metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Tramvajové koleje technici zbrousí rovněž na Smíchově

  14:10
Krátkodobých údržbových výluk probíhá po celé metropoli více nežli stovka ročně.
Také v listopadu provádí dopravce údržbu tratí. | foto: MAFRA

Už zas dláždí, opravují troleje a rozbrušují. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších. Tramvaje nepojedou například mezi Andělem a Sídlištěm Řepy. 

Omezení a mimořádné události

  • Pozor na sobotní změny v hromadné dopravě.
  • Kvůli údržbě tramvajové trati dojde v sobotu od 7.30 hodin do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Anděl a Sídliště Řepy. V trase Na Knížecí, Anděl, Vozovna Motol a Sídliště Řepy dopravní podnik zavede náhradní autobusovou dopravu číslo X9. 
  • Sobotní opravy přinesou změny tras několika tramvajových linek. Devítka bude ve směru od Spojovací ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna do zastávky Smíchovské nádraží. Linka 10 pojede od Sídliště Ďáblice ze zastávky Anděl přes zastávku Křížová do zastávky Radlická. Tramvaj číslo 15 je ve směru od Olšan ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna přes Anděl a Lihovar do zastávky Hlubočepy. Linka 16 zase pojede ve směru od Ústředních dílen DP do zastávky Na Knížecí. Linky 9 a10 budou končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Ze stejného důvodu jako v sobotu dojde i v neděli od 7 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají ze zastávky Vozovny Motol a Sídliště Řepy. V trase Sídliště Řepy, Vozovna Motol a Hotel Golf za chybějící tramvaj opět zaskočí autobusy linky X9. Tramvaje 9 a 10 budou ve směru z centra končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Do konce listopadu se připravte ještě na několik omezení.
  • Od příští soboty 13. listopadu od 4.30 ráno do neděle 14. listopadu do 18 hodin nepojedou tramvaje ze Senovážného náměstí na Masarykovo nádraží. Provoz nočních linek bude z centra zachován. 
  • Tutéž sobotu bude v obou směrech přerušen provoz na trati Kobylisy a Sídliště Ďáblice, a to od 7.30 do 13.30 hodin. V neděli 14. listopadu pak nepojedou tramvaje od7.30 do 16 hodin z Malovanky na Bílou Horu.
  • V úterý 16. listopadu se od 0.25 do 4.25 hodin přeruší provoz mezi zastávkou Želivského a Nákladové nádraží Žižkov. Den nato, ve středu 17. listopadu, si dejte pozor mezi Ohradou a Palmovkou. Tramvaje tu nepojedou v obou směrech, a to od 7.30 do 13.30 hodin.
  • Od soboty 20. listopadu, konkrétně od 7.30 hodin, do neděle 21. listopadu do zhruba 16 hodin nepojedou tramvaje z Nádraží Holešovice do zastávky Ke Stírce a zpět. 
  • Následující víkend pak postihnou pražské cestující poslední dvě listopadové výluky. Obě se odehrají mezi Jindřišskou a Lazarskou. V sobotu 27. listopadu tu nepojede tramvaj
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek

Stát na zastávce jako pařez není dobrá strategie. „Mávací“ zastávky čtenáři Metra nechtějí

vydáno 16. května 2024  12:00

I když převedení všech pražských autobusových zastávek do režimu na znamení nikdo z cestujících nechce, stejně to nejspíš na magistrátu odsouhlasí. V...  celý článek

Foťte jako Botticeli! Žádné složité nastavování mobilu, stačí jen pár jednoduchých triků

vydáno 15. května 2024  12:59

Pro dobrou fotku stačí dobrý mobil... Kdepak! Všichni tušíme, že jen ve fotoaparátu to není. S kolegyní jsme se zúčastnili kurzu focení iPhonem a i s...  celý článek