metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Takhle bude vypadat hlavní nádraží. | foto: Správa železnic

Hlavní nádraží vyfasuje modernější podchody

  12:51
Správa železnic se nyní podělila s veřejností o vítězný návrh, ze kterého se bude vycházet při jejich brzké kompletní proměně. Práce by měly začít zkraje příštího roku.

Naposled se rekonstruovaly zhruba před patnácti lety. A jak každý cestující spěchající tudy denně na vlak dobře ví, v posledních letech jsou pověstné spíše množstvím posprejovaných reklamních ploch a také zdí.

Řeč je o podchodech k nástupištím na hlavním nádraží. „Návrh vzešel ze soutěže na architektonické a designové řešení podchodů ve stanici Praha hlavní nádraží. V navrhovaném řešení jsou využity identické materiály, jako jsou v odbavovací hale nádraží, motivem navíc je podsvícená stěna, kterou tvoří bezpečnostní mléčné sklo vsazené do svařovaných ocelových rámů,“ říká mluvčí organizátora pražské dopravy Ropid Filip Drápal. Toto řešení podle Správy železnic umožní právě snadnější servis a eventuální výměnu poškozených prvků. „Jeho výhodou je také snadné odstranění graffiti,“ uvádí Správa železnic. Na zemi bude použita žulová dlažba kladená do tmavých a světlých pásů. „Práce by měly začít zkraje příštího roku, hotovo by mělo být o rok později. Kromě rekonstrukce podchodů dojde vestanici současně také k přestavbě informačního a orientačního systému,“ doplňuje Drápal. Zaměstnanci Správy železnic mají v těchto dnech plné ruce práce s proměnou stanice Praha-Vysočany na trati z Prahy do Lysé nad Labem. Původní výpravní budova umístěná nevhodně uprostřed kolejiště padla v dubnu. Na jejím místě již vznikají nová bezbariérově přístupná nástupiště a nový pochod.

Komentáře

zpět na článek