metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Hvězdy, dvě stě milionů babek a máte hit. Red Notice je líný akčňák, který jako by natočil robot

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Sledování televize mezi partnery či kolektivu přátel vždy naráželo na své limity. S rozmachem streamovacích služeb a šíře nabídky nových seriálů a filmů však stále více nahlodává nejen partnerská souznění. Když jste ale Netflix, je vám to pochopitelně jedno. Důležité je, kdo si na vaši novinku klikne, kdo ji dokouká a kolik vám to celé hodí na nových předplatitelích. Typickým příkladem je ambiciózní trhák Red Notice, do kterého si internetový gigant za šedesát milionů dolarů pořídil herce Dwayna The Rocka Johnsona, Ryana Reynoldse a Gal Gadot. A to jednoduše proto, že na film s bývalým wrestlerem, hláškujícím sympaťákem a izraelskou šťabajznou se prostě mrkne každý. Přináší ale tahle zlodějská dobrodružná komedie půjčující si nápady třeba z Indiana Jonese, Bonda či Dannyho parťáků, i něco dalšího?

Další 3 fotografie v galerii
Red Notice je typické filmové spotřební zboží. | foto: NETFLIX

Opulentní loupež svede dohromady experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené zlodějíčky (Gal Gadot a Ryan Reynolds). Po sérii událostí se musí dva mužští hlavní hrdinové spojit, aby ukradli tomu ženskému před nosem kýženou kořist v podobě egyptského artefaktu. Každý má své důvody. A navzájem si polezou pěkně na nervy.

Shrnovat děj snímku Red Notice je holá zbytečnost. Z výše jmenovaných důvodů jste jej již dávno viděli, nebo se na to chystáte. Tenhle film, který jakoby natočil počítač, který si podle algoritmů, tržeb a diváckých chutí spočítal, co asi předplatitelé Netflixu chtějí, je hit jako prase. Nesměl tedy chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Vykalkulovaná hitovka
Trochu očividného kalkulu mi u dobrých komerčních snímků vůbec nevadí. Režisér Rawson Marshall Thurber dostal jednoduše zadání, a protože je to rutinér, beze zbytku je splnil. Red Notice určitě není špatný film. Dokonce je místy zábavnou podívanou. Jen je natočen poněkud líně, předvídatelnost prýští z každé druhé scény a nikdo před kamerou ani za ní jakoby se vůbec nesnažil vytvořit něco památného či lehce zapamatovatelného.

Red Notice je typické filmové spotřební zboží.

Ryan Reynolds hláškuje jako Ryan Reynolds, takže jako Deadpool, Pikachu, Free Guy, no prostě jako Reynolds. Rock, jehož hlavu jeho nový parťák přirovnává k penisu, zase mlátí lidi a je přesně tím drsňákem s měkkým srdcem, jakého hrál už nejmíň stokrát. Trochu jinou roli, než obvykle, tu má jen Gal Gadot. Ta tu sice nakopává zadky podobně jako třeba ve Wonder Woman, jinak je ale lstivá a v rámci daných mantinelů záporácká. Ten úkrok je ale hodně mírný. Žádné velké herectví nečekejte. Spíše to vypadá, že se na place dost nudila.

Red Notice je typické filmové spotřební zboží.

Popichování film nedělá
Vzít hromadu peněz, posbírat slavné obličeje, vymyslet nekomplikovaný příběh a doufat, že to bude stačit. Tak se dá shrnout slepenec Indiana Jonese a snímků ze série Mission:Impossible s názvem Red Notice. Po pár dnech od zhlédnutí snímku už si nejspíš nevybavíte někdy i celkem příjemné akční scény, nelogicky poslepovaný děj natáčený častokrát před zeleným plátnem, ani popichování mezi ústřední trojicí, z něhož chtějí tvůrci těžit i u dalších případných pokračování. 

Red Notice je typické filmové spotřební zboží.

Já si vybavím fajn cameo Eda Sheerana na záporáckém večírku a promarněnou mini roličku tuberáckého vězně Daniela Bernhardta. Ale oni tu dvojku stejně nakonec natočej. A já se na ni pravděpodobně stejně nakonec kouknu. Kdo bude asi hrát ty tatínky, o kterých se celou dobu Rock s Reynoldsem vykecávají?

Red Notice

  • Režie: Rawson Marshall Thurber
  • Scénář: Rawson Marshall Thurber
  • Kamera: Markus Förderer
  • Hudba: Steve Jablonsky
  • Hrají: Dwayne Johnson, Gal Gadot, Ryan Reynolds, Ritu Arya, Chris Diamantopoulos, Ivan Mbakop, Vincenzo Amato, Daniel Bernhardt, Seth Michaels a další.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek

Stát na zastávce jako pařez není dobrá strategie. „Mávací“ zastávky čtenáři Metra nechtějí

vydáno 16. května 2024  12:00

I když převedení všech pražských autobusových zastávek do režimu na znamení nikdo z cestujících nechce, stejně to nejspíš na magistrátu odsouhlasí. V...  celý článek

Foťte jako Botticeli! Žádné složité nastavování mobilu, stačí jen pár jednoduchých triků

vydáno 15. května 2024  12:59

Pro dobrou fotku stačí dobrý mobil... Kdepak! Všichni tušíme, že jen ve fotoaparátu to není. S kolegyní jsme se zúčastnili kurzu focení iPhonem a i s...  celý článek