metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František

Další 4 fotografie v galerii
Petice proti autobusům na Ládví | foto: Miroslava Mikulová

Ládví čeká dopravní blokáda. Místním došla trpělivost

  15:54
Studie ČVUT tvrdí, že dovést dálkové autobusy na Ládví, je tím nejlepším řešením. To je výsměch, rozčilují se obyvatelé ďáblického sídliště a chystají se zablokovat dopravu.

Už více než půl roku staví na Ládví denně o sto autobusů víc. Obyvatelé zdejšího sídliště přes šest měsíců proti dopravní změně bojují. Sepsali petici. Bouřili na zastupitelstvu. Zašli na magistrát. Vše bylo marné.

„Jsme zklamáni, že konstruktivním způsobem jsme nic nepořídili a jsme tak magistrátem nuceni přistoupit k dalším formám protestu. Plánujeme blokádu provozu,“ uvedla Lucie Vélová z iniciativy Ládví není autobusák.

Poslední kapkou, která rozjela plány na blokádu, byl výsledek studie ČVUT. „Ze čtyř možných lokalit ukončení integrovaných linek z Mělnicka a Neratovic je stávající stav nejlepší řešení,“ tlumočí výsledek studie radní pro dopravu Petr Dolínek.

„Jsme z toho rozhořčeni. Kdyby ukončení dálkových linek na Ládví bylo nejlepším řešení, přece bychom o žádnou studii nežádali,“ nevěří výsledku Vélová.

Radní trvá na tom, že situaci bude dál řešit. „V listopadu se sejdeme s radnicí i s místními obyvateli,“ slibuje Dolínek.

Že dojde k dopravním změnám, naznačuje i organizátor dopravy, městská firma Ropid. „Od září vyhodnocujeme poprázdninový provoz. Věříme, že všechna potřebná data budou k dispozici na přelomu listopadu a prosince. Na jejich základě pak připravíme případné úpravy,“ tvrdí mluvčí Ropidu Filip Drá- pal.

Lidé z Ládví však už na nic čekat nechtějí. „O termínu blokády budeme včas informovat, aby byli všichni připraveni a co nejméně postiženi,“ uvedla Vélová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek

Karlín očima Karlíňanů. Příběhy této čtvrti jsou různorodé, napínavé, zábavné i dojemné

vydáno 4. října 2023  4:55

Vesnický, sousedský, malý, hezky rovný, zelený, moderní, kancelářský i drahý. Takový je podle místních pražský Karlín. Ti se společně podíleli na knize,...  celý článek