metro.cz

Dalších 7 fotografií v galerii
Čtyřiašedesátiletý Jaroslav Pěkný mnohdy pracuje i víc jak 12 hodin denně. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Řidič ve varu: Tahle zastávka je blbost, nestíhám přijet včas

  11:41
Řidičům chybí na zastávce Ládví zázemí. Problém je i jízda načas, intervaly jsou prý špatně nastavené.

Petice proti zastávce

Příliv autobusů vadí hlavně obyvatelům Ládví. Přišli proto už i s peticí.

  • Petice s názvem Ládví není autobusák! je připravena k podpisu každé odpoledne od 15 do 17 hodin přímo na zastávce Ládví.
  • Petice je též trvale umístěna v Ďáblicích, v krámku naproti poště Ďáblická 57.

Do stanice Ládví denně od 7. dubna přijede o sto autobusů víc. Většina těch meziměstských přijede se zpožděním. „Minulý týden jsem cestou nabral zpoždění devatenáct minut,“ krčí rameny Jaroslav Pěkný, řidič autobusu na lince z Mělníka do Ládví.

Řidiči Pěknému, jenž byl pětatřicet let fotbalovým rozhodčím, a ve svých 64 letech je tak stále ve formě, přibylo od minulého týdne pár nových vrásek. Je nespokojený s tím, že nemá čas si na konečné odpočinout a dát si třeba kafe.

„V nových jízdních řádech jsou zkrácené intervaly a nějak se při jejich tvorbě zapomnělo například na to, že pražská doprava je pomalejší,“ komentuje Pěkný novinku, kvůli které mívá v cílové stanici v Ládví zpoždění.

Aby ho dohonil, musí občas jet rychleji, než by měl, nebo si zkrátit svou pauzu na odpočinek. „Stejně mě ale na zastávku nepustí jiný řidič. V Ládví není pro tolik autobusů místo. Celý přesun byl teda pěkná blbost,“ tvrdí. Aby mohli cestující do jeho vozu nastoupit, musí občas zastavit i ve vozovce.

Od příštího týdne bude víc času na odbavení cestujících

Ropid se ale brání. Několik změn podle jeho mluvčího Filipa Drápala už udělali a další chystají. „Přesunuli jsme odjezdy dálkových autobusů mimo nástupiště pro příměstské linky,“ řekl mluvčí Ropidu Drápal s tím, že další změny chystají, třeba více místa pro autobusy.

Problém by neměl být ani s tím, že se na jednom místě proplétají cestující z městských busů s těmi z mimopražských. „Od příštího týdne bude prodloužena jízdní doba mezi Bulovkou a Ládvím, aby spoje linky 348, které jedou z Bulovky, měly dostatek času pro odbavení cestujících na Ládví,“ řekl Drápal.

I přesto tento šrumec Pěknému vadí. Na zástavce v Ládví stojí ve žlutých vestách denně pracovníci Ropidu a snaží se řidiče autobusů koordinovat.

„Těžko ale můžu toho dispečera poslechnout a s autobusem popojet, když mi nastupují lidé,“ komentuje nedokonalé opatření Ropidu. Problém vidí i v další věci. „Chybí tu jakékoliv zázemí pro řidiče,“ povzdechl si.

Ropid kontruje: Ládví slouží pouze pro rychlé otočení busů, je tu WC, a to musí stačit. „Pro dlouhodobé odstávky slouží obratiště Sídliště Ďáblice a Poliklinika Prosek,“ reaguje na námitku Drápal.

Komentáře

zpět na článek