metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Sobota 2. března 2024. Svátek má Anežka
Otužování je krásné | foto: MAFRA

Nejlepší vánoční dárek je ten, který vám pořádně potrápí svaly

  7:00
Sportem k trvalé invaliditě? Ale kdepak. Vězte, že fyzická aktivita vám vyplaví endorfiny, nabudí imunitu, prodlouží spokojený život.

Častou chybou začátečníků je „přepálený start“, který může vést i k závažným poraněním. Deník Metro vám na následujících řádkách doporučí pět sportovních kurzů, do nichž vás vpraví zkušení trenéři.

Běh je krásně nakažlivý
Běhání je jeho život. Miloš Škorpil, ikona neustále se rozšiřující běžecké veřejnosti, je už mnoho let naším nejznámějším propagátorem tohoto sportu.

Škorpil trénuje jak maratonce, tak i začátečníky a učí je, jak s běháním nezápasit, ale užívat si jej. Ve svém kurzu vysvětluje nejčastější chyby, které běžci dělají. Ukazuje, jak se na běh připravit, jak správně dýchat, předcházet zraněním a únavě a jak si správně naplánovat tempo.
„Když Miloš naučil správně běhat i mě, naučí to každého. Navíc jeho vášeň a láska k běhu jsou tak nakažlivé, že kdo s ním začne běhat, ten se už nikdy nebude chtít zastavit,“ říká Jiří Ježek, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice. Více informací najdete na stránkách www.bezeckaskola.cz.

Otužování s Hofem
Tenhle kurz vám ukáže úplně nové možnosti vašeho těla i mysli. Pomocí kombinace dechových cvičení, meditačních technik a postupného otužování nakopnete svou imunitu, dodáte svému tělu i mysli obří dávku energie a naučíte se, jak se do tohoto nakopnutého stavu dostávat opakovaně.

Otužovací metoda podle Wima Hofa je jednoduchá, účinná a pro tělo zcela přirozená, je ale velice důležité vědět, jak na to, a nepouštět se do žádného zdolávání rekordů a skákání do ledové vody bez tréninku a přípravy. Ačkoli koupel v bazénku s ledem vypadá skvěle na sociálních sítích, neměl by to být jediný cíl. Hofova metoda je o cestě k zdravému otužování a jeho pravidelnosti.
Pod dohledem akreditovaného lektora Hofovy metody začnete od nuly a skončíte v ledové vaně. Pokud se na to budete cítit. Podrobnosti naleznete na stránkách www.kurzs.cz/kurz-wim-hof.

Vzrušení na lezecké stěně
V Lezeckém centru SmíchOFF pořádají Kurzy RAZ, které jsou vhodné pro úplné začátečníky, kteří se hned od první chvíle chtějí naučit bezchybně, bezpečně a zároveň správně technicky lézt a jistit spolulezce. Během tohoto kurzu se naučíte základy, které využijete na lezecké stěně: budete umět navázat se na lano, odjistit spolulezce, cvakat expresky při postupovém jištění a jistit prvolezce. Kurz obsahuje tři lekce po 2,5 hodiny. Více informací na www.lezeckecentrum.cz.

A tohle vám pomůže

  • Elegantní sportovní GPS hodinky Garmin Venu Sq mají vysoce jasný displej a bohatou nabídku sportovního a fitness využití.
  • Hodinky měří a podrobně zaznamenají většinu běžných sportů. Umí platby Garmin Pay. Na jedno nabití vydrží až 6 dní v režimu chytrých hodinek. Cena: 4290 Kč

Sjezdové lyžování je věda

„Lyžovat naučíme každého bez rozdílu věku a úrovně. Nabízíme výuku pro začátečníky i pokročilé lyžaře,“ tvrdí škola ETC sport. Chcete vybrousit svůj styl, cítit se jistě i v náročných terénech nebo si vyzkoušet závodní techniku v branách? Pak je pro vás zejména tento program. Zkušení instruktoři pomohou získat jistotu a dovednosti potřebné ke zdolání jakéhokoli svahu za jakýchkoli podmínek. Výuka probíhá ve Skiresortu Černá hora – Pec v lokalitě Janské Lázně a Svoboda nad Úpou. Nabízejí privátní výuku a skupinovou výuku Více na www.etc-sport.cz.

Na kole neohroženě
Nedaří se vám vaše dítě naučit jezdit samotné bez pomoci? Chcete vy sami naučit konkrétní dovednost nebo se celkově zlepšit v ovládání kola? Máte z ježdění strach, potřebujete někoho, kdo vás bude motivovat a vysvětlí, jak si se vším bezpečně poradit? Vyhovuje vám při výuce, že jste pouze sami s instruktorem a ne ve skupině? Podrobnosti na www.bikekurzy.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek

Arrow zase řádí na Netflixu. Dvojka Kódu 8 je dražší, zato však utahanější, než jednička

Strážce streamu
vydáno 1. března 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na streamovací platformu Netflix před pár dny dorazila očekávaná sci-fi jednohubka Kód 8: Část 2 (Code 8: Part II). Pokračování pět let starého...  celý článek

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek