metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Větší foto
Ilustrační foto | foto: Archiv

Za špatnou erekcí bývá stres

  8:56
Pánové, kouříte? Moc pijete? Přejídáte se? Pak se ale v posteli nedivte.

Celosvětový byznys s medikamenty a pomůckami zlepšujícími erektivní funkce jen kvete. Roční prodeje se pohybují v miliardách dolarů. Potíže se selháním při milostném aktu se přechodně, ale i trvale týkají až čtyřiceti procent českých mužů ve věku od 35 do šedesáti let.

„Co se příčin poruchy erekce týká, u mladších mužů jde z poloviny o psychické problémy,“ konstatuje primář UroKlinikum Praha Josef Stolz. Pracovní stres, nedostatek spánku, emoční vypětí. S tím je spojený i ne dvakrát zdravý životní styl. „Chce to, vyvarovat se také všech rizikových faktorů, například kouření, alkoholu, přejídání se, a dalších civilizačních nešvarů,“ doporučuje Stolz.

Dvacet let radosti

1999

Historické datum. V tomto roce se v Česku začala poprvé prodávat Viagra, tabletka na podporu erekce.

Jenže muži, kteří se o svém problému často bojí hovořit s partnerkami, sahají spíš po lécích nebo dokonce lékařských zákrocích, než aby uvažovali o změně každodenních negativních návyků. Pokud se rozhodnou k nějaké formě léčby, lékaři jim mohou předepsat například preparáty zlepšující přívod krve do topořivých těles. Jednou z možností je i injekční aplikace účinné látky, která není ovšem dvakrát příjemná. Lze využít i trvalou implantaci penilní protézy, která je částečně ohebná nebo nafukovací. Jedná se však o méně komfortní variantu, protože udržuje penis v trvalé erekci.

Pro spokojený partnerský život je podle odborníků i v oblasti sexu nejdůležitější vzájemná komunikace. „Pokud ještě nemáte problémy ve vztahu, ale v sexu, tak spolu o sexu komunikujte víc. Mělo by se to zlepšit,“ radí známá sexuoložka Laura Janáčková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek