metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Nová série Lupina nezklamala. Černoch z Nedotknutelných opět nekomplikovaně baví

Strážce streamu   14:00
Strážce streamu: Dynamická kriminální série Lupin se po měsících čekání vrací s novými epizodami. Ty jsou, stejně jako pět předchozích kapitol odvysílaných na Netflixu v lednu, opět příjemné a oddychové. Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arséne Lupin v tomto moderním pojetí celou řadu drobných chybiček. Jako celek ale plní funkci seriálové oddychovky jako málokterý jiný.
Lupin je zpátky s novou řadou.

Lupin je zpátky s novou řadou. | foto: NETFLIX

Každý seriálový a filmový fanda dobře zná ten moment, kdy si rozklikne svou oblíbenou streamovací platformu, aby poté vybíral někdy i desítky minut to pravé ořechové. Ono „promyšlené“ hledání vhodného koukání však vždy rychle ukončit moment, kdy se v seznamu filmů a seriálů objeví čerstvě uveřejněná odlehčená jednohubka. 

Seriálová dobrodružství všemi mastmi mazaného lupiče gentlemana, která v moderním pojetí prožívá duchovní následovník Lupina s tváří francouze Omara Sy, dokonale splňují všechna potřebná kritéria. Její nová pětice dílů nemá ani čtyři hodiny, příjemně uteče a logiku při jejich sledování můžete hodit za hlavu. Přesto jde o fajn koukání, které nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Omar Sy v seriálu Lupin (2021)

Podruhé do stejné řeky
Hlavní hrdina Assane musí na začátku druhé série (teoreticky jde o doplnění té první o dalších pět kapitol, ale budiž) nejprve dořešit následky twistu z konce té předchozí. Otevřený konec s únosem Assanova syna Raoula byl snad tím jediným, co uživatelé webu Československé filmové databáze csfd.cz po lednovém zhlédnutí Lupina jednotně kritizovali. Assane se nyní během plných dvou epizod druhé série pídí po Raoulových stopách a spřádá plán, jak odhalit zločiny hlavního záporáka Huberta Pellegriniho, jenž je zodpovědný za zostuzení a smrt jeho otce.

Lupin

 • Režie: Ludovic Bernard, Louis Leterrier
 • Předloha: Maurice Leblanc (kniha)
 • Scénář: George Kay, François Uzan, Florent Meyer, Marie Roussin
 • Hrají: Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic, Cédric Meusburger a další.

  Právě ony dvě epizody jsou o něco slabší a tak se na ně snáší kritika i tentokrát. Jakmile se ale hlavní hrdina z únosové zápletky, která do hry vnáší na seriál zcela atypicky temné momenty, je zas vše jak má být. Assane se vlichotí do přízně Hubertovi dcery Juliette, aby získal její důvěru. Pak vymyslí propracovaný plán, jak Pellegriniho dostat. Tenhle záporák s účesem alá Ondřej Hejma zase na oplátku organizuje spiknutí postavené na falešném obvinění Assana z vraždy. Vše poté vrcholí desátou epizodou, ve které je nakonec nutné dělat oběti na obou stranách.

  Lupine, lupiči, kdopak ti dal ksicht?
  Všechno je to ale pořád ta samá oddychovka, na jakou jsme zvyklí z ledna. Hrdina si jako prostředek volí postupy, které vyčetl z knih o nikom jiném než legendárním lupiči gentlemanovi. Nově tedy dojde kromě převleků také na nečekaná zmizení v legendárních pařížských katakombách, které zná Assane, jak také jinak, jako svoje boty velikosti 46. Jedna z nejznámějších francouzských literárních postav si ani po dalších pěti uveřejněných epizodách neutrhla ostudu, a tak se můžeme opět za pár měsíců těšit na další. Žádnou kvalitativnější změnu k lepšímu bych ale u téhle pohádky o hodném zloději ani na příště neočekával. Jako oddychovka mezi vážnějšími či říznějšími kousky ale funguje znamenitě.

  Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

  Hlavní zprávy

  Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

  vydáno 20. června 2024  12:20

  Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

  Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

  vydáno 16. června 2024  11:30

  Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

  České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

  vydáno 15. června 2024  8:32

  Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

  Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

  vydáno 13. června 2024  18:20

  David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek