metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý 23. července 2024. Svátek má Libor

Nejlepší vánoční dárek je ten, který vám pořádně potrápí svaly

  7:00
Sportem k trvalé invaliditě? Ale kdepak. Vězte, že fyzická aktivita vám vyplaví endorfiny, nabudí imunitu, prodlouží spokojený život.
Otužování je krásné | foto: MAFRA

Častou chybou začátečníků je „přepálený start“, který může vést i k závažným poraněním. Deník Metro vám na následujících řádkách doporučí pět sportovních kurzů, do nichž vás vpraví zkušení trenéři.

Běh je krásně nakažlivý
Běhání je jeho život. Miloš Škorpil, ikona neustále se rozšiřující běžecké veřejnosti, je už mnoho let naším nejznámějším propagátorem tohoto sportu.

Škorpil trénuje jak maratonce, tak i začátečníky a učí je, jak s běháním nezápasit, ale užívat si jej. Ve svém kurzu vysvětluje nejčastější chyby, které běžci dělají. Ukazuje, jak se na běh připravit, jak správně dýchat, předcházet zraněním a únavě a jak si správně naplánovat tempo.
„Když Miloš naučil správně běhat i mě, naučí to každého. Navíc jeho vášeň a láska k běhu jsou tak nakažlivé, že kdo s ním začne běhat, ten se už nikdy nebude chtít zastavit,“ říká Jiří Ježek, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice. Více informací najdete na stránkách www.bezeckaskola.cz.

Otužování s Hofem
Tenhle kurz vám ukáže úplně nové možnosti vašeho těla i mysli. Pomocí kombinace dechových cvičení, meditačních technik a postupného otužování nakopnete svou imunitu, dodáte svému tělu i mysli obří dávku energie a naučíte se, jak se do tohoto nakopnutého stavu dostávat opakovaně.

Otužovací metoda podle Wima Hofa je jednoduchá, účinná a pro tělo zcela přirozená, je ale velice důležité vědět, jak na to, a nepouštět se do žádného zdolávání rekordů a skákání do ledové vody bez tréninku a přípravy. Ačkoli koupel v bazénku s ledem vypadá skvěle na sociálních sítích, neměl by to být jediný cíl. Hofova metoda je o cestě k zdravému otužování a jeho pravidelnosti.
Pod dohledem akreditovaného lektora Hofovy metody začnete od nuly a skončíte v ledové vaně. Pokud se na to budete cítit. Podrobnosti naleznete na stránkách www.kurzs.cz/kurz-wim-hof.

Vzrušení na lezecké stěně
V Lezeckém centru SmíchOFF pořádají Kurzy RAZ, které jsou vhodné pro úplné začátečníky, kteří se hned od první chvíle chtějí naučit bezchybně, bezpečně a zároveň správně technicky lézt a jistit spolulezce. Během tohoto kurzu se naučíte základy, které využijete na lezecké stěně: budete umět navázat se na lano, odjistit spolulezce, cvakat expresky při postupovém jištění a jistit prvolezce. Kurz obsahuje tři lekce po 2,5 hodiny. Více informací na www.lezeckecentrum.cz.

A tohle vám pomůže

  • Elegantní sportovní GPS hodinky Garmin Venu Sq mají vysoce jasný displej a bohatou nabídku sportovního a fitness využití.
  • Hodinky měří a podrobně zaznamenají většinu běžných sportů. Umí platby Garmin Pay. Na jedno nabití vydrží až 6 dní v režimu chytrých hodinek. Cena: 4290 Kč

Sjezdové lyžování je věda

„Lyžovat naučíme každého bez rozdílu věku a úrovně. Nabízíme výuku pro začátečníky i pokročilé lyžaře,“ tvrdí škola ETC sport. Chcete vybrousit svůj styl, cítit se jistě i v náročných terénech nebo si vyzkoušet závodní techniku v branách? Pak je pro vás zejména tento program. Zkušení instruktoři pomohou získat jistotu a dovednosti potřebné ke zdolání jakéhokoli svahu za jakýchkoli podmínek. Výuka probíhá ve Skiresortu Černá hora – Pec v lokalitě Janské Lázně a Svoboda nad Úpou. Nabízejí privátní výuku a skupinovou výuku Více na www.etc-sport.cz.

Na kole neohroženě
Nedaří se vám vaše dítě naučit jezdit samotné bez pomoci? Chcete vy sami naučit konkrétní dovednost nebo se celkově zlepšit v ovládání kola? Máte z ježdění strach, potřebujete někoho, kdo vás bude motivovat a vysvětlí, jak si se vším bezpečně poradit? Vyhovuje vám při výuce, že jste pouze sami s instruktorem a ne ve skupině? Podrobnosti na www.bikekurzy.cz

Hlavní zprávy

V kůži mechanika. Přezouvání formule 1 si můžete vyzkoušet na nábřeží Vltavy

vydáno 22. července 2024  21:00

V polovině srpna zavítá do centra Prahy tým Red Bull Racing se svou našlapanou událostí Red Bull Showrun. Než se tak ale stane, budou mít fanoušci závodů...  celý článek

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek