metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Boj o to, co si pustit, umí narušit domácí pohodu. Darované předplatné na streamovací službu zřídka

  16:00
Milovníci pirátského sledování filmů a seriálů on-line a zdarma mají v tuzemsku již nějaký ten pátek utrum. Weby typu topserialy.sk a další již po žalobách distribučních společností řadu let neexistují. A tak miliony Čechů vyhledávají alternativy v podobě streamovacích platforem. Předplatit některou z nich je pak možné také jako vánoční dárek. Kterou ale vybrat?
Hra na oliheň.

Hra na oliheň. | foto: NETFLIX

Gigant jménem Netflix
Nejoblíbenější a také největší internetovou televizí na tuzemském trhu je bezesporu Netflix. Ten nabízí oproti svým „pobočkám“ v zahraničí největší porci titulů na světě, konkrétně kolem sedmi tisíc kousků. To je možné proto, že zajišťuje práva na vysílání nejen vlastních pořadů, ale i obsahu třetích stran pro každý region zvlášť. Ceny předplatného začínají na 199 korunách za měsíc a končí na 319 korunách za měsíc. Mezi nejznámější původní pořady patří například Dům z karet, Stranger Things či Zaklínač.

Superman je zpět v novém seriálu.

HBO GO, nebo HBO Max?
Zatím největším konkurentem Netflixu je například Voyo televize Nova. Ještě větším pak platforma HBO GO. Ta nabízí převážně pořady ze své vlastní produkce, najdete zde ale také obsah z dílny kabelovky Hulu a pochopitelně i lokální tvorbu, jako je třeba seriál Terapie. Mezi exkluzivní seriály zde pak patří Příběh služebnice, Hry o trůny či Castle Rock. HBO GO stojí 159 korun měsíčně.

Příští rok se má ale tahle platforma proměnit v podobně pojmenovanou platformu HBO Max. Zda si uživatelé poté připlatí, není zatím jasné. Co je naopak již jisté, je fakt, že platforma de facto patří studiu Warner Bros. Automaticky sem tak míří řada titulů, které jdou například v Americe paralelně a teprve čerstvě do kin.

Amazon Prime Video
Amazon Prime nabízí celou řadu filmů, seriálů i dokumentů. Můžete sáhnout po předplatném Basic za 199 korun či Standard za 259 korun měsíčně. Služba od Amazonu, která nese podtitul Prime Video, trochu pokulhává. Neustále se však snaží svou službu rozšiřovat o další tituly v českém jazyce. Známé jsou například jejich seriály Hunters, The Boys, Mr. Robot či Muž z vysokého zámku.

Loki skončil v seriálu cestuje časem a mění historii lidstva.

Disney+ přichází
Dohromady až deset tisíc hodin obsahu. Počínaje kultovní Sněhurkou a sedmi trpaslíky z roku 1937 a konče u seriálů ze světa Star Wars či světa Marvelu či Pixaru. Navíc zde lze legálně sledovat třicet sezon legendárních Simpsonů. Má to jeden háček. Disney oznámil posun spuštění své platformy Disney+ pro český trh až na příští rok. Při aktuálním kurzu by mohla platforma stát něco kolem 180 korun měsíčně nebo 1800, pokud zaplatíte rovnou na celý rok. Nic ale není jisté. Uvidíme, jaký ceník si služba nasadí.

Apple TV+
Apple TV+ nabízí pouze původní tvorbu produkovanou Applem, žádný licencovaný obsah třetích stran. Ze stejného důvodu je katalog této internetové televize mírně řečeno chudý. Předplatné stojí měsíčně 139 korun. Z produkce Applu pochází například výborný mysteriózní seriál Defending Jacob či série See s Jasonem Momoou a Alfre Woodardovou.

Ti ostatní
Nejlevnější je česká služba Aerovod, kde si lze půjčovat filmy za 60 korun či kupovat za 110. On-line sledování České televize či na YouTube.cz nebo Iprima.cz, kde lze nalézt videoarchiv pořadů skupiny Prima, je s občasnou reklamou zcela zdarma. Televize Nova má zase svou variantu s názvem Voyo.cz za 99 korun měsíčně.

A pak tu máme ještě Mall. TV a stream.cz, kde jsou pořady, seriály a také filmy rovněž zcela zdarma.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek