metro.cz
Kinobus na Petříně | foto: kinobus.cz

Promítání s nebem nad hlavou. Aneb kam letos vyrazit na filmy do letního kina

  16:28
A je to tady! Červen je měsícem, kdy se pražská letní kina otevírají svým divákům. Některá jsou zcela zdarma, více než stokorunu ale za film nedáte nikde.

Teplé letní večery doslova svádějí k relaxu u filmu pod širou oblohou. A to, že mnozí z letních kinařů jedou už několikátým rokem po sobě svědčí o tom, že lidé si tuto zábavu oblíbili. Nenajdete v nich sice ty poslední pecky z multiplexů, zato za promítání někde nedáte ani korunu. Na co se tedy můžeme těšit?

Kinobus vstup zdarma

Dopravní podnik vyšle už posedmé do terénu svůj kinobus, slavnostní zahájení proběhne 26. června. Promítání (na nafukovacím plátně) bude probíhat každý týden od pondělí do čtvrtka. "I pro letošek platí, že mezi oblíbená místa projekcí bude patřit Petřín, že s autobusem bude cestovat pokladnička Nadace rozvoje občanské společnosti se sbírkou Pomozte dětem a že diváci v letním kině spatří výhradně české filmy," uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Všechny projekce jsou zdarma.

Meetfactory vstup za 80 korun, pro místní za 40 korun

Teprve druhým rokem začne 18. června promítání v letním kině ve smíchovské Meetfactory. Tam si navíc lidé hlasováním mohou zvolit, na jaký film se chtějí dívat. Začínat by se mělo Nymfomankou od Larse von Triera. Vstupné je za 80 korun, lidé z pětky ale dostanou po prokázání se občankou slevu. "Letos to děláme ve spolupráci s Prahou 5, takže pro její občany máme 50 procentní slevu," říká Petr Hrubeš z marketingu Meetfactory. Projekce tady potrvají až do konce srpna.

Karlín 4 dny zdarma, pak za 50 korun

Letní kino v Karlíně začne projekce rovněž 18. června, první čtyři dny se budou hrát Hrabalovy filmy, jako Ostře sledované vlaky, nebo Skřivánci na niti. Budou to také jediné čtyři dny, kdy se nebude platit vstupné. V dalších dnech už bude vstupné za zanedbatelných 50 korun, do konce měsíce kino nabídne filmy jako Rivalové, nebo Příběh kmotra.

Žluté lázně vstup zdarma

Už za týden, tedy 10. června se divákům otevře kino ve Žlutých lázních, promítání zde bude zcela zdarma. Až do konce července jsou na programu jen italské filmy, jako Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem. Život je krásný, nebo komedii Život velkoměsta. Přehlídku italského umění na konci července uzavře slavný Felliniho snímek Ginger a Fred. Promítá se každé úterý

Komentáře

zpět na článek