metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka
Strážce streamu
Jamie Foxx | foto: Netflix

STRÁŽCE STREAMU: Projekt Power je nenápadná vykrádačka X-menů. Jako film na párty obstojí

  14:07
Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt a nějaká teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé na pár minut získávají superschopnosti. Tak lze popsat děj nové oddechovky ze stáje streamovacího giganta Netflix. Upoutávky na film Projekt Power slibovaly zábavnou jízdu s příjemným obsazením. Vyšlo to tak napůl.

Internetová televize Netflix teď sype jeden filmový hit za druhým. Stačilo jen pár dní a její další novinka Project Power opět vévodí žebříčkům. Navíc jde znova o takzvanou popcornovku, tedy snímek, na který se je možné kouknout z vypnutým mozkem třeba v partě u kamaráda. Netflix si tak po výborném Vyproštění a průměrném Old Guard nepřipisuje jen další úspěch, ale pomalu ale jistě si vytváří žánr pro sebe sama. Že jde o novodobá videobéčka, která si za chvíli zadají se Seagalovkami, je nasnadě. Opomenout Projekt Power ve Strážci streamu by ale byla veliká chyba.

Projekt Power

  • Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
  • Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Jamie Foxx, Rodrigo Santoro, Machine Gun Kelly, Amy Landecker, Courtney B. Vance, Tait Fletcher, Allen Maldonado, Yoshua Sudarso, Dominique Fishback, Jim Klock, Casey Neistat, Kyanna Simone Simpson, Mike Seal, Rose Bianco, Theodus Crane a další.

Dobrý náměr nestačí
Hned na úvod si přiznejme, že je Projekt Power o zhruba jeden level zábavnější, než lacinější hit Old Guard (Strážce streamu, který se tímto snímkem zabývá, naleznete zde). Máme tu celkem příjemnou vizuální stránku, ulice New Orleans jsou snad ještě prázdnější, než ostrov v závěru snímku Batman versus Superman, ale i sympatický námět s kouzelnými pilulkami. Postavy Jamieho Foxxe a Josepha Gordona-Levitta tu však bohužel cedí rádoby cool hlášky, které šustí papírem dřív, než je stihnou dopovědět. Herec a režisér Clint Eastwood je sice drsnej chlapík, jeho jméno se tu ale zmiňuje častěji, než by snad bylo zdrávo. Když ale dojde na akci, je to konečně docela fajn podívaná.

Padni komu padni
Když dojde na jednotlivé schopnosti, jako je kamufláž či ohýbání kloubů při boji, film hezky šlape. V dobrém slova smyslu tvůrci vykrádají X-Meny či Push z roku 2009. Z Projekt Power by mohla i v budoucnu vzniknout fajn série, která se nebojí své béčkovosti. Je ale otázkou, zda tvůrcům nedojdou nápady. Ten nadhled jim chybí už teď.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Nejlepší Hannibal není Hopkins

Milovníkům depkoidní kriminálky Hannibal s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli doporučuji dva roky starý krátký dokument o tomto herci, jež je nyní dostupný na YouTube. Dánský rodák se tu ve svém rodném jazyce dělí nejen o historku, jak se „poznal“ s producentem Jerrym Bruckheimerem, ale také o to jaké to je, když podle vás vyrábějí figurky.

Komentáře

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek