metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Pondělí 17. června 2024. Svátek má Adolf

Do hokejových fanzón bude vstup zdarma, platit zde půjde ale pouze bezhotovostně

  17:27
Pivo za 110 korun, koncerty každý den a sledování hokejových přenosů na velkých obrazovkách. Fan zóny před arénami v Praze i v Ostravě se stanou hlavními základnami pro fanoušky. Pojmou tisíce lidí, vstup do nich bude zdarma. Každý den se zde navíc uskuteční koncerty.

Další 2 fotografie v galerii
Fanzóna před pražskou O2 arenou se bude rozkládat na ploše 8400 m2. | foto: MS IIHF V LEDNÍM HOKEJI 2024

Hokejový šampionát nabídne v Praze i v Ostravě zábavu nejen v samotných arénách, ale také v přilehlých fan zónách, do nichž je vstup zdarma. V hlavním městě se do ní vejde na 7000 fanoušků, v Ostravě pak o dva tisíce méně. Na velkoplošných obrazovkách se zde budou promítat všechny zápasy. Areály budou otevřené od 14 hodin až do konce večerního utkání, v případě třízápasového dne už od 11 hodin. V sobotu 25. května se na semifinálové boje brány otevřou ve 12 hodin, na finálový den v neděli 26. května bude možné dorazit ve 13 hodin.

Před začátkem nebo mezi zápasy je připraven kulturní program a dýdžejská vystoupení. V Praze, hlavním dějišti šampionátu, vystoupí například Drum For Fun, Poletíme?, DJ Roxter, Portless či Eddie Stoilow a také řada revivalových kapel, které zahrají hity skupin jako Metallica, Rammstein, Roxette či ABBA. Partneři šampionátu připravili také množství soutěží, k dispozici bude velký stan s oficiálním fanouškovským zbožím.

Co se chmelového moku týče, hlavním partnerem šampionátu se stal Pilsner Urquell, návštěvníci si jej tak budou moci vychutnat v pražské i ostravské fan zóně. „Snažili jsme se dostát heslu, že do českých fan zón patří české pivo,“ konstatoval prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza. Pilsner Urquell nabídne zázemí v podobě velkokapacitních stanů, jejichž interiér bude situován tak, aby se fanoušci při pobytu uvnitř cítili jako ve velké „plzeňské hospodě“. „Návštěvníci z celého světa si zde vychutnají čepovanou plzeň od finalistů soutěže Master Bartender, vyzkouší si školu čepování nebo pub kvízy a řadu dalších aktivit,“ říká Ladislav Kolář z Plzeňského Prazdroje.

Fanzóna před pražskou O2 arenou pojme zhruba 7000 fanoušků.

V Praze se o co nejrychlejší obsluhu postará 38 výčepních hlav a dva beerjety, v ostravské fanouškovské zóně 28 výčepních hlav a jeden beerjet. Cena bude jednotná pro obě města – 110 korun za půllitr. „Pivo bude čepováno do kelímků s vratnou zálohou 100 korun, některé z nich budou opatřeny logy šampionátu, takže kdo si je bude chtít ponechat jako suvenýr, může s nimi vejít i do haly. Ovšem samozřejmě s prázdnými, bez nápoje,“ podotýká Kolář. Kelímky je jinak možné vrátit u každé pokladny či u jednoho místa speciálně pro to určeného pro ještě rychlejší odbavení.

Dobré vědět

  • Zahajovací ceremoniál šampionátu začne v pražské aréně 10. května ve 20 hodin, návštěvníci by tak měli dorazit s předstihem, aby zhruba čtvrt hodiny před začátkem už seděli na svých místech.
  • V halách platí zákaz kouření, a to včetně elektronických cigaret. Ve fan zónách kouření možné je, avšak pouze ve vyhrazených prostorách.
  • Občerstvení v O2 areně nabídne 26 stánků, (rozprostřených ve všech patrech), v Ostrava Aréně osm (v každém z rohů vestibulu najdete po dvou stáncích). Všechny nápoje jsou podávány otevřené.

V útrobách pražské arény bude z důvodu dlouhodobých smluvních vztahů pivovaru s halou obsluha nabízet Staropramen, a to v ceně 90 Kč za 0,4 litru; v Ostrava Aréně se bude čepovat značka Ostravar na 110 Kč. Návštěvníci fan zón najdou v areálech také dostatek stánků s jídlem – od klasických klobás (v Praze se jejich cena bude pohybovat okolo 175 korun) až po například vegetariánské pokrmy. Avšak pozor, v obou fan zónách půjde platit pouze bezhotovostně – ať už kartou, nebo přes aplikace v mobilech či chytrých hodinkách.

Kvůli co nejrychlejší vstupní kontrole si s sebou do haly vezměte jen to opravdu nejnutnější – to znamená doklady, peněženku, telefon a samozřejmě vstupenku, nemáte-li ji v elektronické podobě. U obou arén platí, že není možné si do nich vzít zavazadla větší než 30 x 20 x 10 centimetrů. Kdo z fanoušků však vyrazí na hokej třeba po práci a má tak s sebou například notebook, batoh či deštník, může využít úschovnu. V případě Prahy je umístěna kousek od vstupu Sever nebo před Multifunkčním centrem v Ocelářské ulici. Cena za uložení jednoho kusu je 50 Kč nebo 2 eura.

Diváky v O2 areně pobaví i nová světelná aparatura. „Bohatý set efektových zařízení jsme doplnili o unikátní kinetická světla, kterými budeme dokreslovat dění na ledě, multimediálních kostkách, poprsnících, grafických nosičích i v hledišti,“ popisuje šéf marketingu Martin Pešta.

Autor: Martin Brabec Metro.cz

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

V bytovém domě na Přerovsku vybuchl plyn. Muže s popáleninami odvezl vrtulník

vydáno 16. června 2024  22:12,  aktualizováno  22:22

V Dřevohosticích na Přerovsku vybuchl v neděli v bytovém domě plyn, podle hasičů skončil muž kvůli popáleninám v ostravské nemocnici. Na místě zasahoval...  celý článek