metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

STRÁŽCE STREAMU: Seriálové pokračování Karate Kida je na Netflixu. Kdy bude třetí řada?

  14:56
Cobra Kai je seriálová pecka, která k vyvolávání nostalgie a retro atmosféry nepoužívá zběsilou stylizaci, ale spíše klasické dětské pojetí akčního žánru a hlavně spoustu humoru. Volné pokračování legendárního Karate Kida se stalo v minulosti zcela zaslouženě největším hitem streamovací platformy YouTube. Nyní práva převzal Netflix a od minulého pátku si na něm můžete ověřit, o jakou lahůdku jste možná dosud přicházeli.

Další 2 fotografie v galerii
Johnny Lawrence (William Zabka) a Cobra Kai | foto: Netflix

Od chvíle, kdy Johnny Lawrence (William Zabka) dostal před lety na turnaji kopanec jako hrom od přivandrovalce Daniela LaRussa (Ralph Macchio), uplynulo již více než třicet let. Od té doby to jde s tímhle chlápkem (znalci vědí, jak dnes vypadá z posledních řad seriálu Jak jsem poznal vaši matku) od desíti k pěti. Zatímco Daniel naplno využívá svou někdejší auru vítěze coby úspěšný podnikatel, který si žije americký sen a rozdává svým zákazníkům tradiční japonské bonsaje, Johnny chlastá a zevluje. Návrat těchto dvou přestárlých karatistů, které celý život ovlivňují dětské životní křivdy, je daleko zábavnější, než byste možná čekali. Navíc je nově pohromadě ke zkouknutí na Netflixu. Tenhle seroš proto nesměl chybět v naší webové rubrice Strážce Streamu.

Cobra Kai

  • USA, 2018–2020, 14 h 1 min (Minutáž: 22 až 36 min)
  • Tvůrci: Josh Heald, Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
  • Hrají: Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Nichole Brown, Gianni Decenzo, Owen Morgan, Hannah Kepple, Martin Kove, Cameron Markeles, Asher Sheets a další.

Cobra Kai neumírá
V ideálním světě bychom už dávno měli mít k dispozici ke zhlédnutí třetí řadu Cobry Kai. Tu ale, jak tomu v poslední době bývá, odsunula pandemie koronaviru. A i přes různé střípky, které občas prosáknou, víme akorát to, že se Johnny s Danielem vrátí někdy v příštím roce. O tom, že se seriál přesune pod křídla Netflixu, se však mluvilo již nějaký pátek. Placená streamovací verze sociální sítě YouTube totiž neměla takový úspěch, aby do ní Google dál sypal peníze. Seriálový poklad tak skončil u Netflixu, který si pod svá křídla bere v poslední době kdeco. Jak tahle koupě pro obě strany dopadne, se tedy dozvíme za pár měsíců.

Udeř první, udeř tvrdě, bez slitování
Obě řady seriálu Cobra Cai jsou online na Netflixu od 28. června. A jak už mnozí diváci, kteří jej stihli zhlédnout ještě na YouTube dobře vědí, jde vlastně o poměrně depresivní podívanou plnou krize středního věku a dětských bolestí, které si neseme celý život. Kromě hry na nostalgii mají však tvůrci velký cit pro tvorbu vyváženého díla. Vždy si najdou v tu pravou chvíli cestu k humoru, který dá hrdinům i divákům naději, aby vzápětí naložili dávku pomrkávání na fanoušky původních filmů, které neurážejí znásilňováním originálu. Cobra Kai se nebojí přiznat k tomu, že čerpá z již vymyšleného konceptu, aby vzápětí přišla s novou postavou, nápadem či rovnou konfliktem. Heslo tohoto oddílu „udeř první, udeř tvrdě, bez slitování“ tu skutečně platí.

Daniel LaRusso a Miyagi Do

Bez záporáků
Že nikdo není černobílý, možná ty chytřejší z nás naučil sám život. Postavy v seriálech se to však na obrazovkách nejen internetových televizí neustále učí znovu a znovu. Cobra Kai není výjimkou, a tak tu máme na jedné straně „hodné“ členy Miyagi do, kteří mě osobně iritovali každou z dvaceti epizod. Na té druhé pak máme sympatického bývalého floutka Johnnyho a jeho „zlou“ Cobru Kai, u které má divák jasně vidět onu příslovečnou cestu do pekla, jež bývá dlážděna dobrými úmysly. Osobně jsem se i přes fakt, že jsem si pustil prvního Karate Kida před nakoukáváním Cobry Kai, nepřinutil fandit nikomu z týmu Miyagi do. A to i přesto, že má Daniel a jeho svěřenci naprosto stejně prostoru, jako kobří partička. Bezpochyby jde o chytrý záměr tvůrců, kteří si i díky výbornému, byť trochu přiblblému finále, získali i nadále mojí náklonnost. A jak jste na tom vy?

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Dark se rozloučil třetí sérií

Spletitost vztahů ve světě Dark je natolik složitá, že se dočkala nejednoho fanoušky vyrobeného rodokmenu s fotkami. Propojení mezi čtveřicí hlavních rodin ve Windenu během tří řad bohatě narostlo. A jak již mnozí vědí - kdo je čí dcerou a kdo matkou či otcem, to může v tomhle seroši pěkně pozlobit. No a pak tu máme ještě dimenze. Ach Jonasi, co nám to děláš.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek