. „Oceňované jsou především volné disciplíny, kdy dívky například tančí u tyčí, a ačkoli není nahota primárně požadovaná, některé z nich se uvolní a diváky nechají obdivovat například svoje ňadra,“ říká Marta Hladíková, prezidentka soutěže Miss Erotika.

K sexu patří i bezpečí a ochrana, také na to pořadatelé v programu mysleli. „Lidé se proto mohou nechat otestovat na pohlavní nemoci. Uskuteční se také workshop Safer Sex! A protože trendem je i zkrášlování, budou k dispozici rovněž odborníci na moderní plastickou chirurgii. Přednášet bude i sexuolog doktor Radim Uzel.

Součástí erotické akce je i netradiční boxerský zápas. Lady Dee, vlastním jménem Drahomíra Júzová, a Karolína Urbanová alias Daisy Lee se nemají moc v lásce. Herečky z filmů pro dospělé se proto porvou v ringu. Zda se jedná o promyšlený marketingový tah, nebo půjde o skutečný zápas, se fanoušci dozvědí 9. listopadu. 

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Škůdci pronásledující i zvířata. Na Slovensku teď trápí psy takzvaný srdeční červ

vydáno 24. dubna 2024  13:08

Touha zachraňovat a pečovat je člověku vlastní. Projevilo se to i v životě paní Kateřiny z České Lípy, když objevila na sociálních sítích fenku, která...  celý článek

Rodiče, myslete na sykavky i vibranty svých potomků. Jednou vám za to poděkují

vydáno 24. dubna 2024  5:40

Málokterý dospělý mluví krásně precizně, ostatně každá druhá „tvář z televize“ má co dohánět, alespoň podle klinické logopedky Gabriely Kubíkové. Většina...  celý článek

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek