metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka
Také v listopadu provádí dopravce údržbu tratí. | foto: MAFRA

Tramvajové koleje technici zbrousí rovněž na Smíchově

  14:10
Krátkodobých údržbových výluk probíhá po celé metropoli více nežli stovka ročně.

Už zas dláždí, opravují troleje a rozbrušují. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších. Tramvaje nepojedou například mezi Andělem a Sídlištěm Řepy. 

Omezení a mimořádné události

  • Pozor na sobotní změny v hromadné dopravě.
  • Kvůli údržbě tramvajové trati dojde v sobotu od 7.30 hodin do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Anděl a Sídliště Řepy. V trase Na Knížecí, Anděl, Vozovna Motol a Sídliště Řepy dopravní podnik zavede náhradní autobusovou dopravu číslo X9. 
  • Sobotní opravy přinesou změny tras několika tramvajových linek. Devítka bude ve směru od Spojovací ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna do zastávky Smíchovské nádraží. Linka 10 pojede od Sídliště Ďáblice ze zastávky Anděl přes zastávku Křížová do zastávky Radlická. Tramvaj číslo 15 je ve směru od Olšan ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna přes Anděl a Lihovar do zastávky Hlubočepy. Linka 16 zase pojede ve směru od Ústředních dílen DP do zastávky Na Knížecí. Linky 9 a10 budou končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Ze stejného důvodu jako v sobotu dojde i v neděli od 7 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají ze zastávky Vozovny Motol a Sídliště Řepy. V trase Sídliště Řepy, Vozovna Motol a Hotel Golf za chybějící tramvaj opět zaskočí autobusy linky X9. Tramvaje 9 a 10 budou ve směru z centra končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Do konce listopadu se připravte ještě na několik omezení.
  • Od příští soboty 13. listopadu od 4.30 ráno do neděle 14. listopadu do 18 hodin nepojedou tramvaje ze Senovážného náměstí na Masarykovo nádraží. Provoz nočních linek bude z centra zachován. 
  • Tutéž sobotu bude v obou směrech přerušen provoz na trati Kobylisy a Sídliště Ďáblice, a to od 7.30 do 13.30 hodin. V neděli 14. listopadu pak nepojedou tramvaje od7.30 do 16 hodin z Malovanky na Bílou Horu.
  • V úterý 16. listopadu se od 0.25 do 4.25 hodin přeruší provoz mezi zastávkou Želivského a Nákladové nádraží Žižkov. Den nato, ve středu 17. listopadu, si dejte pozor mezi Ohradou a Palmovkou. Tramvaje tu nepojedou v obou směrech, a to od 7.30 do 13.30 hodin.
  • Od soboty 20. listopadu, konkrétně od 7.30 hodin, do neděle 21. listopadu do zhruba 16 hodin nepojedou tramvaje z Nádraží Holešovice do zastávky Ke Stírce a zpět. 
  • Následující víkend pak postihnou pražské cestující poslední dvě listopadové výluky. Obě se odehrají mezi Jindřišskou a Lazarskou. V sobotu 27. listopadu tu nepojede tramvaj

Komentáře

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek