metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

SuperNoty.cz a SAI pořádají sbírku na podporu muzikantů

  9:46

Praha 28. prosince 2020 (PROTEXT) - Hudba nás spojuje. Hudba je součástí našich tradic. Bez aktivních muzikantů by jsme o toto národní bohatství mohli přijít.

Není novinkou, že dnešní doba umělcům nepřeje. Kvůli koronakrizi řada muzikantů na volné noze někdy doslova bojuje o přežití.

Kromě muzikantů v zaměstnaneckém poměru je spousta těch, kteří žijí jen na základě příjmů z tzv. svobodného povolání. Jedná se přitom často o přední muzikanty podílející se na projektech nejen v Česku, ale reprezentují naší zemi po celém světě.

Většina z nich aktuálně musí řešit existenční problémy kvůli zrušení veškerých jejich naplánovaných aktivit s absolutně nejistým výhledem na následující měsíce.

S tím se rozhodlo něco udělat několik hudebních nadšenců z projektu SuperNoty.cz. Vznikla tak sbírka s názvem "Muzikantům", která má za cíl získání peněžitých příspěvků na podporu domácích výkonných hudebních a hudebně dramatických umělců, jejichž činnost byla zakázána nebo omezena krizovými opatřeními státních orgánů v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, v důsledku čehož se ocitli ve stavu hmotné nouze, tj. na úhradu nákladů spojených s realizací uměleckých děl a hudebních či jiných kulturních vystoupení a akcí, a to s cílem zachování českých kulturních hodnot a tradic.

Celá sbírka probíhá pod záštitou Svazu autorů a interpretů, skrze který bude probíhat také schvalování žádostí o příspěvek.

Číslo transparentního účtu pro dárce: 77201900/2010

Podrobné informace:

https://supernoty.cz/umelci/sbirka?backlink=97gu2&listtype=Grid

Michael Šolín

Managing Director

Super Noty, s.r.o.

Pacovská 2104/1, 140 00 Praha 4 - Krč

E: solin@spgroup.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám