metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

Ďolíček je zachráněn. Praha 10 schválila směnu za jiné pozemky

  16:46
Městská část Praha 10 získá od společností Bohemians Real fotbalový stadionu Bohemians 1905 směnou za pozemek nedalekého škvárového hřiště, sloužícího jako parkoviště a za doplatek 49 milionů korun. Dnes o tom rozhodli zastupitelé městské části.

"Jsem upřímně rád, že se po osmi letech jednání konečně blížíme k závěru, jehož výsledkem je záchrana jedné z historických dominant Prahy 10 - vršovického Ďolíčku. Věřím, že tento krok radnice dá nejen velkou motivaci fanouškům, ale i samotným hráčům, aby zachránili pro příští sezonu první ligu," uvedl starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Ještě před několika lety se totiž uvažovalo o tom, že Ďolíček bude stržen a developerský projekt vyroste na místě, které se tak uvolní. Proti tomu se ale postavili fanoušci Bohemians. Následně se k nim připojili i zástupci městské části Praha 10, kteří začali vyjednávat s vlastníky stadionu o variantách řešení. Po vleklých jednáních nakonec majitelé přistoupili na nabídku městské části směnou pozemku v hodnotě přibližně 60 milionů korun a doplatku. "Následně chceme stadion klubu Bohemians Praha 1905 pronajmout, aby zde mohla pokračovat tradice pražských Klokanů," dodal starosta Zoufalík.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek