metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie
RossHelen | foto: Shutterstock.comShutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Psí granule od štěněte po dospělého psa

Komerční sdělení Je známo, že my Češi jsme národ pejskařů, což ostatně dokazují i statistiky, podle kterých jsme na druhém místě v počtu psů na deset obyvatel v celé Evropské Unii. To znamená, že každý pátý člověk v Česku má doma pejska. To je pořádně velký počet, nicméně víte, jak vybrat to nejlepší krmivo právě pro toho vašeho?

Pro štěňata si vystačte jenom s tím nejlepším

V tom nejútlejším věku, tedy štěněcím, váš pejsek potřebuje pro správný vývoj a růst co nejvíce důležitých složek. Granule pro štěňata by měly obsahovat minerály, vitamíny a hlavně pořádný zdroj energie. Co naopak nepotřebují jsou obilniny, které jednak slouží jako nekvalitní zdroj sacharidů a bohužel mohou vést k alergii. Kromě masa, které by mělo být tedy hlavní složkou těchto granulí, se pokuste hledat místo obilnin například kukuřici nebo rýži, luštěniny, či brambory.

Rozhodně si ale dávejte pozor na překrmování. Můžete mít ty nejkvalitnější granule, ale pokud budete špatně dávkovat, pak psovi můžete ublížit. Dbejte na to, aby měl vždy ideální přísun jídla (výrobce uvádí dávkování dle velikostí plemen) a samozřejmě hodně pohybu. Vyhnete se tak růstovým problémům.

Přechod ze štěněcích na granule pro dospělé psy

Jakmile vaše štěňátko doroste do dospělého věku, je na čase opustit granule štěněcí a zařídit mu krmivo pro psy dospělé. Výběr je zpravidla velmi obrovský a naštěstí tomu tak je dnes i u kvalitního krmiva. Pokud značka, kterou jste znali od štěněte vyrábí i granule pro dospělé psy, pak mnoho lidí zůstává u stejného výrobce. Pes už je tak nějak zvyklý a přechod lépe snáší.

Ale ne vždy je to pravidlo. Důležité však je, aby vámi nově zvolené granule měly vše, co dospělý pes potřebuje. To je maso, ovoce a zelenina, omega-3 kyseliny a minerály. Výrobci musejí na granulích uvádět obsah od největšího po nejmenší, proto je jednoduché si zkontrolovat, zda je opravdu maso ta nejpočetnější složka v celém balení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek