metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina

Evropské špičky eMobility se představí na 10. ročníku konference Unicorn University Open

  8:04
Praha 20. listopadu 2023 (PROTEXT) - Pražská soukromá Unicorn Vysoká škola pořádá 24. listopadu další ze svých pravidelných konferencí, tentokrát věnovanou elektromobilitě. Jubilejní 10. ročník jednodenní on-line konference nese název Electromobility: The Future Is Now. Na téma trendů, technologií a inovací v oblasti eMobility vystoupí řada expertů z Česka i ze zahraničí.

Konference, konané pravidelně od roku 2013, se snaží propojit přední mezinárodní odborníky z praxe a zprostředkovat tak studentům Unicorn Vysoké školy i široké veřejnosti unikátní vhled do aktuálního dění v dané oblasti. „Chystané téma elektromobility nebude výjimkou, veřejnost i naši studenti budou mít možnost vyslechnout si například přednášku odbornice na městskou mobilitu Sary Teige Kalsas z norského Osla, která vystoupí s přednáškou Cesta k městům s nulovými emisemi,“ láká rektor Unicorn Vysoké školy Jan Čadil a dodává, že Oslo je právem považováno za hlavní město eMobility, protože nikde jinde nejezdí tolik elektromobilů a nikde není hustota dobíjecí infrastruktury tak vysoká jako právě v norské metropoli. Oslo navíc chce být do roku 2030 prvním bezemisním městem na světě.

Díky tomu, že Unicorn Vysoká škola je součástí tuzemské skupiny Unicorn, která kromě informačních systémů a řešení z oblasti IT, poskytuje prostřednictvím své firmy ChargeUp také komplexní řešení pro dobíjení elektromobilů, má k tématu opravdu blízko. „Cílem konference je zasadit téma eMobility do evropského kontextu a poskytnout účastníkům konference srovnání v pohledu na oblast eMobility prostřednictvím různých typů hráčů na trhu s eMobilitou. Tímto trendem se dnes zabývá skutečně ‚celý svět‘ a přechod od spalovacích motorů k elektromobilitě je zejména v osobní dopravě neodvratný,“ myslí si obchodní ředitel společnosti ChargeUp Daniel Ševčík.

ChargeUp, za kterou na konferenci vystoupí obchodní manažerka Lenka Rychtářová, nabízí komplexní softwarový produkt ChargeUp pro řízení a monetizaci dobíjecí infrastruktury, špičkové dobíjecí stanice a služby spojené s elektromobilitou, jako jsou například konzultace, instalace stanic nebo e-mobility helpdesk pro řidiče. „Oblast eMobility je aktuálně jedním z nejrychleji rostoucích odvětví v Evropě. I my expandujeme do zahraničí, a proto naše společnost letos vyroste minimálně dvojnásobně oproti loňsku. Aktuálně náš cloudový produkt ChargeUp CPO pro řízení dobíjecí infrastruktury poskytujeme švédskému městu Göteborg a také nově ‚hlavnímu městu elektromobility‘ norskému Oslu, kde aktuálně řídíme 2 500 dobíjecích bodů,“ uzavírá Daniel Ševčík.

Přestože je elektromobilita celosvětově na vzestupu a počet elektrických či hybridních vozů každoročně roste o desítky procent, udržet se na špici není vůbec jednoduché. „Abyste se v nabíjení elektromobilů stali lídrem v oboru, vyžaduje to roky tvrdé práce a není to vůbec jednoduché. I když máte skvělý software, hardware, dodávky energie, výstavbu a dokonce i servis nabíjecích stanic, udržet se na špici je ještě těžší. Spadnout můžete během několika týdnů nebo dokonce dnů,“ upozorňuje další z řečníků konference Wulf Schlachter, majitel společnosti DXBe Management a jeden z průkopníků eMobility v Evropě.

Na konferenci, která se koná online 24. listopadu od 9:30, se můžete zdarma registrovat na webu Unicorn Vysoké školy. Najdete zde také podrobné informace o programu a medailonky jednotlivých řečníků, mezi nimiž budou také:

  • Lukáš Kovanda – Hlavní ekonom Trinity Bank, který se bude věnovat ekonomickým aspektům elektromobility.
  • Arjan van der Eijk – provozní ředitel společnosti E.ON Drive Infrastructure, který představí aktuální trendy v oblasti výstavby největší evropské sítě hyperchargerů.
  • Lenka Rychtářová – obchodní manažerka společnosti ChargeUp.

UNICORN VYSOKÁ ŠKOLA je soukromá vysoká škola v Praze, která se zaměřuje na výuku informačních technologií, datové analýzy a businessu. Škola, která je v Česku jedinou vysokou školou s plně akreditovaným online vzděláváním, nabízí bakalářské a magisterské studijní programy, které jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Unicorn Vysoká škola klade důraz na propojení výuky s praxí. Studenti mají možnost účastnit se odborných stáží u významných IT firem, jako je například Google, Škoda Auto nebo Microsoft. Absolventi školy jsou tak dobře připraveni na nástup do kariéry a mají velké šance na uplatnění na trhu práce.

 

Hlavní zprávy

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek

„Když se parta, jako jsme my, rozhodne udělat EP o lásce, nemůže to dopadnout dobře“

vydáno 27. listopadu 2023  15:46

Nu-metalová kapela Cocotte Minute působí na české hudební scéně víc než dvě desítky let. Její zpěvák Martin Zeller není v deníku Metro žádný nováček. Nyní...  celý článek