metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Kde se schovat před horkem? Vyrazte se ochladit do zooparku nebo jeskyní

  20:00
Léto se přehouplo do poloviny, teplé prázdninové dny lákají k vodním radovánkám. Inspirujte se tipy, kde se do sytosti ochladit, svlažit a vydovádět se.

Další 2 fotografie v galerii
Elektrolodičky jsou velká zábava. | foto: Středočeská centrála cestovního ruchu

Mokré poznávání
Pro malé i velké chytrolíny, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, vznikla ve Vodním domě v Hulicích u přehrady Švihov moderní expozice, která kromě cachtání ve vodních prvcích také zábavnou formou učí návštěvníky o významu vody pro přírodu a člověka. Hravé duše zaplesají ve vodním atriu, kde návštěvníci mohou sami ovládat vodu pomocí čerpadel a pump, průzkumníci by neměli minout mikrosvět s vodními organismy, které pouhým okem nejsou vidět.

Rejdění na hladině
Sto metrů svištění nebo závody na elektrolodičkách – areál Monínec v létě láká nejen koupáním v přírodním koupališti Pilský rybník, kde se můžete projet na paddleboardu i voru či závodit na elektrolodičkách, které jsou navíc vybavené lodní pistolí. Kdo touží po trošce adrenalinu, ve zdejším Aktivity parku najde vodní maxiskluzavku. Na souši je navíc také obří kuličková dráha.

Zvířata i rafty
Sjíždění řek k létu neodmyslitelně patří. V Zooparku Zelčín je navíc možné spojit dvě aktivity, které dětem rozzáří oči. Kromě pomazlení a nakrmení zvěře si tu můžete půjčit rafty a plout na nich od splavu ve Vraňanech až po soutok Vltavy s Labem u Mělníka. Raft lze objednat on-line, zaparkovat můžete u zooparku a o vše ostatní včetně dopravy tam a zpět bude postaráno.

Vodní osvěžení nabízí i ve Farmaparku Soběhrdy. Děti se vyřádí ve vodním světě, příjemné je i rozjímání v plovoucích kruzích.

Skalní bludiště
Příjemný chládek je i při bloudění ve skalách. U Městských lázní Mšeno na Kokořínsku prozkoumejte Cinibulkovu stezku. Labyrint skal a lesních cest vás zavede k útvaru Prolezovačky nebo do skalního města Bludiště.

V Českém ráji se skalní nadšenci mohou ochladit cestou po naučné stezce Příhrazskými skalami, která je plná informací i úkolů pro děti.

Důl v Kutné Hoře

Zima pod zemí
Komu je horko, osvěžení může hledat také pod zemí. V Koněpruských jeskyních je celoročně konstantní teplota 10,6 stupně celsia.

Na osvěžující prohlídku láká také Hornické muzeum Příbram, které k chládku navíc nabízí jízdu důlním vláčkem, hornickým výtahem anebo po skluzavce.

Hezký výlet je také do dolů v Kutné Hoře, kde se v minulosti dolovalo stříbro. Při prohlídce na sobě budete mít ochranné perkytle, speciální hornické pláště. Dětem je vstup umožněn od šesti let.

Jistota na koupáku
Doslova největší vodní zábavu nabízí akvapark Aquapalace Praha v Čestlicích. Je největším místem vodních radovánek v Česku a pyšní se i 21 skluzavkami a tobogány včetně toho nejdelšího u nás. Nechybí ani divoká řeka, mořské vlnobití nebo se lze potěšit z jedinečné lasershow. Zatímco budou malí uličníci řádit na vodních skluzavkách, rodiče si můžou posilnit imunitu v saunovém světě nebo můžou relaxovat na masáži.

Autor: Veronika Reicheltová Metro.cz

Hlavní zprávy

Ve slovenštině plánuji celé album, říká zpěvák s hlubokým sametovým hlasem Adam Pavlovčin

vydáno 24. května 2024  6:15

Vystupuje pod jménem Adonxs a v Praze ho naživo můžete vidět 31. května. V rámci Prague Open Air se představí na Občanské plovárně, kam si pozval i...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek