metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin

Další 4 fotografie v galerii
Petice proti autobusům na Ládví | foto: Miroslava Mikulová

Ládví čeká dopravní blokáda. Místním došla trpělivost

  15:54
Studie ČVUT tvrdí, že dovést dálkové autobusy na Ládví, je tím nejlepším řešením. To je výsměch, rozčilují se obyvatelé ďáblického sídliště a chystají se zablokovat dopravu.

Už více než půl roku staví na Ládví denně o sto autobusů víc. Obyvatelé zdejšího sídliště přes šest měsíců proti dopravní změně bojují. Sepsali petici. Bouřili na zastupitelstvu. Zašli na magistrát. Vše bylo marné.

„Jsme zklamáni, že konstruktivním způsobem jsme nic nepořídili a jsme tak magistrátem nuceni přistoupit k dalším formám protestu. Plánujeme blokádu provozu,“ uvedla Lucie Vélová z iniciativy Ládví není autobusák.

Poslední kapkou, která rozjela plány na blokádu, byl výsledek studie ČVUT. „Ze čtyř možných lokalit ukončení integrovaných linek z Mělnicka a Neratovic je stávající stav nejlepší řešení,“ tlumočí výsledek studie radní pro dopravu Petr Dolínek.

„Jsme z toho rozhořčeni. Kdyby ukončení dálkových linek na Ládví bylo nejlepším řešení, přece bychom o žádnou studii nežádali,“ nevěří výsledku Vélová.

Radní trvá na tom, že situaci bude dál řešit. „V listopadu se sejdeme s radnicí i s místními obyvateli,“ slibuje Dolínek.

Že dojde k dopravním změnám, naznačuje i organizátor dopravy, městská firma Ropid. „Od září vyhodnocujeme poprázdninový provoz. Věříme, že všechna potřebná data budou k dispozici na přelomu listopadu a prosince. Na jejich základě pak připravíme případné úpravy,“ tvrdí mluvčí Ropidu Filip Drá- pal.

Lidé z Ládví však už na nic čekat nechtějí. „O termínu blokády budeme včas informovat, aby byli všichni připraveni a co nejméně postiženi,“ uvedla Vélová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek