metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Pátek 7. února 2025. Svátek má Veronika

Ládví není autobusák. Úspěšná petice kritizuje přesun stanic z Holešovic

  7:49
Připomenout zastupitelům problémy, které způsobilo přesunutí některých autobusových spojů z konečné u Nádraží Holešovice na konečnou u metra Ládví, přijdou zítra na zastupitelstvo autoři petice Ládví není autobusák.
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí.

Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Mezi návrhy iniciativy, které jde o vylepšení dopravy na severu města, patří nezávislé porovnání dojezdových časů do Ládví a­ do Letňan, které jsou podle nich výrazně jiné, než jak je spočítal Ropid.

Chtějí také, aby dopravní podnik zrušil pásmový provoz trasy C do Letňan. „Petici jsme odevzdali na začátku května, bylo pod ní podepsáno pět tisíc lidí,“ vypočítává jeden z iniciátorů Adam Véle.

Podle Véleho se zástupci podepsaných už sešli s náměstkem primátorky a radním pro dopravu Petrem Dolínkem. „Pan náměstek zástupce iniciativy vyslechl a celou situaci nechal znovu prošetřit Technickou správou komunikací. Také zadal ČVUT studii, která má situaci zhodnotit,“ uvedla Monika Lojínová, asistentka náměstka Dolínka.

Podle Véleho navrhnou na zastupitelstvu kroky, které by umožnily na podzim vyhodnotit zkušební provoz. „Obáváme se, aby to nebylo jako na jaře. Na besedě čtrnáct dní před změnou nám vše oznámili jako hotovou věc,“ řekl Véle.

Hlavní zprávy

Linka M vyjela! O největších pražských tajemstvích vypráví spisovatel David Černý

PODCAST
vydáno 5. února 2025  18:30

Deník Metro spouští nový podcast. Linka M vás vezme do podzemí i do historických uliček Prahy. Jaká tajemství ukrývá hlavní město? Historik a novinář...  celý článek

Na obzoru je další pandemie. Řím zničili barbaři, Česko i Evropu může zahubit obezita

vydáno 6. února 2025  6:48,  aktualizováno  18:48

Bez auta či elektrokoloběžky a elektrokola nedáme ani ránu. Vyspělá technika nám současně pomáhá i nás ničí. Přestali jsme se hýbat a z obezity se stal...  celý článek

Jóga ho změnila. Z vyhořelého ajťáka Lukáše se stal jogín, který založil značku zdravého obouvání

vydáno 5. února 2025  17:52

Změnil profesi a je spokojený. Tak by se jednou větou dost možná popsal Lukáš Klimpera, fyzioterapeut a zakladatel značky zdravé obuvi Ahinsa shoes. Cesta...  celý článek

Metro C čeká desítka výluk. Ta nejdelší a nejsložitější bude trápit cestující déle než týden

vydáno 6. února 2025  7:44,  aktualizováno  8:44

Dopravní podnik odhalil své plány oprav a rekonstrukcí pro letošní rok. Metropoli mají brzy brázdit vyšší desítky náhradních autobusů. Netýká se vás...  celý článek