metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Neděle 21. dubna 2024. Svátek má Alexandra

STRÁŽCE STREAMU: Projekt Power je nenápadná vykrádačka X-menů. Jako film na párty obstojí

  14:07
Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt a nějaká teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé na pár minut získávají superschopnosti. Tak lze popsat děj nové oddechovky ze stáje streamovacího giganta Netflix. Upoutávky na film Projekt Power slibovaly zábavnou jízdu s příjemným obsazením. Vyšlo to tak napůl.
Jamie Foxx | foto: Netflix

Internetová televize Netflix teď sype jeden filmový hit za druhým. Stačilo jen pár dní a její další novinka Project Power opět vévodí žebříčkům. Navíc jde znova o takzvanou popcornovku, tedy snímek, na který se je možné kouknout z vypnutým mozkem třeba v partě u kamaráda. Netflix si tak po výborném Vyproštění a průměrném Old Guard nepřipisuje jen další úspěch, ale pomalu ale jistě si vytváří žánr pro sebe sama. Že jde o novodobá videobéčka, která si za chvíli zadají se Seagalovkami, je nasnadě. Opomenout Projekt Power ve Strážci streamu by ale byla veliká chyba.

Projekt Power

  • Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
  • Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Jamie Foxx, Rodrigo Santoro, Machine Gun Kelly, Amy Landecker, Courtney B. Vance, Tait Fletcher, Allen Maldonado, Yoshua Sudarso, Dominique Fishback, Jim Klock, Casey Neistat, Kyanna Simone Simpson, Mike Seal, Rose Bianco, Theodus Crane a další.

Dobrý náměr nestačí
Hned na úvod si přiznejme, že je Projekt Power o zhruba jeden level zábavnější, než lacinější hit Old Guard (Strážce streamu, který se tímto snímkem zabývá, naleznete zde). Máme tu celkem příjemnou vizuální stránku, ulice New Orleans jsou snad ještě prázdnější, než ostrov v závěru snímku Batman versus Superman, ale i sympatický námět s kouzelnými pilulkami. Postavy Jamieho Foxxe a Josepha Gordona-Levitta tu však bohužel cedí rádoby cool hlášky, které šustí papírem dřív, než je stihnou dopovědět. Herec a režisér Clint Eastwood je sice drsnej chlapík, jeho jméno se tu ale zmiňuje častěji, než by snad bylo zdrávo. Když ale dojde na akci, je to konečně docela fajn podívaná.

Padni komu padni
Když dojde na jednotlivé schopnosti, jako je kamufláž či ohýbání kloubů při boji, film hezky šlape. V dobrém slova smyslu tvůrci vykrádají X-Meny či Push z roku 2009. Z Projekt Power by mohla i v budoucnu vzniknout fajn série, která se nebojí své béčkovosti. Je ale otázkou, zda tvůrcům nedojdou nápady. Ten nadhled jim chybí už teď.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Nejlepší Hannibal není Hopkins

Milovníkům depkoidní kriminálky Hannibal s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli doporučuji dva roky starý krátký dokument o tomto herci, jež je nyní dostupný na YouTube. Dánský rodák se tu ve svém rodném jazyce dělí nejen o historku, jak se „poznal“ s producentem Jerrym Bruckheimerem, ale také o to jaké to je, když podle vás vyrábějí figurky.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek