metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

  13:41
Praha 16. listopadu 2023 (PROTEXT) - Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

„Česko disponuje v oblasti inovací značným potenciálem a Technologická inkubace napomáhá k jeho plnému využití. Ve třetí výzvě rozšiřuje projekt poprvé své hranice o další technologické domény, které hrají důležitou roli v ekonomickém rozvoji Česka. Zejména oblasti nabízející zdravotnické a bezpečností řešení jsou v této době pro Česko klíčové, a proto věříme, že zpřístupněním podpory pro další inovativní firmy pomůžeme konkurenceschopnosti naší země,” uvedl Petr Očko, generální ředitel agentury CzechInvest.

V předchozích dvou výzvách mohly o podporu žádat projekty zaměřující se na umělou inteligenci, kreativní průmysly, udržitelnost a energetiku nebo mobilitu. Třetí výzva, ve které je pro žadatele připraveno 124 milionů korun, se nově rozšiřuje o následující oblasti:

  • Advanced Tech & Materials Hub bude inkubovat startupy z odvětví pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky a fotoniky, kvantových technologií a technologií vycházejících z výzkumu jaderné a částicové fyziky.
  • Tech4Life Hub pokrývá startupy zabývající se tématem zachování a ochrany života nebo zvýšení jeho komfortu. Do působnosti hubu spadá také oblast zdravotnictví, biotechnologie nebo bezpečnostní řešení.

Vesmírné technologie, další oblast projektu Technologická inkubace, je nyní na CzechInvestu podporována v rámci inkubátoru ESA BIC Czech Republic Evropské vesmírné agentury již 7. rokem.

Celoročně se pak startupy mohou hlásit do tzv. preinkubace, která jim dává možnost konzultace projektového záměru před jeho oficiálním předložením. Má-li startup zájem podat žádost do výzvy, ale ještě není v preinkubaci registrován, může tak učinit prostřednictvím tohoto formuláře. Pokud již startup registrovaný je, stačí, aby kontaktoval svého preinkubačního managera. Podávání přihlášek probíhá plně elektronicky.

„Jsme velmi potěšení, že třetí výzvu otevíráme také startupům zaměřeným na další inovativní technologie. Otevřením nových hubů podporujeme prakticky všechny obory, v nichž technologické startupy podnikají. V těchto dnech jsme navíc spustili nový web projektu Technologická inkubace, kde si zájemci i žadatelé mohou snadno najít veškeré potřebné informace,” doplňuje Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest.

Technologická inkubace představuje největší projekt na podporu startupů v Česku a je realizována za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future. Má ambici nejen poskytnout podnikatelům potřebné finanční zdroje, ale také rozvíjet celý ekosystém startupů vzájemným propojením s regionální inovační infrastrukturou, zavedenými firmami a akademickými institucemi ve všech podporovaných odvětvích.

www.czechinvest.org

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek