metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 27 °C

Sobota, 26. května 2018. Svátek má Filip.
Mar Menor – dovolená, ze které se vrátíte jako znovuzrození
Mar Menor – dovolená, ze které se vrátíte jako znovuzrození | foto: Delfín Travel

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mar Menor – dovolená, ze které se vrátíte jako znovuzrození

18. května 2018  7:00
Komerční sdělení Španělský region Murcia se kromě Středozemního moře pyšní přírodním pokladem – zázračnou lagunou Mar Menor. U ní si nejen dokonale odpočinete, ale také ozdravíte své tělo. Zveme vás do největších přírodních lázní Evropy.

Mar Menor dostal spoustu výstižných přezdívek. Říká se mu největší přírodní bazén, velký rybník nebo také Mrtvé moře Evropy, protože to pravé izraelské mnoha vlastnostmi připomíná. Voda v laguně má vysokou koncentraci soli, pozvolný vstup do vody a velice klidnou hladinu. Celá zdejší oblast nabízí přímo ideální podmínky pro plážový relax. Sluníčko tu svítí 315 dní v roce a zkažené propršené dovolené se obávat nemusíte, a to dokonce ani mimo hlavní turistickou sezonu.
V laguně se dá koupat až do listopadu - díky ukázkovému počasí, vysoké salinitě a malé hloubce (v nejhlubším místě pouhých sedm metrů) je její voda přibližně o 5 °C teplejší než sousední Středozemní moře, od kterého ji odděluje přes dvacet kilometrů dlouhá písečná hráz nazývaná rukáv. V některých částech je hráz jen dvěstě metrů široká, takže si můžete dopřát dvojité potěšení. Chvíli se nechat nadnášet velmi slanou vodou Mar Menoru a pak přejít písečný pás a ponořit se do vln Středozemního moře.

Lázně pod širým nebem

Oblíbený španělský region nabízí také spoustu aktivního vyžití. Oblast laguny Mar Menor je velice ceněným chráněným územím, turisté se tak mohou vydat na ozdravné procházky po rezervaci Salinas de San Pedro del Pinatar a kochat se pohledem na ladné plameňáky. Nebo si udělat výlet do malebných uliček hlavního města regionu Murcia či obdivovat antické památky v Cartageně, jednom z nejstarších španělských měst. Ale hlavním důvodem, který je sem přivádí, je právě zdejší léčivé bahno a minerály nabité vody ze salin.
Na jejich blahodárných účincích je založena talasoterapie. Jedna z nejefektivnějších ozdravných metod využívá mořskou vodu, řasy, bahno a minerální soli k léčbě a regeneraci celého organismu. Uleví lidem s kožními chorobami či bolavými klouby, perfektně odbourává stres a v neposlední řadě se nedají opomenout ani její omlazující účinky.
Nejvyhlášenějším místem této oblasti jsou přírodní lázně pod širým nebem v San Pedro del Pinatar. Centrum se nachází na břehu severní části laguny a klienti v něm mohou zcela zdarma využívat léčivé bahno, mořskou vody ze salin nebo laguny Mar Menor. Přímo pod širým nebem si tu tak dopřávají ozdravné kúry, které prospívají nejen pohybovému aparátu.

Pryč s lupénkou, artrózou i alergiemi!

Sami si můžete léčebné kúry ordinovat bez omezení. Během dovolené nevynechejte žádnou příležitost „ponořit se“ do onoho zázračného bahna, které je k volně k dispozici na různých místech laguny. Nanášejte ho špachtlí nebo rovnou rukou na pokožku a nechte na sluníčku zaschnout. Přibližně po hodině ho smyjte v teplém moři a celý postup můžete rovnou znovu zopakovat. Spolu s vrstvičkou bahna ze svého těla odstraníte množství škodlivých látek. Vaše kůže, či bolavé klouby vám budou vděčné. A nezapomeňte přitom pěkně zhluboka dýchat – prospěšný je také místní vzduch bez pylů, s vysokým obsahem kyslíku a brómu, což má pozitivní účinky zejména pro astmatiky a alergiky.

Potřebujete-li dobít energii a zrelaxovat se, pak jsou bahenní lázně u laguny Mar Menor tím pravým cílem pro vaši ozdravnou dovolenou. Domů se vrátíte jako znovuzrození.

Hlavní zprávy

Drony už dokážou létat i v lese

Alex Novotný
vydáno 26. května 2018  13:45

Drony se šíří rychle. V některých oblastech jsou užitečné. Mezi běžnými uživateli je však velké procento těch, kteří v přísné legislativě, co je povoleno...  celý článek

V Rakousku vyjde cigareta na 100 eur

Ilustrační foto - kouření za volantem
vydáno 26. května 2018  11:11

Počet zemí, které zakazují kouření i v soukromém vozidle, když v něm veze řidič děti a mladistvé do věku 18 let, neustále přibývá. Původních „sedm...  celý článek

Sochy opět míří do ulic

Instalace jedné ze soch Jakuba Flejšara na festival Sculpture line v Praze
vydáno 26. května 2018  9:18

Od 13. června začne sochařský festival Sculpture Line.  celý článek

Děti-čichači mizí ze statistik a nikdo neví, kolik jich je

Adiktolog Michal Miovský
vydáno 26. května 2018  7:30

Drogy ohrožují i ty nejmladší. Chybí sjednocená péče.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám