metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav

Další 3 fotografie v galerii
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Praha 8 už nechce konečnou dálkových autobusů na Ládví

  6:14
Radnice Prahy 8 nechce, aby dálkové autobusy končily na Ládví. Žádá magistrát o zrušení konečné stanice těch autobusů, které nejsou zařazeny do systému pražské integrované dopravy.

„Všechny dálkové autobusy měly končit na terminálu v Letňanech,“ uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Karel Šašek.

Starosta Letňan Ivan Kabický řekl, že ho o případném přemístění zastávky nikdo oficiálně neinformoval, a nemůže se proto k věci vyjádřit.

Magistrát s přemístěním stanice nepočítá, organizace Ropid, která koordinuje dopravu v Praze a okolí, však záměr podporuje.

„S nesouhlasnými názory na současnou podobu se setkáváme, všechny připomínky budou vypořádány. Pokud je kritika konstruktivní, pomůže nám to k doladění podoby nově integrovaných linek,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Změnu konečné zastávky ale magistrát nepředpokládá. „Varianta ukončení v Letňanech je pro cestující časově náročnější a také pro pražský rozpočet by znamenala navýšení finanční dotace na příměstské spoje,“ uvedla Hrubá.

Podle Ropidu by se ale přestěhováním zastávky dálkových autobusů zlepšila situace pro spoje MHD a příměstské autobusy u stanice metra Ládví. „Záměr městské části proto Ropid podporuje,“ uvedl Pavel Procházka, který je již několik let pověřen řízením této organizace.

Mluvčí magistrátu uvedla, že se připravuje úprava některých parametrů a také zastávek v oblasti Ládví, aby byl provoz spolehlivější.

Na Ládví jezdí linky, které nespadají do pražské integrované dopravy a podle radního Šaška zbytečně v místě zatěžují dopravu. „Místem, kde končí dálková hromadná a individuální doprava z Ústecka, Liberecka, Hradecka, Pardubicka a dalších, by měl být jednoznačně terminál Letňany,“ tvrdí radní Prahy 8.

Komentáře

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek