metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Další 3 fotografie v galerii
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Praha 8 už nechce konečnou dálkových autobusů na Ládví

  6:14
Radnice Prahy 8 nechce, aby dálkové autobusy končily na Ládví. Žádá magistrát o zrušení konečné stanice těch autobusů, které nejsou zařazeny do systému pražské integrované dopravy.

„Všechny dálkové autobusy měly končit na terminálu v Letňanech,“ uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Karel Šašek.

Starosta Letňan Ivan Kabický řekl, že ho o případném přemístění zastávky nikdo oficiálně neinformoval, a nemůže se proto k věci vyjádřit.

Magistrát s přemístěním stanice nepočítá, organizace Ropid, která koordinuje dopravu v Praze a okolí, však záměr podporuje.

„S nesouhlasnými názory na současnou podobu se setkáváme, všechny připomínky budou vypořádány. Pokud je kritika konstruktivní, pomůže nám to k doladění podoby nově integrovaných linek,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Změnu konečné zastávky ale magistrát nepředpokládá. „Varianta ukončení v Letňanech je pro cestující časově náročnější a také pro pražský rozpočet by znamenala navýšení finanční dotace na příměstské spoje,“ uvedla Hrubá.

Podle Ropidu by se ale přestěhováním zastávky dálkových autobusů zlepšila situace pro spoje MHD a příměstské autobusy u stanice metra Ládví. „Záměr městské části proto Ropid podporuje,“ uvedl Pavel Procházka, který je již několik let pověřen řízením této organizace.

Mluvčí magistrátu uvedla, že se připravuje úprava některých parametrů a také zastávek v oblasti Ládví, aby byl provoz spolehlivější.

Na Ládví jezdí linky, které nespadají do pražské integrované dopravy a podle radního Šaška zbytečně v místě zatěžují dopravu. „Místem, kde končí dálková hromadná a individuální doprava z Ústecka, Liberecka, Hradecka, Pardubicka a dalších, by měl být jednoznačně terminál Letňany,“ tvrdí radní Prahy 8.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek