metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Rohlík spojil síly se Světem bedýnek, společně připravili udržitelné tašky plné sezónní zeleniny a ovoce od českých farmářů

  11:27
Praha 20. září 2022 (PROTEXT) - Svět Bedýnek je projekt, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Zakladatelé a manželé Jana a Petr Bínovi však na jaře tohoto roku svůj e-shop uzavřeli. Cítili, že je potřeba si odpočinout a také již v této době, která podnikatelům příliš nepřeje, nedokázali službu nadále rozšiřovat. Spojili však síly s Rohlíkem, který farmáře dlouhodobě podporuje a jejich sklizeň na Rohlik.cz prodává, a společně vytvořili tašky plné ovoce a zeleniny od českých pěstitelů.

Cílem spojení je zajistit pravidelný odběr sezónní úrody českých farmářů a nabídnou zákazníkům tu nejkvalitnější zeleninu a ovoce vypěstovanou výhradně v České republice. Petr Bína, majitel Světa bedýnek k tomu říká: „Když se českým farmářům věnujete 12 let, ukončíte svůj provoz a najednou zjistíte, že zrovna tento rok pro ně bude opravdu těžký, nechcete je v tom nechat samotné. Je potřeba jim zkrátka pomoci. Každý farmář potřebuje svou úrodu prodat, bez toho by jejich podnikání nepřežilo. A když najdete partnera jako je Rohlík, který má ochotu, a na rozdíl od nás se mu daří i nadále prodávat, bylo by bláhové nespojit se a farmářům společně nepomoci.”

Jak to funguje

Na Rohlik.cz nyní zakoupíte tašky plné sezónní sklizně od českých farmářů. Pěstitelům se tak dostane pravidelného odběru a zákazníci Rohlíku zase získají to nejkvalitnější ovoce a zeleninu, které na jejich stůl poputuje z českých polí a sadů. Lutfia Volfová, tisková mluvčí Rohlik.cz dodává: „Jsme rádi, že jsme se mohli propojit s manželi Bínovými a spolupracovat na projektu Fresh tašek na Rohlíku. Podpora a blaho českých farmářů nám totiž leží na srdci stejně jako Janě a Petrovi a věříme, že takové podnikání je nejen ekonomické, ale také udržitelné. Díky manželům Bínovým nyní na Rohlik.cz zákazníci najdou ještě více sezónní sklizně, a to navíc ve Fresh taškách za výhodnou cenu.”

Na Rohlik.cz si můžete pochutnat na skvostech z českých políček a sadů, které mají Češi tak rádi. Tu nejčerstvější sklizeň kurýři zákazníkům Rohlíku dovezou až domů ve Fresh taškách a vybrat si můžete hned ze dvou velikostí – z větší „Na víkend“ nebo té menší „Na každý den“. Tašky jsou navíc za výhodnou cenu - kilo vyjde na cca 40 Kč.

O světě bedýnek

Svět Bedýnek je projekt manželů Jany a Petra Bínových, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Hlavní myšlenkou bylo pomoci rodinám jíst zdravěji, využít k tomu suroviny, které nám naše krajina poskytuje a v neposlední řadě také pomoci českým farmářům.

Projekt Farmářské bedýnky začínal v době, kdy farmářské trhy teprve začínaly a o farmářské zelenině a ovoci zatím nikdo moc nevěděl. Jana vytvořila jednoduché stránky a Petr se rozjel do polí shánět farmáře. Z počátku to však nebylo jednoduché – farmáři svou úrodu prodávali ze dvora nebo u cest, a tak pro ně bylo těžké pochopit koncept bedýnek. Manželé se ale nevzdávali a farmáři brzy přišli na to, že pravidelný odběr jejich sklizně je výhodný pro obě strany.

Zakladatelé a manželé Jana a Petr však na jaře tohoto roku svůj e-shop uzavřeli. Cítili, že je potřeba si odpočinout a také již v této době, která podnikatelům příliš nepřeje, nedokázali službu nadále rozšiřovat. Nyní spojili síly s Rohlíkem a pomáhají farmářům i Rohlíku rozjet koncept Fresh tašek s cílem zajistit pravidelný odběr sklizně.

Více na https://www.rohlik.cz/tema/svet-bedynek-na-rohliku

Hlavní zprávy

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek