metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Rozjezd návštěvníků motocyklových závodů Grand Prix v Brně zkomplikovala nehoda...
Větší foto
Kolony na D1 (ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Také letos čekají na řidiče omezení při letních opravách dálnic

14. května 2018  5:55 Marek Hýř Metro.cz
Dopravní komplikace čekejte hned na šesti úsecích D1.

Sezona dopravních omezení je opět v plném proudu. Předloni se opravovalo 605 kilometrů dálnic a silnic, loni bagry řádily na 600 kilometrech a s podobným rozsahem se počítá i letos. „Méně určitě ne. V posledních letech je počet oprav zhruba stejný,“ řekl deníku Metro mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Přes léto, kdy je doprava na dálnicích nejfrekventovanější, budou jen na dálnici D1 silničáři opravovat šest úseků. Dobrá zpráva pro řidiče je to, že se během prázdnin počet omezení zmenší.

„V průběhu letních prázdnin bude ukončena modernizace na úsecích mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a také mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou,“ říká Studecký.

Otazník visí nad úsekem mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Stavební povolení na modernizaci úseku napadlo sdružení Děti Země. ŘSD ale věří, že práce na tomto úseku začnou už v létě.

Zajímavé také je, že se dálnice modernizací rozšiřuje. Krajnice budou po opravách širší o 0,75 metru na každé straně, a to proto, že při dalších případných opravách bude provoz sveden do jednoho pásu. Do něj se tak díky rozšíření vejdou dva jízdní pruhy v obou směrech.

Protáhne se to

  • Dálnice D1 se opravuje už pět let. Opravy začaly v květnu 2013. Hotových je v současnosti čtyřicet procent úseků, které se mají opravit celkově.
  • Modernizace měla původně skončit letos. Práce se ale protáhnou až do roku 2021.
  • Podle ministra dopravy Dana Ťoka stavební řízení zdržují aktivisté. „Každý úsek při vydávání stavebního povolení zpochybní vyjádřením dotčených orgánů a tím zpozdí stavbu o půlrok až rok,“ uvedl ministr.
  • Rychlost je v opravovaných úsecích omezena na 80 kilometrů v hodině. Dodržování rychlosti sledují letos stejně jako v minulých letech úsekové radary. Jako první je letos pod dohledem kamer úsek mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou.

Komplikace na D1

  • Tady dejte nohu z plynu.
  • V současnosti probíhá modernizace na úsecích Ostředek – Šternov, Hořice – Koberovice a Humpolec – Větrný Jeníkov. Tady budou probíhat práce i přes léto.
  • V těchto dnech se opravuje D1 v okolí obce Ostrovačice nedaleko Brna.
  • V červenci mají skončit opravy na úsecích Jihlava – Velký Beranov a Velké Meziříčí – Lhotka.
  • Pokud si řidiči chtějí ověřit, zda je na cestě čekají nějaké komplikace, mohou se bezplatně obrátit na dálniční asistenční službu. Služba funguje 24 hodin denně. Lidé mohou volat na telefonní číslo 800 280 281. Informace o uzavírkách najdete také na webu Dopravniinfo.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám