metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 11 °C

Čtvrtek 25. dubna 2024. Svátek má Marek

Pánské podvazky i neviditelné tričko. Být gentleman je dřina

  5:57
Neviditelné módní vychytávky vám ušijí i tuzemské firmy. Kdepak „rostou“, poradí deník Metro. Udržet krok s trendy v oblékání není v dnešní době nejen pro české muže vůbec jednoduché. Jisté věci ale budou v kurzu vždy. Perfektně zastrčená klasická bílá košile, neprosvítající chlupaté bradavky i pevný límec, který drží tvar a nevisí dolů jako skořápkářům z devadesátek.

Další 2 fotografie v galerii
Romana Pazderová (vlevo) a Hana Vydrová | foto: chupr.czMetro.cz

Naštěstí existuje mnoho skrytých vychytávek, které sice na první dobrou působí bizarně, jejich užívání vám však usnadní život a ušetří nejedno faux pax. Většinu z nich dokonce vyrábějí zlaté české ručičky.

Košile, která zůstane v kalhotách
Každému muži už se to někdy stalo. Jste na společenské akci, při které situace vyžaduje košili zastrčenou v kalhotách. Protože ale zdaleka ne všichni máme ideální postavu či nám košile ne vždycky úplně sedí, při větším množství pohybů ta potvora leze z kalhot ven. Co s tím? Na to našel odpověď majitel firmy ShirtStays Miroslav Purtík tak, abychom my už nemuseli.

„Vše začalo nástupem do nového zaměstnání, kde byl povinný takzvaný dress code a já musel začít nosit košile. Ovšem po několika dnech jsem zjistil, že ať dělám, co dělám, tak se mi košile stále vyhrnuje z kalhot. Ze začátku jsem to nebral moc vážně, ale po nepříjemných chvílích a momentech během schůzek a prezentací, kdy to vypadalo, že se neumím ani pořádně obléci, jsem se rozhodl začít to řešit,“ říká pro deník Metro Purtík.

Ačkoli hned nato navštívil několik prodejen s košilemi a popsal zde svůj problém, poradili mu jen koupi delší košile. To ale nepřinesla valné výsledky. „Zkoušel jsem i různá krejčovství. Tam mi poradili, abych si nechal ušít kalhoty na míru se speciálním pásem, do kterého si košili zastrčím. To pro mě bylo ale moc drahé řešení. Tak jsem se rozhodl hledat dál, a to na internetu, kde jsem po několika dnech našel na první pohled divné šle z Velké Británie,“ vzpomíná Purtík.

Zhruba po dvou letech nošení těchto „kšand na nohy“, které skrytě drží košili zastrčenou v kalhotách pomocí přichycení buďto ke stehnu, či ponožkám, za Purtíkem přišel kamarád, který měl stejný problém a ptal se na řešení. Až v tu chvíli si tenhle mladý Pražák uvědomil, že by mohlo jít o skvělý podnikatelský záměr. „Začal jsem si více všímat pánů, kteří nosí košili, a nestačil jsem se divit, kolika z nich se vyhrnuje z kalhot. Asi týden jsem nad tím přemýšlel a rozhodl se, že je začnu vyrábět a prodávat,“ dodává Purtík.

Neviditelné tričko – první na světě
Nemálo pyšní můžeme být jako Češi na Hanu Vydrovou a její severočeskou firmu Covert. Ta vyrábí neviditelná trička pod košile v tělové barvě, která nejen nejsou pod nejprůhlednější látkou vidět, ale díky unikátní technologii zabraňují viditelnému pocení i zápachu.

„Příběh vzniku našeho trička pod košile je sledem neuvěřitelných náhod. Má ambice nebyla nikdy stát se výrobcem jakéhokoli oblečení. Jsem ale lektorka etikety a na kurzech se mě muži ptali, co mají nosit pod košile. Řekla jsem jim, že tílko, ale oponovali, že to nezabrání vzniku mokrých koláčů v podpaží,“ vypráví Vydrová.

Když po dlouhém dialogu s tanečníky zjistila, že na sebe muž v obchodě jen tak nesežene tričko v tělové barvě, nechtěla tomu věřit. „Tak jsem začala taková trička na trhu hledat po světě. Když jsem je nenašla, začal příběh číslo dvě, jak taková trička uvést na trh. Nechala jsem si nápad ochránit jako užitný vzor a chtěla ho někomu prodat. Moje představa byla, že budu sedět hezky v teple a brát z někým vyrobených a prodaných triček pěkné peníze. Jenže tak to samozřejmě nefunguje. Nikdo to totiž nechtěl, všichni mě zrazovali, že takové ošklivé triko si žádný muž nekoupí,“ směje se Vydrová.

Nyní tvoří Vydrová tým s kolegyní Romanou Pazderovou. Podle odborných posudků byla česká neviditelná trička první nejen na tuzemském, ale také na světovém trhu. „Plagiátoři se už objevili, a to jak u nás, tak ve světě. Opsali téměř všechno – délku, barvu, V výstřih – avšak náš unikátní materiál nemají ani mít nemohou. Většinou používají modal (bambusová látka) a snaží se o našich tričkách psát jako o těch z obyčejné bavlny. Na rozdíl od našich triček je však tento rádoby přírodní materiál silnější, trička jsou sešitá po straně, okraje jsou zahnuté a šité, tedy silnější. Náš úplet lze nosit i v parném létě, protože je hustý a přitom tenký,“ míní Vydrová.

Límec, který je držák divadlo
Na tuzemské gentlemany čekají i další nástrahy. Pokud se dostanete do situace, kdy si můžete rozepnout límec košile, nevypadá úplně esteticky, když se vám okamžitě rozplizne až k ramenům. Límec také může nepěkně ležet třeba na klopách saka, a to nevypadá nikdy dobře. Někdy nepomohou ani plastové výztuhy, které bývají v límcích našity. Nenápadným, přesto luxusním a funkčním doplňkem šatníku jsou proto kovové kostice, jež límec podrží. Seženete je třeba u české firmy Le Premier. Kdo není líný, může si límec ještě naškrobit.

Jak se vylepšit

Kde končí vylepšování a začíná podvádění? Tuzemské firmy vás vybaví i falešnými vlasy či pánskými botami se skrytými podpatky.
Pánskou paruku a tupé vyrábí například síť českých prodejen Lena či některé z poboček Světa paruk. Snadno se nalepují a nosí. Nejdražší jsou ty z evropských vlasů.
Někteří muži si také vycpávají rozkrok. Slipy, které ho zvýrazňují, mají například na českém webu astrex.cz. Frčí tu i push-up plavky či samostatné vycpávky.
Mnoho mužů si také tajně vylepšuje svou výšku. Výrobou těchto bot se v současnosti zabývá jediná tuzemská firma – Dophams. Jejich boty se skrytým klínem okamžitě zvýší postavu až o sedm centimetrů.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Generace Z snižuje průměr ve sjednávání životního pojištění. Co k tomu mladé lidi vede?

vydáno 25. dubna 2024  16:07

Mladá generace se mnohým může zdát jako nezodpovědná. Podle nové analýzy se ukazuje, že tomu tak není. Její zástupci totiž snižují průměr ve sjednávání...  celý článek

Dáte si lážo i plážo? Na kole za pivem, houpačkami, trampolínami i klobáskami

vydáno 25. dubna 2024  12:58

Vezměte děti na výlet v bezprostřední blízkosti Vltavy. Čekají na vás tři pecky, které jsou trochu gastronomické, trochu punkové a především velmi...  celý článek

Zemřel kardiochirurg Šantavý, špičkový lékař zachránil nespočet životů

vydáno 25. dubna 2024  16:42

Fakultní nemocnice v Olomouci oznámila, že v pátek 19. dubna náhle zemřel lékař a někdejší přednosta zdejší kardiochirurgické kliniky Petr Šantavý....  celý článek

Podvody přesáhly pět milionů, žalobce viní pojišťováka i jeho otce lékaře

vydáno 25. dubna 2024  16:32

Z pojistných podvodů s celkovou škodou přesahující pět milionů korun obžaloval krajský státní zástupce lékaře Zdeňka Šose z Domažlicka a jeho syna Petra,...  celý článek