metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 27 °C

Pondělí 22. července 2024. Svátek má Magdaléna

Cvičené opice, které nemohou souložit. Too Hot to Handle má druhou řadu

Strážce streamu   14:00
STRÁŽCE STREAMU - Na rajském pobřeží si dávají dostaveníčko krásní nezadaní. Ale má to háček. Aby vyhráli úžasných sto tisíc dolarů, musejí se vzdát sexu. Takhle zní synopse pořadu Too Hot to Handle, který se nyní dočkal na Netflixu druhé řady. Ta je stejně pitomá jako ta první. A bohužel také podstatně méně originální.

Další 1 fotografie v galerii
Too Hot to Handle má druhou řadu. | foto: NETFLIX

Zábavnost i achillova pata vztahové reality show Too Hot to Handle tkví i napodruhé v tom, jak moc povrchní parta se na obrazovce sešla. Zatímco první sérii pak Netflix zveřejnil celou naráz, tu druhou uvedl tento a minulý týden po polovinách. Přiznám se, že jsem se do druhé půle musel nutit. Pořád jde ale o neuvěřitelně snadno koukatelný produkt, který v podstatě nejde po jeho zapnutí znovu vypnout. Patří tedy do naší internetové rubriky Strážce streamu.

Nadržení Vyvolení
Pokud jste neviděli ani první řadu, vězte, že Too Hot to Handle připomíná například tuzemskou reality show Vyvolení, kterou dávali před pár lety na Primě. Jak je ale na Netflixu zvykem, tahle vztahovka je podstatně svižnější a obsazená desítka hezčí a nadrženější. I proto se v jednom kuse řeší, kvůli komu je zase výhra o něco nižší. Za každé fyzické sblížení tu totiž létají vzduchem pokuty. Hlavní pravidlo show totiž zní: Žádné dotýkání erotické povahy! Z toho plyne celá řada humorných či trapných situací. Lví podíl na tom má právě složení soutěžících, které je jak v první, tak v druhé řadě plné extrémně náruživých jedinců, kteří si myslí, že bez sexu doslova umřou. Tyhle nepříliš ostré tužky v penálu perfektně bavili v první řadě. V druhé však originální koncept začíná pomalu vrzat.

Podruhé už ne
Kritizovat na vztahových reality show, že jsou příliš tupé, je už z povahy věci nesmysl. Co naplat, že se při jejich sledování ničíte mozkové buňky, ťukáte si na čelo či ztrácíte čas, který by bylo rozumnější věnovat čemukoliv lepšímu. Pokud jim totiž dáte šanci, spolehlivě vás vtáhnou a zabaví na několik hodin. A to je, co si budeme povídat, cílem a účelem streamovacích platforem i klasických televizních kanálů. Netflix navíc tenhle formát perfektně umí a nahání na nich každoročně tučná čísla sledovanosti. O to více zamrzí, že se po nedávno uveřejněné a vcelku povedené nové řadě jiné vztahové show The Circle vytasil s tak průměrnou podívanou. Too hot to Handle totiž napodruhé skřípe.

Too hot to handle

Zákaz erotiky
První sezóna byla natočena v Mexiku, druhá (a zatím tajná třetí série) pak vznikly na dvou karibských ostrovech Turks a Caicos, které spadají pod jurisdikci Velké Británie. Rád bych na tomto místě napsal, že tím výčet novot a změn k lepšímu teprve začíná, opak je ale pravdou. Opět tu totiž máme partu nadrženců s manýry cvičených opic, kteří se během několika minut i kvůli stejnému castingovému oddělení a totožném konceptu pořadu vyprofilují naprosto totožně, jako jejich předchůdci z první řady. Nechci spoilerovat, ale Netflix nám servíruje dvojníky lidí z první řady. Znovu tu máme černovlasou krásku, kterou chtějí všichni mužští soutěžící, i hezouna zajíčka, který ji navzdory zákazu a pobouření ostatních pravidelně obhospodařuje. Pak tu máme nějaké další pseudopáry, no a pak také hromadu těch, kteří se i přes svou domnělou atraktivitu a okázalou chuť souložit nakonec rozhodnou proplout pořadem bez známek chuti dělat cokoliv zajímavého.

První řadě bylo mnoha diváky vyčítáno, že nebyla pravidla předem vyložena jak jim, tak soutěžícím. V druhé řadě ale na pokrok nedošlo. Spíše naopak. Nakonec je tedy na divákovi, zda tuhle hru přijme i na podruhé. A zda uvěří tomu, že Netflix napodruhé vybral partu, která neměla zpočátku tušení, že se účastní Too Hot to Handle, nýbrž soutěže s krycím názvem Parties In Paradise.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Devítka Rychle a zběsile je zase o rodině.

Ačkoliv nové Rychle a zběsile, o kterém jsme psali minule, nedosahuje kvalit svých předchůdců, zabralo alespoň tržebně. V Americe má největší otvírák od posledních Star Wars. Suverénní otvírák za 70 milionů dolarů sice zaostává za skoro stomilionovým rozjezdem osmého dílu, přesto jde o největší americký opening od prosince 2019.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek