metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Úterý 28. května 2024. Svátek má Vilém

Je libo She-Hulk? Ne, díky. Raději si jdu spravit chuť Peacemakerem

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Komiksový seriál She-Hulk, který běží na platformě Disney+, zamířil včera do svého (na marvelovské poměry) poněkud podprůměrného finále. Devítidílný seroš diváky povětšinou pěkně nakrknul. Jeho tvůrci v čele s Jessicou Gao totiž promarnili potenciál výborné komiksové předlohy a fandům naservírovali tak dětinskou a nudnou kravinu, jaká nemá ve světě marvelovských seriálů obdoby. Kdyby tvůrci v předposledním dílu nevytáhli z rukávu dlouho slibovaný trumf – „znovuzrozeného“ Matta Murdocka v podání Charlieho Coxe alias Daredevila, propadlo by se tohle podprůměrné dílko do zapomnění.

Další 3 fotografie v galerii
k čemu je dobrá ta zářivá helma? V seriálu se to dozvíte. Třeba na „lidské torpédo“. | foto: HBO Max

Ruku na srdce, asi jen málo diváků kouká na jeden jediný seriál. Nebo snad ano? Mě osobně při sledování She-Hulk udržela při zdravém rozumu jiná komiksová blbina - Peacemaker režiséra Jamese Gunna, který již mnoho měsíců řádí na HBO Max. Tahle postava v podání svalnatého herce Johna Ceny dostala vlastní seriál , a to i přesto, že Gunnův snímek Sebevražedný oddíl nebyl právě nejvýdělečnější. Jestli seriál kvalitativně uspěl posuďte sami. Jeho druhá řada je každopádně schválená. Kdy si ale odbude na HBO Max svou premiéru není zatím jasné. Nesourodá dvojice She-Hulk a Peacemaker nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Podprůměrná komiksovka
Příběh ambiciózní právničky Jennifer Walters, která se po autonehodě se svým bratrancem Brucem Bannerem alias Hulkem začne proměňovat v jeho ženskou variantu She-Hulk, je bohužel velmi rozpačitý, nudný, a co je nejhorší, i plný trapného a nefunkčního humoru. Hlavní superhrdinka je po všech stránkách nevýrazná, digitální triky jsou tu naprosto příšerné (obzvláště ve scénách, kde She-Hulk jen tak sedí a nic moc nedělá) a scénám ze soudní síně naprosto chybí jakákoliv logika či náznak reálnosti.

Do seriálu dorazil i Daredevil.

Sólovka Hulkovy sestřenky se zkrátka a dobře moc nepovedla. Smiřme se s tím. Nezachraňují to ani epizodní návštěvy známých postav, jako je kouzelník Wong, Hulk či zmiňovaný Daredevil. Showrunnerka Jessica Gao ani režisérka Kat Coiro nejsou zkrátka moc dobré vypravěčky. Je mi líto Tatiany Maslany, která hraje She-Hulk. Tahle sympaťačka totiž roli nevýrazné Jenn bez potíží zvládá. A kdo někdy viděl alespoň jedinou epizodu seroše Orphan Black, ten dobře ví, že hrát umí.

Bratránek Hulk má jednoduchou radu. Od teď musí Jenn nosit hlavně spandex.

Peacemaker nastolil mír
Seriál Peacemaker leckoho překvapil. Kromě toho, že jde o Gunnův zatím nejosobitější počin, totiž skvěle šlape a baví. Funguje totiž dobře jako odlehčená akční série, která si nehraje na nic příliš vážného. Nechybí tu potřebný tvůrčí nadhled a humor, které impozantně ztvárňuje herec/neherec Cena pařící na chytlavou retro hudbu a řešící traumata z dětství způsobené po všech stránkách příšerným otcem buranem (Robert Patrick) se jako Peacemaker stal na HBO Max jedním z nejsledovanějších seriálů vůbec. A ten přemrštěný hype si podle mě zaslouží. Je to totiž srdcař, který přesně ví, čím je. A nehraje si, na rozdíl od She-Hulk, na nic ani o trochu víc.

Peacemaker se na HBO Max stal nejsledovanějším seriálem vůbec.

Při oznámení seriálového spin-offu s podivně vyhlížející postavou Johna Ceny s lesklým hrncem na hlavě pochyboval o výsledku snad každý. Cena ale vystřihl tak příjemného, dobráckého a hlavně zábavného blbce se srdcem ze zlata, že to až překvapuje. Plus si přičtěte hromadu příjemně násilných scén a po pár dílech vybudovaného specifického humoru a máte jeden z nejlepších serošů letošního roku. Možná to bude pro někoho málo. Mě to stačilo.

Komediant Cena
Peacemaker mě donutil se ve krátce zamyslet také nad tím, kam směřuje kariéra Johna Ceny. Dělat boxovací pytel Vinu Dieselovi v sérii Rychle a zběsile mu možná slušně vydělává, komediálnější role mu ale určitě sluší mnohem lépe. A ano, samozřejmě že vím, že Peacemaker nebyl jeho první. Doufám ale, že nebude tou poslední.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek