metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka
Eskalátor nejede. | foto: Metro.cz

Schody na Andělu stojí. Je to kvůli okopaným soklům

  5:37
Tři roky staré eskalátory jsou rozbité, zlobí se čtenáři. Dopravce si s opravou pospíší.

Devět dlouhých měsíců trvala před třemi lety výměna eskalátorů ze stanice metra Anděl ve směru k obchodnímu centru. Po jedenáctiměsíčních opravách se před několika týdny znovu otevřely pohyblivé schody z téže stanice ve směru na Knížecí.

„Eskalátory tu opravují v jednom kuse a už jim tu zase jedny nefungují. Proč po tak krátké době?“ obrátil se na Metro čtenář Pavel, který si nepřál uvést celé jméno.

Prostřední z trojice eskalátorů směrem k ulici Plzeňská je skutečně mimo provoz. Na žlutém hrazení, které zde brání cestujícím na schody vstoupit, visí vysvětlující cedule. Z textu na ní vyplývá, že se jezdící schody mají opravovat měsíc, konkrétně od 19. října do 19. listopadu. Jiný termín ale deníku Metro sdělila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle ní mají schody opotřebované boční sokly.

„Provádíme zde opravu okopových plechů. Ta probíhá v rámci reklamace. Zatím předpokládáme dokončení koncem tohoto týdne. Výroba by měla dokončena do pátku a následně provedeme montáž,“ vysvětluje pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Závady pohyblivých schodů na Andělu nejsou pro cestující novinkou. Žluté zábrany označené cedulemi s nápisem „mimo provoz“ se tu objevily například v roce 2018, tedy necelý měsíc po velké generální opravě schodů. Jedno ze tří pohyblivých schodišť od firmy Schindler mělo totiž vadný řetěz, který eskalátor pohání. Dopravce ho tak musel u dodavatelské firmy reklamovat.

Schody ve stanici Anděl jsou také po výměně o poznání pomalejší než jejich ruští předchůdci. Podle některých hlasů jsou také hůř osvětlené. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek