metro.cz

Dalších 5 fotografií v galerii
Tři finální návrhy na proměnu pražské čtvrti odhalí výstava v CAMPu. | foto: IPR Praha

Nová tvář Florence. Jak bude vypadat, můžete ovlivnit i vy v centru městského plánování

  15:25
Florenc je jedním z nejvytíženějších dopravních uzlů. Ačkoliv se nachází jen kilometr od Staroměstského náměstí, její současná podoba není právě přívětivá. V budoucnu se proto změní v moderní městskou multifunkční čtvrť s několika parky.

Tři nejlepší urbanistické návrhy na proměnu tohoto území vybrané v mezinárodní soutěži si až do 5. prosince mohou prohlédnout návštěvníci Centra architektury a městského plánování u Palackého náměstí. Do finále se probojovaly týmy z Nizozemska, Švýcarska a Česka.

„Veřejnost má prostor pro komentování návrhů přímo v místě výstavy i prostřednictvím webových stránek, a to do 25. listopadu. Porota vybere 1. prosince konečného vítěze i se zohledněním komentářů veřejnosti. Vítězný tým bude následně pověřen rozpracováním návrhu do urbanistické studie,“ uvádí ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) Ondřej Boháč.

Tři finální návrhy na proměnu pražské čtvrti odhalí výstava v CAMPu.

Tři finální návrhy na proměnu pražské čtvrti odhalí výstava v CAMPu.

V plánu je nejen vybudovat soběstačnou čtvrť, ale také renovovat autobusový terminál. Při proměně je důležitá zejména udržitelnost i kvalitní veřejný prostor. Porota, která zvolí vítěze, je složená z architektů, urbanistů a krajinářských architektů.

Komentáře

zpět na článek