metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Dalších 9 fotografií v galerii
Oprava tramvajové tratě u Václavského náměstí | foto: Metro.cz

V Lazarské to jen začíná. V létě budou výluky po celé metropoli

  7:00
Probíhající oprava tramvajových kolejí v okolí Václavského náměstí, ve Vodičkově a v Lazarské ulici je jenom předzvěstí letošních letních výluk. I tento rok bude období, kdy je ve městě méně lidí a MHD jezdí podle prázdninových jízdních řádů, poznamenané opravami v metropoli.

Oprava v Lazarské skončí na konci června a trať se otevře společně s obnovenou stanicí metra Národní třída. Dělníci z centra ale nezmizí. Přestěhují se jen o kousek dál na Karlovo náměstí. Tramvajová trať bude opravována na dvě etapy v úseku mezi ústím Spálené ulice a Morání. Největší proměna náměstí se uskuteční na křižovatce Karlova náměstí s Resslovou ulicí. Tady přibudou ve všech směrech nové přechody pro chodce a nově tu bude upraven systém semaforů.

Datem začátku dalších velkých letních oprav je 28. červen. To se začne opravovat i na dalších místech metropole. Kromě Karlova náměstí dělníci omezí provoz i na kolejích v Bělohorské mezi ulicemi Ankarskou a Pod Královkou. "Podařilo se nám vyřešit loňský zákaz uzavřít smlouvu na opravu trati mezi Průběžnou a Švehlovu, tak se 28. června začne rekonstruovat i ta," říká Aneta Řehková z tiskového oddělení DPP. Přijde také na trať do Modřan, kde oprava odstraní škody napáchané velkou vodou. Klid naopak bude v metru, další oprava výhybek je naplánovaná až na podzim.

Letní výluky

28. června začnou letní výluky. Bude méně cestujících, a tak se už tradičně začnou opravovat tramvajové koleje.

  • Oprava na Bělohorské začala už 26. dubna rekonstrukcí smyčky Vypich. Práce na trati v Bělohorské ulici mezi ulicemi Ankarskou a Pod Královkou proběhnou mezi 28. červnem a 31. srpnem.
  • Dopravní podnik už uzavřel smlouvu i na opravu mezi Průběžnou a Švehlovou v Praze 10. Od 28. června začne rekonstruovat a 31. srpna se otevře úsek Průběžná – Radošovická a o zhruba dva týdny později i úsek Radošovická – Hostivař.
  • V létě se budou odstraňovat i povodňové škody na trati Braník – Modřany.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek