metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea
Petr Svoboda | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Využijte vaši chatu k přivýdělku. Zvažte ale nejprve všechna pro a proti

Komerční sdělení Máte chatu nebo chalupu v populárních turistických oblastech? Proč ji nevyužít i jinak než jen jako místo prázdninového odpočinku pro vás a vaši rodinu? Mít v dnešní době nemovitost je velmi dobré – o to víc, pokud ji můžete využít k tomu, aby vám vydělávala.

Taková investice se vždy vyplatí. Zkuste tuto nemovitost pronajímat. Poradíme, s čím je potřeba počítat při zařizování a na co nezapomenout.

Krátkodobé pronájmy jsou zejména v rekreačních oblastech velmi oblíbené. Lidé si rádi zaplatí za ubytování v přírodě, mimo hlavní hotelové střediska a mimo davy turistů. Například ubytování Tatranská Lomnica samozřejmě nabízí mnoho příležitostí v hotelech a penzionech, ale stále více turistů lákají spíše menší chatky, kde mají soukromí. Podobná situace je pak v mnoha dalších turisticky oblíbených regionech v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Budete potřebovat čas i peníze

Sice zní záměr pronajímat vaši chatu lákavě, ale zvažte, co vše to bude obnášet. Jestliže se nemovitost nenachází v blízkosti vašeho bydliště, bude nutné zaměstnat správce, který bude chatu uklízet a případně řešit potíže hostů. Kromě běžné údržby bude v zimě nutné myslet na úklid sněhu a ledu, v létě zase zajistit sekání trávníku, případně čištění bazénu apod. Nutné bude zajistit také pravidelný odvoz odpadu, praní ložního prádla – to vše bude potřeba zorganizovat a samozřejmě by se to mělo promítnout do ceny nájmu. Myslete i na pravidelnou údržbu některých pevných součástí domu. Čas od času bude třeba zkontrolovat střechu, kotel, vytápění, nalakovat dřevěné schody nebo podlahu a vymalovat.

Zařízení by mělo být jednoduché a vyměnitelné

Jestliže plánujete nemovitost pronajímat, nemá smysl kupovat drahé vybavení. Ideální je takové, které sice něco vydrží, ale v případě potřeby se dá snadno vyměnit nebo nahradit. Běžně používaný nábytek jako třeba jídelní židle se může snadno poškodit a je dobré kupovat takové kusy, které lze vždy snadno doplnit tak, aby byl zachován styl, barva a design. Zařízení obývacího prostoru by mělo být moderní, ale také účelné a zbytečně nepřeplácané. Nesmí chybět gauč, velký stůl, prostor pro setkávání a samozřejmě také pokoj vybavený krbem, který v zimních měsících velmi zpříjemní atmosféru.

Na spaní nešetřete

Lidé se chtějí na dovolené dobře vyspat a odpočinout si. Vyplatí se tedy vsadit na kvalitní postel i matrace, ale také zajistit dobré odhlučnění jednotlivých pokojů i vzhledem k venkovnímu prostoru. Snadné řešení nabízí plastové balkonové dveře nebo okna, která výborně tlumí hluk, zabraňují pronikání vlhkosti a nabízí se dnes za velmi rozumnou cenu.

Domácí spotřebiče

Buďte opatrní i při výběru spotřebičů. Hosty samozřejmě láká možnost využít televizi, myčku, pračku apod., ale zvažte, zda to má pro účely vašeho ubytování smysl. Výrazně to zvyšuje vaše náklady, a tedy také cenu ubytování. Tím se vám zužuje potenciální okruh zákazníků. Navíc se bohužel často děje, že nesprávnou manipulací dochází k častým poruchám spotřebičů, což může být hodně nepříjemné pořád dokola řešit.

Co přiláká hosty?

Klíčová je samozřejmě lokalita. V nabídce množství ubytování ale také zaujme, pokud bude součástí vybavení pár deskových her, sada karet nebo nějaké knihy a časopisy. Velkou výhodou bývají bazény, tedy pokud se nacházíte v oblasti, kam turisté míří zejména v letních měsících. Populární jsou také venkovní krby či grily. Potěšit může dárek při příjezdu – třeba láhev vína, mísa s ovocem či mapa okolí. Lidé také mají rádi osobní přístup, takže může být hezké, pokud je v chatě přivítáte a provedete je – to samozřejmě může zajistit i váš správce. Pak se k vám hosté budou rádi vracet.

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek